Вхід

Роберт Де Ніро

Robert De Niro

Роберт Де Ніро

Дата народження:17 серпня 1943, 80 років лев

Місце народження:Нью-Йорк, США

Діяльність:актор, режисер, продюсер

Досягнення:Володар премій "Золотий глобус" (1981 і 2011 роки) і "Оскар" (1975 (перший актор в історії кінематографа, який отримав його за роль не англійською мовою) і 1981 роки).

5,7
162 голоса
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Родовід Роберта Де Ніро документально простежується починаючи з прадіда — Джованні Ді Ніро (італ. Giovanni di Niro – Джовані з Ніро), який з дружиною Анджеліною Меркурио в пошуках нового життя емігрував в Америку з містечка Ферраццано регіону Молізе, Італія. Прийменник "di" трансформувався в партію "De" при помилці фонетичного сприймання офіцерами імміграційної служби США.

У пари народився син, який пізніше одружився з Геленою О Рейллі, доньки якогось іммігранта з Ірландії Едварда О Рейллі. Від цього шлюбу, у свою чергу, в 1922 році народився Роберт Де Ніро (старший), пізніше — відомий скульптор і художник-абстракціоніст. Вивчаючи живопис на курсах Ганса Гофмана в Провинстауне, Массачусетс, він знайомиться, а пізніше (в 1942 році) одружується на Вірджинії Адмірал. Вона, як і Де Ніро (старший), людина творча, обдарована в поезії та образотворчому мистецтві. У родині дівчини — німецькі, французькі і датські коріння.

Родовід Роберта Де Ніро документально простежується починаючи з прадіда — Джованні Ді Ніро (італ. Giovanni di Niro – Джовані з Ніро), який з дружиною Анджеліною Меркурио в пошуках нового життя емігрував в Америку з містечка Ферраццано регіону Молізе, Італія. Прийменник "di" трансформувався в партію "De" при помилці фонетичного сприймання офіцерами імміграційної служби США.

У пари народився син, який пізніше одружився з Геленою О Рейллі, доньки якогось іммігранта з Ірландії Едварда О Рейллі. Від цього шлюбу, у свою чергу, в 1922 році народився Роберт Де Ніро (старший), пізніше — відомий скульптор і художник-абстракціоніст. Вивчаючи живопис на курсах Ганса Гофмана в Провинстауне, Массачусетс, він знайомиться, а пізніше (в 1942 році) одружується на Вірджинії Адмірал. Вона, як і Де Ніро (старший), людина творча, обдарована в поезії та образотворчому мистецтві. У родині дівчини — німецькі, французькі і датські коріння. Через рік від цього союзу народжується син Роберт. Через ще три роки батько і мати Де Ніро розлучаються.

Дитинство і юність

Роберт Де Ніро виріс на вулицях району компактного національного проживання Маленька Італія і сусіднього з нижнього Манхеттену району Грінвіч-Віллідж, який багато років служив притулком художньої та артистичної богеми Нью-Йорка. За блідість Роберта прозвали "Боббі — Молоко". У віці 10 років відбувся "абсолютний" артистичний дебют Де Ніро. Він виконав роль боязливого Лева в шкільній постановці казки "чарівник з країни Оз". Провчившись кілька років у приватній школі з загальним освітою, Роберт за наполяганням матері надходить у Вищу школу музики, мистецтва і виконавської майстерності імені Фиорелло Ла Гардіа в Нью-Йорку (цікаво, що в цьому ж закладі навчався Аль Пачіно). Де Ніро відвідував курси Стелли Адлер (познайомилася раніше зі Станіславським і активно пропагує його теорію надзавдання), а також акторську студію Лі Страсберга. Спадкоємці класичної школи театральної майстерності прищепили Роберту Де Ніро прихильність системі Станіславського.

Кар'єра в кіно
1960-е і 1970-е

Всупереч прийнятій в різних джерелах хронології вказівки ролей Де Ніро, першою його роботою в кіно був не епізод в "Трьох кімнатах на Манхеттені" (1965). Актор знявся у 1963 році у фільмі Брайана Де Пальми "Весільна вечірка", в якому він зіграв одного з друзів нареченого. Зйомки легкої комедії, фарсу стали хорошим стартовим майданчиком відразу для декількох молодих артистів. Однак з-за банкрутства компанії-виробника готовий фільм пролежав "на полиці" 6 років і вийшов на екрани в 1969 році.

1973 рік є в кар'єрі Роберта Де Ніро одним з найбільш важливих. Він виконує роль бейсболіста Брюса Пірсона у фільмі "Бий в барабан повільно", за яку отримує Премію об'єднання кінокритиків Нью-Йорка (краща роль другого плану), а з нею популярність і глядацьку увагу. По-друге, фільмом "Злі вулиці" він починає багаторічна співпраця з Мартіном Скорсезе. За роль Джонні Боя Де Ніро також отримує премію, на цей раз Національної ради кінокритиків США в номінації "краща роль другого плану". В кінці року він проходить кінопроби на роль молодого Віто Корлеоне у проекті Френсіса Форда Копполи "Хрещений батько II". До затвердження в цьому статусі, Де Ніро пробувався раніше на ролі Сонні Корлеоне, Майкла Корлеоне, Карло Ріцці в першому фільмі трилогії. За роль дона Віто Роберт Де Ніро заслужено завойовує премію Оскар як кращий актор другого плану. Присудження цієї премії пов'язано з двома прецедентами. У фільмі Віто Корлеоне говорить по-італійськи, тобто Оскар присуджено американському акторові за роль іноземною мовою. Марлон Брандо і Роберт Де Ніро стали єдиними артистами, які отримали Оскара за втілення образу одного і того ж персонажа (але в різні роки його життя).

Один за іншим слідують ролі, що мають успіх як у критиків, так і у масового глядача: Тревіс Бікл в "Таксисті", Альфредо Берлингьери у фільмі "Двадцяте століття", Джиммі Дойл в мюзиклі "Нью-Йорк, Нью-Йорк". Досконалим акордом на завершення десятиліття акторської зростання та успіхів Де Ніро звучить роль Михайла Вронського — Мисливця на оленів. Всі ці роботи або отримували, або номінувалися на найпрестижніші кінематографічні премії. Епізод "перед дзеркалом" з "Таксиста" ілюструє скрупульозність опрацювання ролі актором. В сценарії написано: "Тревіс дивиться в дзеркало". Де Ніро безпосередньо в процесі зйомок розвиває статичну сцену в динамічну гру з рефреном "Це ти мені сказав?". Він пильно дивиться в дзеркало, як на уявного супротивника, вихоплює пістолет, то монотонно, з різними інтонаціями повторює "Це ти мені сказав?" або "Це ти зі мною розмовляєш?", поступово "підігріваючи" себе до потрібного градуса агресивності. Епізод "перед дзеркалом" включений в список "100 кращих сцен в історії кіно" і цитується або пародіюється в кінофільмах самих різних жанрів.

1980-і і 1990-і

1980 рік наступний пік кінематографічної кар'єри Роберта Де Ніро. Чергова робота Мартіна Скорсезе "Скажений бик", поставлена за мотивами спогадів боксера Джейка Ламотты, завоювала дві премії Оскар. Одна з них присуджено Де Ніро як кращому акторові. Чорно-білий фільм знятий у вкрай жорсткій реалістичній манері і розповідає про різних етапах життя спортсмена. Щоб максимально відповідати своєму персонажу в більш зрілому віці, Де Ніро погладшав на 60 фунтів (понад 27 кілограм). У відомій сцені "Вдар мене!" Пеші і Де Ніро дійсно б'ють один одного. Для досягнення достовірності акторських робіт Роберт Де Ніро часто використовує додаткові методи перевтілення: бере уроки боксу для "Скаженого бика", сточує зуби для "Мису страху", вчиться грати на саксофоні для "Нью-Йорк, Нью-Йорк", три місяці в 1976 році працює таксистом. Під час зйомок фільму "Король комедії" (1983 рік) Де Ніро перед сценою сутички відпустив на адресу свого партнера Джеррі Льюїса грубу антисемітську тираду. Це досягло результату. Льюїс згадує: "Я забув, де камери... Я рвався до глотки Боббі".

Великого успіху в 1984 році досягла гангстерська сага Серджіо Леоне "Якось в Америці", в якій Роберт Де Ніро зіграв хара?ктерную, вікову роль Девіда Ааронсона по кличці "Лапша" від молодого бутлегерів до розгубленого старого. Після цього фільму режисери і продюсери починають дещо одноманітно експлуатувати затребуваність Де Ніро в трьох основних образах: злочинця ("Бразилія" (1985), "Недоторканні" (1987), "Славні хлопці" (1990), "Сутичка" (1995) та ін); поліцейського /спецагента/ ("Встигнути до опівночі" (1988), "Ронін" (1998), ("Шоу починається" (2002) та ін.); демонічного лиходія ("Серце Ангела" (1987), "Мис страху" (1991), "Фанат" (1996) та ін). При цьому гра Де Ніро залишається практично бездоганною, образи — яскравими і запам'ятовуються.

У 1993 році пробує себе в якості режисера фільму, який отримує назву "Бронкская історія". В якості літературної основи була обрана автобіографічна п'єса Чезза Палмінтері. Він не погодився продати Де Ніро права на екранізацію, поки той не запропонував Чеззу одну з головних ролей і дозволив в значній мірі контролювати процес кіновиробництва від підбору акторів до музики. Дебют Де Ніро в якості постановника був позитивно прийнятий критиками. 1993 рік — рік смерті батька актора. Картина має посвяту Роберту Де Ніро (старшому).

У 1995 році Роберт Де Ніро спільно з Аль Пачіно знімається у фільмі "Сутичка". Динамічний сюжет і дует маститих акторів викликає хороший прийом у глядачів. Сумарні збори в три рази перевищили бюджет фільму (178 млн дол. до 60 млн дол.). У цьому ж році виходить фільм "Казино" з участю Де Ніро та іншого його постійного партнера по роботі в кіно — Джо Пеші. Критика високо відгукується про фільм і про роботу артиста, відзначаючи вміння створити негативного, в цілому, персонажа з великою кількістю граней, які викликають людське співчуття і навіть повагу. Можна стверджувати, що ці два фільми — початок заходу артистичної кар'єри Де Ніро. І якщо естетичні оцінки не піддаються вимірюванню і не можуть бути оскаржені, то статистичні дані різних рейтингів невблаганні.

В даний час

Роберт Де Ніро знімається безперервно у фільмах різних жанрів. Він: офіцер ВМФ США — "Військовий нирець" (2000), професійний зломщик сейфів — "Ведмежатник" (2001), детектив в драматичному бойовику — "15 хвилин слави" (2001), детектив в комедійному бойовику — "Шоу починається" (2002). Його герої, як і раніше, мужні і привабливі. Але картин рівня сімдесятих — початку вісімдесятих, що дозволили б розкрити всі грані акторського дару, немає.

Всі фільми цього і подальшого періоду творчості Де Ніро несуть комерційну спрямованість, мають хороші збори, але ввічливо-нейтральну критику професійних експертів. Участь Роберта Де Ніро в досить спірних кінопроектах пояснюється, по чому, наступним. Після подій 11 вересня 2001 року Де Ніро став одним з організаторів кінофестивалю "Трайбека", створеного для сприяння економічному відновленню постраждалих від терористичних актів районів нижнього Манхеттена. Де Ніро зіграв в декількох фільмах, головним достоїнством яких були великі гонорари зірки, що спрямовуються на благодійну допомогу, підтримку і розвиток фестивалю.

Коли Мартін Скорсезе приступив до зйомок фільму "Відступники", роль офіцера Куинана (в картині її виконує Мартін Шин) була запропонована Де Ніро, але той відмовився через зайнятість в якості режисера в новому проекті "Зрадлива спокуса". Він залучив до участі у фільмі сильних і популярних акторів: Метта Деймона, Анджеліну Джолі, Джо Пеші, Алека Болдуїна. Однак режисерська робота Де Ніро отримала негативну критику. Наприклад, вирок Роджера Еберта: "Якщо ви вважаєте, що операція Джорджа Тенета з ЦРУ — це провал, то ви нічого не знаєте про провали, поки не побачите млявий і непереконливий фільм Де Ніро з історії цього відомства."

У 2009 році акторові нагороджений премією "Британія" за особистий внесок у розвиток кінематографа, що вручається підрозділом Британської кіноакадемії в Лос-Анджелесі.

У січні 2011 року Роберту Де Ніро вручать другий Золотий глобус (в категорії Премія Сесіля Б. Де Мілля) за внесок у розвиток кінематографа протягом усієї кар'єри. Мова актора при врученні нагороди варта цитування:
"Я був дуже зворушений, коли ви оголосили про своє рішення два місяці тому, тобто ще до того, як подивилися Знайомство з Факерами 2. Нічого страшного. Ми всі повинні робити свою роботу. Але найприємніше, що ми знову зібралися всі разом: кінематографісти, які знімають фільми, і члени голлівудської асоціації іноземної преси, які позують з кінозірками. На жаль, не всі члени асоціації змогли до нас приєднатися, так як вони були депортовані з країни прямо перед церемонією. Як і більшість офіціантів. Втім, як і Хав'єр Бардем. Що стосується решти, то я сподіваюся, що всі ваші документи в порядку, так як прямо на виході вас будуть перевіряти агенти міністерства національної безпеки. Звичайно, після того як закінчать повне сканування тіла Меган Фокс. Знаєте, всі мої фільми, як мої діти. Різниця лише в тому, що мої діти коштують більше, і їх не можна конвертувати у формат 3D, щоб потім підняти ціну на квитки і забезпечити кращі збори. Ну, а що до дітей, то ми всі сподіваємося, що наші фільми будуть добре продаватися, щоб ми могли забезпечити їм місця в приватних школах. Всім спасибі."

В даний час анонсований вихід наступних фільмів за участю Роберта Де Ніро: "Область темряви", "Еліта кілерів", "New year's Eve", "Red Lights" і ще більше 10 проектів.

Роберт Де Ніро і раніше самий затребуваний артист американського і світового кінематографа.

Ділова активність

Роберт Де Ніро активний і успішний у бізнесі. Значну частину своїх коштів він інвестує в різні підприємства, розташовані, зокрема, в районі Трайбека, Нью-Йорк.

ТрайБеКа (TriBeCa, від англ. Triangle Below Canal Street — буквально Тристоронній перехрестя південніше Ченел стріт) — розмовна назва району Нижнього Манхеттена, не має певного адміністративного статусу. Воно використовується в найменуваннях компанії "Трайбека Продакшс" (виробництво фільмів і телепрограм) та кінофестивалю "Трайбека". Ці проекти створені Робертом Де Ніро у партнерстві з кінопродюсером місіс Джейн Розенталь.

Спільно з популярним у США шеф-кухарем японської кухні Нобу Мацухиса (англ. Nobu Matsuhisa) і ще деякими партнерами, Де Ніро є власником всесвітньої мережі ресторанів "Nobu" (у 2009 році відкрито, зокрема, ресторан Nobu, Москва") і компанії "Nobu Hospitality" (рос. Гостинність Нобу), яка надає послуги вищого класу в готельному і ресторанному бізнесі.

Крім перерахованого, Де Ніро є співвласником ресторанів "Трайбека Гриль" (зі стилізацією під середину ХХ століття), "Локанда Верде", готелю "Грінвіч Готель" і ряду інших підприємств.

До того ж, Роберт володіє рестораном "Рубікон" в Сан-Франциско спільно з Френсісом Фордом Копполою і Робіном Вільямсом. Ресторан відомий своєю картою вин, яка в різні роки сягала 1700 найменувань і неодноразово відзначалася спеціальними преміями.

Приватне життя

Перший шлюб Робертом Де Ніро був укладений з Дайенн Ебботт, актрисою і співачкою афроамериканського походження. Вона відома по декільком невеликим ролями у фільмах чоловіка: камео в образі співачки з клубу в фільмі "Нью-Йорк, Нью-Йорк", Ріта в "Король комедії". Де Ніро удочерив Дрену, дитини Дайэнны від її першого шлюбу. Дрена Де Ніро пізніше часто знімалася з прийомним батьком: Крутійство, Великі надії, Пригоди Роккі і Буллвінкля, Остання справа Ламарки. Від першого шлюбу Де Ніро має також сина Рафаеля. Подорослішавши, молодий чоловік пішов по стопах батька, але швидко розчарувався в акторській професії і зайнявся торгівлею нерухомістю. У 1988 році шлюб Де Ніро і Ебботт розпався.

Тривалий час артист мав зв'язок з колишньою моделлю Туки Сміт (також афроамериканкою), не оформлюючи взаємини юридично. У 1995 році завдяки екстракорпорального запліднення, сурогатна мати народила для відносно немолодої пари двох хлопчиків-близнюків Джуліана Хенрі і Аарона Кендрика. Де Ніро часто підкреслює своє батьківство публічно.

У 1997 році Роберт Де Ніро одружився вдруге. Нова обраниця — Грейс Хайтауер, колишня стюардеса. У 1998 році у них народився син Елліот.

Планувалося, що до Венеціанського кінофестивалю 2004 року Роберт Де Ніро отримає почесне італійське громадянство. Проти цього категорично заперечувало американське Суспільство "Сини Італії" і прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Підстава — багаторазове невірне формування образу италоамериканца як гангстера і злочинця. Тим не менш, громадянство було присвоєне 21 жовтня 2006 року.

У політиці Роберт Де Ніро послідовно дотримується демократичних поглядів. 4 лютого 2008 року він брав участь у передвиборчому мітингу напередодні "Супервівторка" і підтримував Барака Обаму.

Родовід Роберта Де Ніро документально простежується починаючи з прадіда — Джованні Ді Ніро (італ. Giovanni di Niro – Джовані з Ніро), який з дружиною Анджеліною Меркурио в пошуках нового життя емігрував в Америку з містечка Ферраццано регіону Молізе, Італія. Прийменник "di" трансформувався в партію "De" при помилці фонетичного сприймання офіцерами імміграційної служби США.

У пари народився син, який пізніше одружився з Геленою О Рейллі, доньки якогось іммігранта з Ірландії Едварда О Рейллі. Від цього шлюбу, у свою чергу, в 1922 році народився Роберт Де Ніро (старший), пізніше — відомий скульптор і художник-абстракціоніст. Вивчаючи живопис на курсах Ганса Гофмана в Провинстауне, Массачусетс, він знайомиться, а пізніше (в 1942 році) одружується на Вірджинії Адмірал. Вона, як і Де Ніро (старший), людина творча, обдарована в поезії та образотворчому мистецтві. У родині дівчини — німецькі, французькі і датські коріння.

Читати повністю
Повернутися до списку персон

Фільмографія

Новини з Роберт Де Ніро

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: