Наверх Наверх

Пробудження
Пробуждение

8,0 
51 голос
Оцінити:

Країна, рік: [RU] США, 1990

Жанр: драма

Режисер: Пенні Маршалл

Актори: Роберт Де Ніро, Робін Вільямс, Джордж Мартін, Джон Херт

Тривалість: 2 год. 1 хв.PT2H1M

[RU]

Доктор Сейер изобретает новое лекарство, которое должно помочь в излечении больных, находящихся в коматозном состоянии. Но кроме него самого, никто не верит в это экспериментальное средство. На свой страх и риск врач решается применить его на практике. И происходит чудо: пациент просыпается после тридцатилетнего сна, чтобы впервые взглянуть на мир глазами взрослого. Они становятся друзьями, постепенно Сейер сам пробуждается от своей застенчивости и замкнутости. Так больной и доктор открывают друг другу глаза на мир.

Рецензії до фільму

всього - 1
Lilia Omelianenko 18.12.2019 16:01

Оскар - 1991, "Найкращий фільм", номінант

Епіграф: “Життя - це сон”

У рамках зображення реальних подій, а саме - епідемії летаргійного енцефаліту (хвороби, ускладненням якої є ступор і повний параліч внаслідок пошкодження мозку), фільм намагається імплементувати кілька важливих ідей. А…

Оскар - 1991, "Найкращий фільм", номінант

Епіграф: “Життя - це сон”

У рамках зображення реальних подій, а саме - епідемії летаргійного енцефаліту (хвороби, ускладненням якої є ступор і повний параліч внаслідок пошкодження мозку), фільм намагається імплементувати кілька важливих ідей. А саме: що треба цінувати кожну мить свого життя, бо шанс на життя випадає не кожному; що деякі люди сплять у кататонічному ступорі, а деякі - примудряються спати і без нього, спати наяву, безучасно спостерігаючи, як саме собою проживається їхнє життя. Також фільм намагається дослідити ситуацію, у якій людина раптово прокидається і розуміє, що їй 40-60 років, і більшої частини її життя взагалі не було.

Формат байопіку концентрується значною мірою на подіях і двох головних персонажах, дозволяючи глядачеві самостійно промислити і прожити показане і зробити ті висновки, які йому близькі. Із усіх оскарівських полотен того року - найменш епічне і найбільш камерне, але від того не менш щире і емоційне.

Із плюсів: реальність описуваних подій сама по собі створює додатковий драматизм і викликає неймовірне співчуття. Тим не менш, фільм не маніпулює глядачем, він показує без прикрас, як було насправді і як може бути, не опираючись на критерії справедливості/несправедливості. Адже у тому, що у житті відбувається часто немає не те що вищого, а навіть найменшого сенсу, і нерезонно задаватися питанням “чому?” і “за що?”, бо воно, скоріш за все, буде задане у порожнечу.

Із мінусів: підвішуючи вказані вище питання, фільм, тим не менш, зачіпає їх доволі поверхово і навіть не зовсім вдало. Наприклад, розкриття дилеми “людина “спить наяву” - людина починає жити” відбувається через появу у персонажа особистого життя, що виглядає трохи дивним, так як життя персонажа, як на мене, і так було доволі наповненим, причому важливими для нього речами, і аж ніяк не можна сказати, що він “не жив, а спав”. Подібна ж ситуація відбувається і з розкриттям решти філософських дилем.

Оскар - 1991, "Найкращий фільм", номінант

Епіграф: “Життя - це сон”

У рамках зображення реальних подій, а саме - епідемії летаргійного енцефаліту (хвороби, ускладненням якої є ступор і повний параліч внаслідок пошкодження мозку), фільм намагається імплементувати кілька важливих ідей. А…

+0 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Кадри з фільму

всього - 9

Відгуки про фільм Пробудження

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
Фортуна Вегаса Хоббіт: Неждана подорож Алекс Кросс
комедія star 6,0
пригоди star 9,1
трилер star 6,9

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше