Закрити
Наверх Наверх

Голем Лаймхаузу
Limehouse Golem

7,3 
69 голосів
Оцінити:
IMDB 6,3/10

Країна, рік: Великобританія, 2017

Жанр: трилер, фентезі

Режисер: Хуан Карлос Медіна

Сценарист: Джейн Голдман, Пітер Акройд

Продюсер: Елізабет Карлсен, Джоенна Лорі

Джон КілдерЛиззі КріДен ЛеноДядько

Актори: Білл Найі, Олівія Кук, Дуглас Бут, Едді Марсан, Марія Вальверде ...

Прем'єра в Україні: 19.10.2017

Світова прем'єра: 10.09.2016

Касові збори в Україні, грн.: 934 300

Тривалість: 1 год. 58 хв.PT1H58M

Вікторіанський Лондон потрясла серія жорстоких і загадкових вбивств. Жителі вирішують, що тільки легендарна істота з темних часів - міфічний Голем - причетна до злочинів.

Цікаві факти про фільм "Голем Лаймхауз" :

- Фільм став адаптацією кримінального роману Пітера Екройда "Процес Елізабет Крі", написаного в 1994 році.

- Кінострічка "Лаймхаузський голем" була включена до програми "Спеціальних показів" на кінофестивалі в Торонто-2016.

- На роль у фільмі розглядався Алан Рікман, але через хворобу він вибув з проекту. Незабаром актор помер від раку, а на його роль був запрошений Біл Найі. За словами актора, для нього було честю зайняти це місце, оскільки він завжди з великим захопленням ставився до Алана Рікмана та його творчості.

- Для спортивного коментатора Джейка Сенсона кінострічка стала дебютом.

- Серед персонажів роману і фільму є реальні історичні особи: комік Дан Лено, письменник Джордж Гіссінг і Карл Маркс.

- Зйомки фільму проходили в Манчестері та Уест-Йоркширі. 

- Кінострічка присвячена пам'яті Алана Рікмана, який помер 14 січня 2016 року.

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky 23.10.2017 23:36

Театр вбивства.
Вікторіанська епоха для зовнішнього, сучасного спостерігача запам‘яталась небувалим підйомом промислового виробництва, пишнотами англійської аристократії, проте насправді була справжньою боротьбою за виживання більшості для тих, на чиї плечі ліг тягар цих історичних змін – нетрі Лондону, для яких були…

Театр вбивства.
Вікторіанська епоха для зовнішнього, сучасного спостерігача запам‘яталась небувалим підйомом промислового виробництва, пишнотами англійської аристократії, проте насправді була справжньою боротьбою за виживання більшості для тих, на чиї плечі ліг тягар цих історичних змін – нетрі Лондону, для яких були характерні бідність та породжена нею розпуста, лавина злочинів, і жорстокість самої каральної машини. Одну з цих граней, звісно, у завуальованій манері і розглянув режисер Хуан Карлос Медина у своєму фільмі «Голем» («Лаймхаус Голем», англ. The Limehouse Golem).
Отже, десь в нетрях Лондону стається жахливе вбивство родини – а за розслідування береться інспектор Джон Кілдер (Билл Найі). Йому доводиться і розслідувати одночасно отруєння театрального продюсера Джона Крі, в якому підозрюють його дружину Елізабет, роль якої зіграла акторка Олівія Кук. Інспектор знаходить зв‘язок між книгою в бібліотеці та почерком на стіні дому… І йому прийдеться пройти весь шлях, подолавши забобони містян, поринути в театральну тусовку, а серед його підозрюваних буде навіть сам Карл Маркс…
…«Голем» можна назвати таким собі екскурсом у вікторіанську епоху, в формі детективного роману, що разом так чи інакше розкриває анатомію тодішнього Лондону. Інспектор «співставляє» злочин з підозрюваними, він уявляє, як це би зробив кожен, і вкцнці-кінців коло замикається... Фактично, міф про потвору і раціональний підхід головного герою є символічним театральним актом між закінченням епохи забобон і наукової методи криміналістики – як ось, аналіз почерку. Гра-«розслідуванн» в брудному районі переходить у гру на театральних підмостках, між якими часто стирається грань - і разом вони характеризують драматичну гру долі. Власне, це досягається через відточену гру акторів – і – декорації, що характеризують дану епоху.
Отже, даний фільм, наприклад, у введені конкретних історичних персонажів дає нам нотку гротеску, проте разом з тим, дає нам основні точки зламу старої епохи – та приходу нової, оберт машини історії, що зламала долі і жертв, і винуватця злочину… Сам даний фільм все-таки можна вважати масовим кіно, сцени в якому тяжіють більше до трилера, аніж до фільму жахів.
Недзельницькй Андрій

Театр вбивства.
Вікторіанська епоха для зовнішнього, сучасного спостерігача запам‘яталась небувалим підйомом промислового виробництва, пишнотами англійської аристократії, проте насправді була справжньою боротьбою за виживання більшості для тих, на чиї плечі ліг тягар цих історичних змін – нетрі Лондону, для яких були…

+1 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 27

Відгуки про фільм Голем Лаймхаузу

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
На глибині 6-ти футів Матриця часу Моя дівчина - монстр
трилер, драма star 6,8
трилер, фентезі, детектив star 7,8
фантастика, комедія star 7,0

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше