Вхід

Майкл Джексон

Michael Jackson

Майкл Джексон

Дата народження:29 серпня 1958 діва

Дата смерті:25 червня 2009

Місце народження:Індіана, США

Діяльність:актор

Досягнення:За час своєї кар'єри король поп-музики продав 750 млн. копій альбомів по всьому світу, завоював 13 премій "Grammy".

9,3
13 голосів
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Майкл Джексон народився восьмою дитиною в чорношкірій родині в Гері (Індіана). Його батько, Джозеф Джексон (англ. Joseph Jackson), працював кранівником на заводі, а мати, Кетрін Джексон (англ. Katherine Jackson), — у великій компанії промислового устаткування "Сірс" (англ. Sears). Правила поведінки в сім'ї були досить суворі й батько дозволяв собі бити дітей. У 1964 році у віці шести років Майкл увійшов як співак до складу поп-гурту The Jackson Five, створеного братами під керівництвом батька. Їхній батько Джо був непоганим блюзовим гітаристом, і своєю музичною обдарованістю брати Джексон зобов'язані саме йому. Спочатку він грав на бонго і тамбурінах, але з часом зайняв у гурті положення лідера, і став провідним вокалістом. Вже у віці 7 років Майкл був хореографом гурту. Незважаючи на явний вплив Джеймса Брауна, Джексон навіть на ранньому етапі намагався йти своїм шляхом.

Майкл Джексон народився восьмою дитиною в чорношкірій родині в Гері (Індіана). Його батько, Джозеф Джексон (англ. Joseph Jackson), працював кранівником на заводі, а мати, Кетрін Джексон (англ. Katherine Jackson), — у великій компанії промислового устаткування "Сірс" (англ. Sears). Правила поведінки в сім'ї були досить суворі й батько дозволяв собі бити дітей.

У 1964 році у віці шести років Майкл увійшов як співак до складу поп-гурту The Jackson Five, створеного братами під керівництвом батька. Їхній батько Джо був непоганим блюзовим гітаристом, і своєю музичною обдарованістю брати Джексон зобов'язані саме йому. Спочатку він грав на бонго і тамбурінах, але з часом зайняв у гурті положення лідера, і став провідним вокалістом. Вже у віці 7 років Майкл був хореографом гурту. Незважаючи на явний вплив Джеймса Брауна, Джексон навіть на ранньому етапі намагався йти своїм шляхом. Він відразу ж привернув до себе увагу властивою тільки йому вокальною стилістикою і самостійно винайденими танцювальними рухами, що стали невід'ємним елементом його виступів.

Наприкінці 1968 гурт підписав контракт із відомою звукозаписною компанією Motown Records і видав перші свої ранні хіти: "I Want You Back", "ABC" та "І'll Be There". The Jackson Five здобув популярність у 1969 році, коли дебютний запис "Я хочу тебе повернути" (англ. I Want You Back) зайняв перше місце в американських хіт-парадах. У 1976 році перейменований в The Jacksons.

1970-ті

У 1970-ті роки гурт стає особливо популярним і в 1976 році вже випускає антологію своїх творів. В 1971 році Майкл випустив свій перший сольний альбом "Got to Ве There". Балада зайняла верхній рядок у хіт-парадах не тільки в США, але й у Європі.

У 1978 році Джексон познайомився з продюсером Квінсі Джонсом (англ. Quincy Jones), і незабаром під його керівництвом чорношкірий співак записав один з найвідоміших своїх соул-альбомів "Off the Wall" (1979), у якому співак зарекомендував себе вже зрілим майстром. Цей альбом знову став чемпіоном американського хіт-параду, один з його синглів був визнаний гідним премії Греммі.

1980-ті

Майкл Джексон 14 травня 1984, під час церемонії біля Білого Дому на старті кампанії проти водіння в нетверезому стані.
У 1982 році Майкл випустив альбом, створений на основі фантастичного фільму Стівена Спілберга "Іншопланетянин" (англ. Е.T. the Extra-terrestrial). І хоча альбом через юридичні порушення зняли з продажу, проте Джексон за цей фільм був визнаний гідним другої премії "Греммі".

Другий альбом у 1982 році називався "Thriller" Альбом побив усі існуючі рекорди за кількістю проданих екземплярів і утримує цей титул дотепер. Заробіток самого Майкла на альбомі склав $53 млн. доларів. В альбом увійшли хіти, кожний з яких підтримувався відеокліпом, що, безсумнівно, розширило межі жанру. Відеокліпи, у яких демонструвалася його неабияка майстерність не тільки як співака, але й танцівника, перебували у "гарячій" ротаціі на тільки-но створеному музичному телебаченні MTV, і відкрили шлях до успіху для багатьох чорних виконавців.

Саме в цей період преса припинила асоціювати Джексона виключно з "чорною музикою". Примітно в зв'язку з цим, що в записі альбому брали участь багато білих артистів, у тому числі колишній учасник групи The Beatles Пол Маккартні "Дівчина моя" (англ. The Girl Is Mine). У січні 1984 року Джексон був висунутий відразу на 12 номінацій премії "Греммі", 11 з яких саме за альбом. Він отримав 8 з 12 нагород, що стало рекордом. Фактично з того часу Джексон отримав титул "короля поп-музики". За іншими відомостями, він почав іменувати себе так сам з 1991 року.

Починаючи з 80-х років унаслідок особливостей своєї поведінки Джексон регулярно асоціювався в пресі з Пітером Пеном, героєм творів шотландського письменника Джеймса Баррі, хлопчиком, який не хотів дорослішати. У середині 2000-х років і сам Джексон говорив, що в душі він Пітер Пен. У 1983 Майкла Джексона спонсорує компанія Пепсі-кола. Окрім композиторського і виконавського таланту, з цього періоду критики почали відзначати і танцювальну майстерність Джексона. У зв'язку з цим в зростанні його популярності підкреслювалася роль телебачення, що могло продемонструвати його сценічну поведінку.

У січні 1984 року в результаті піротехнічної несправності під час одного з виступів Джексон отримав множинні опіки голови. У тому ж році він зробив останній тур "Вікторі" (англ. Victory) з "П'ятіркою Джексонів", в записах яких він на той час вже відійшов на задній план. Турне вилаяли за погану організацію — за свідченням окремих джерел, гастролі врятувала тільки участь Майкла. Проте на концерти турне за участю популярного співака було продано рекордну кількість квитків за всю історію існування поп-музики.

У 1985 Майкл випускає свій "африканський" сингл "Ми — світ" (англ. We Are The World), що відразу ж стає міжнародним хітом. В середині 1980-х років Джексон став відомим через свою ексцентричність. За $47,5 млн доларів скуповує контрольний пакет акцій ATV Music company, яка володіла правами на записи Джона Леннона і Пола Маккартні, тим самим пориваючи дружні стосунки з останнім, який хотів сам заволодіти акціями компанії. Лише на початку 2009 року він вирішив повернути придбаний каталог Маккартні.

У 1987 році Джексон після трирічної перерви відновив концертну діяльність, цього разу організувавши особисте турне, а також випустив новий альбом "Bad". Міжнародне турне у підтримку альмбому принесло $125 млн доларів чистого прибутку.

У той період в пресі часто писали про те, що в Джексона змінилася форма носа, а це, на їх думку, свідчило про перенесену ним пластичну операцію. У 1987 році в Джексона помітно побіліла шкіра, що призвело до чуток про лікарське втручання. Проте у автобіографії він спростував ці чутки, заявивши, що не робив багаточисельних пластичних операцій, які приписувала йому преса, а зміну своїй зовнішності пояснив переходом на вегетаріанську дієту. Не зважаючи на це, преса продовжувала стверджувати зворотне: зокрема, в 1989 році повідомлялося, що через втручання пластичних хірургів його зовнішність, особливо форма носа, істотно постраждали. Пізніше, в 1993 році, Джексон заявляв, що освітлення його шкіри пов'язане із спадковим захворюванням. У 1998 році після зустрічі з артистом представники одного з американських таблоїдів заявили про відсутність слідів пластичної хірургії на його обличчі і публічно вибачились.

У 1988 році Джексон був найвисокооплачуванішим естрадним артистом. Він купив ранчо в Каліфорнії, перейменував його в Neverland (назва чарівного світу з казок про Пітера Пена, в якому діти припиняють рости й старіти), влаштувавши там парк атракціонів і зоопарк.

1990-ті

Свій наступний альбом "Dangerous" Джексон випустив у 1991 році. Це був перший з його популярних альбомів, в підготовці якого не брав участь Квінсі Джонс. Цей альбом був найтривалішим за часом звучання — 76 хвилин. До того ж співак спробував змінити стиль — це був техно-поп, у якому всі мелодії були загострені.

У 1990-ті роки Джексон займався доброчинністю, зокрема допомагав дітям з різних країн. Так, у 1992 році під час громадянської війни в Югославії він пожертвував великі суми грошей дітям Сараєво, а наприкінці 1990-х років надавав допомогу біженцям з Косово.

На початку 1990-х років почали з'являтися публікації, автори яких звинувачували Джексона в крадіжці текстів пісень, хоча сам співак заперечував свою причетність до плагіату.

В той же час зростаючий інтерес преси почало викликати особисте життя Джексона. У серпні 1993 року співак був звинувачений в сексуальних домаганнях до тринадцятирічного (згідно з деякими джерелами, одинадцятирічного) хлопчика. Джексон відкинув усі звинувачення, але вирішив питання поза судом, заплативши родині хлопчика більше $20 млн доларів. Не зважаючи на свою репутацію Джексон продовжив виступи: зокрема, через місяць після скандалу він приїхав з концертом до Москви. Проте, вже в листопаді 1993 року він раптово перервав концертний тур, після чого позбувся підтримки компанії Пепсі (англ. Pepsi Co.), що виступала основним спонсором впродовж попередніх дев'яти років. В цей час писалося, що через нервові зриви Джексон набув залежності від болевгамовуючих ліків.

У травні 1994 року Майкл Джексон оженився на дочці Елвіса Преслі Лайзі Марії (англ. Lisa Marie Presley). Офіційна церемонія відбулася в Домініканській республіці. Цей факт отримав широкого розголосу на сторінках преси. На шпальтах газет цей шлюб був висвітлений як спроба артиста поліпшити свій імідж після історії із звинуваченнями щодо сексуальних домагань. Шлюб розпався вже в січні 1996 року.

Незважаючи на все, Майкл зумів підтвердити високу репутацію зірки, випустивши свій наступний подвійний альбом у 1995 році "HIStory"" (повна назва — англ. HIStory: Past, Present and Future — Book I), значна частка якого складалася з хітів минулих років. Тираж 14 млн дисків. У записі альбому брала участь поп-зірка сестра Майкла Джанет Джексон (англ. Janet Jackson). Концертний тур "HIStory" став відомий масштабними шоу-виставами, в яких Джексон з'являвся у вигляді месії, і спорудженням десятиметрової статуї співака в місцях його концертів по Європі, Австралії і Південній Африці.

Через десять місяців після розлучення Джексон одружується вдруге — на 39-річній медсестрі Деббі Роу (англ. Debbie Rowe). У лютому 1997 року у подружжя народився син Принц Майкл (англ. Prince Michael), а в квітні 1998 — донька Періс Майкл (англ. Paris Michael). Проте восени 1999 року їхній шлюб розпався.

У 1997 році вийшов альбом "Blood On The Dance Floor: HIStory In The Mix", що переважно складався з реміксів пісень з попереднього альбому, але позитивно оцінений критиками. У 1999 році Джексон повідомляв, що записує альбом з групою своїх братів, а наступного року — що працює над новим сольним альбомом, який при цьому буде останнім.

У 1999 році в Мюнхені артист організував відомий концерт "Джексон і друзі", в якому окрім нього брали участь, зокрема, такі групи, як Статус кво (англ. Status Quo) та Скорпіонс (англ. Scorpion`s), доходи від шоу пішли до фонду ЮНЕСКО, організації Червоного Хреста і до Дитячого фонду Нельсона Мандели.

Джексон був володарем безлічі музичних винагород. На церемонії World Music Awards у 2000 році він був названий найпродаванішим поп-виконавцем тисячоліття.

2000-ні

Новий сольний альбом "Invincible", на запис якого Джексон витратив близько $30 млн доларів, вийшов наприкінці жовтня 2001 року і був неоднозначно оцінений критиками, проте він одразу посів перші місця у чартах більш ніж 20 країн.

Влітку 2002 року в Джексона народився ще один син Принц Майкл II (англ. Prince Michael II) — від невідомої сурогатної матері. Третє дитя Джексона здобуло популярність через скандальну історію, що сталася в Берліні: співак, вирішив продемонструвати своє маля фанатам, присутнім під балконом його номера в готелі, він витягнув руку з немовлям над перилами, що було вкрай небезпечним. Це викликало обурення преси, а сам Джексон визнав тоді свою необачність.

Новий скандал за участю Джексона зачався в лютому 2003 року, коли був показаний документальний фільм Мартіна Башира (англ. Martin Bashir), знятий про нього. У фільмі Джексон, зокрема, розповідав про свою любов до дітей, про наміри всиновити по два немовля з кожного континенту. Він повідомляв, що чужі діти ночують у нього в садибі — мова йшла про дванадцятирічного хлопчика Гевіна Арвізо (англ. Gavin Arvizo), що хворів на рак. У листопаді за заявою адвокатів хлопчика на ранчо Neverland було здійснено обшук (частина ранчо була зруйнована). Сам Джексон був заарештований за звинуваченням в розтлінні неповнолітніх, але незабаром був відпущений під заставу. Співак при цьому відкидав усі звинувачення. У листопаді 2003, Джексон випустив збірник найбільших хітів "Номер перший" (англ. Number Ones), який розійшовся тиражем 6 млн копій.

Восени 2004 Майкл Джексон випустив набір з 5 дисків "Michael Jackson: The Ultimate Collection' Box Set", який містить 57 треків і 13 раніше невипущених записів, які охоплюють період з 1969 по 2004 роки, а також невиданий раніше живий концерт 1992 року на DVD. Восени 2004 року на Джексона було заведено ще одну справу за заявою про сексуальне насильство, нібито скоєному 20 років раніше. Суд, що продовжувався 5 місяців 2005 року, зняв з Джексона всі звинувачення. Після суду артист вилетів до Бахрейна, де був прийнятий королівською родиною. У жовтні 2005 року повідомлялося, що Джексон вирішив залишитися в Бахрейні. У травні 2005 року під час суду над Джексоном були обнародовані свідоцтва, що артист знаходився на межі банкрутства. У липні 2005 року фінансова компанія Prescient подала до суду на Джексона, зажадавши від нього виплати $48 млнів доларів за умовами договору, згідно з яким компанія повинна була рефінансувати борг Джексона Банкові Америки в $272,5 млн доларів. Суперечка була врегульована позасудовим шляхом тільки в червні 2007 року, але до того часу до Джексона з вимогою стягнення боргів звернувся також численний штат його колишніх працівників.

Проте у червні наступного року представник Джексона оголосив, що співак знаходиться в Ірландії і збирається переїхати в Европу. Наприкінці грудня 2006 року Джексон повернувся до США. У 2006 році він отримав діамантову нагороду за продаж більше ніж 100 мільйонів дисків.

У листопаді 2007 року було оголошено про випуск ювілейного видання альбому "Thriller" — "Thriller 25". Видання старих записів, реміксів та деякиї нові пісні, вийшло в лютому 2008 року.

У листопаді 2008 року Джексон передав свій маєток Neverland з особистої власності у власність корпорації, в якій він був лише одним зі співвласників. У тому ж місяці стало відомо, що син короля Бахрейна шейх Абдулла бін Хамад Аль-халіфа (англ. Abdulla bin Hamad Al Khalifa) подав до суду на Джексона у зв'язку з тим, що той не випустив альбоми і автобіографію, на створення яких шейх дав гроші в 2005 році. Джексон заявив, що надані йому гроші були лише дарунками і ніяких остаточних домовленостей на той момент ще не було досягнуто, проте врешті-решт сам врегулював суперечку позасудовим шляхом.

21 листопада 2008 року газета написала, що Джексон перейшов в іслам та змінив своє ім'я на 'Mikaeel'.

Смерть

Вдень 25 червня 2009 року Джексон раптово помер у віці 51 року через зупинку дихання та серця через передозування ліками. Побічну дію ліків поліція розглядає як найпершу версію раптової смерті короля поп-музики. За неофіційною інформацією, Майкл Джексон перестав дихати після чергової ін'єкції знеболювального препарату. Начебто, після ін'єкції сильнодіючого знеболювального препарату "Демерол" у Джексона почалося ускладнення: він дихав все повільніше, поки не припинив дихати зовсім.

Майкл був доправлений до лікарні університету Каліфорнії у Лос-Анджелесі бригадою екстреної допомоги 911 нібито в стані коми, але лікарі не змогли врятувати його життя. Смерть настала близько 15 години за місцевим часом GMT-8:00 (1 година ночі за Києвом).

Щодо факту смерті Майкла Джексона проводиться розслідування.

Розтин тіла поп-короля провели у п'ятницю, 26 червня 2009 року, але результати експертизи і токсикологічних тестів будуть відомі щонайменше за 6-8 тижнів.

27 червня 2009 року родичі Джексона висунули вимогу провести ще один розтин тіла. У родини залишилися питання, на які досі немає відповіді.

"Є чимало запитань, наприклад, 12-годинна прогалина між тим, коли Майклу стало недобре і тим часом, коли медики заявили, що він не дихає. Що сталося у цей час? Ми не знаємо…",- каже Джессі Джексон, однофамілець поп-короля та відомий правозахисник.

Повторний огляд тіла Майкла провів приватний паталогоанатом, найнятий родиною Джексонів. Висновків фахівця Джексони не оприлюднюють.

Від початку розслідування особистого лікаря Джексона було оголошено у розшук. На цей час відомо, що медик уже вдруге дав свідчення у справі. Кардіолог Конрад Мюррей, ім'я якого спочатку не розкривали, постійно жив у домі Майкла. І, як каже родина — незадовго до смерті зробив йому фатальну ін'єкцію… Джексонів особливо цікавить роль цього лікаря, який доглядав зірку в останні години — близькі поп-ідола прагнуть отримати від нього відповіді. Поліція припускає, що він останній, хто бачив Джексона живим.

Водночас адвокат Мюррея стверджує, що його підзахисного не підозрюють у причетності до смерті поп-короля.

"Нас запевнили, що Мюррея не підозрюють у причетності до смерті пана Джексона. Але він свідок подій, що призвели до смерті пана Джексона, тому поліція і прагне знову з ним поговорити",- сказав адвокат.

29 червня 2009 року британський таблоїд "The Sun" оприлюднює шокуючі подробиці першого розтину. Журналісти запевняють, що отримали копію висновків судмедекспертів. За цим документом, Джексон помер украй виснаженим, у його шлунку не знайшли нічого, окрім таблеток, він важив начебто 51 кілограм. Кілька ребер були поламані. На тілі виявили численні шрами від пластичних операцій, синці та подряпини. Крім того, пише видання, у Майкла Джексона нібито повністю відсутнє волосся. Утім, офіс лондонського коронера (особи, що займається випадками насильницької смерті), вже назвав цю інформацію недостовірною.

22 липня 2009 року американські спецслужби обшукали клініку особистого лікаря Майкла Джексона. Обшук провів спецпідрозділу по боротьбі з поширенням наркотиків. За новою версією, підозрою слідства, смертельним для короля поп-музики Майкла Джексона міг стати препарат "Діпріван". Це надзвичайно сильні ліки, які використовують для загальної анестезії перед операціями. Вводити "Діпріван" пацієнту може лише досвідчений анестезіолог та лише у клінічних умовах.

28 серпня коронер Лос-Анджелеса офіційно заявив, що смерть американського короля поп-музики Майкла Джексона наступила в результаті вбивства. За його словами, під час розтину тіла співака виявлено вміст у його крові пропофолу, лоразепамряду та інших сильнодіючих речовин.

Поховання

7 липня 2009 року світ прощався із королем поп-музики. У "Стейплс-Центрі" в Лос-Анджелесі провели публічну жало́бну церемонію. Кілька кварталів навколо арени були закриті поліцейськими кордонами, щоби запобігти можливій тисняві. Тіло Майкла доставили у позолоченій труні, прикрашеній червоними трояндами. Мільйони шанувальників Майкла Джексона спостерігали за церемонією — провідні світові телеканали вели трансляцію наживо.

У жало́бному концерті пам'яті Майкла Джексона взяли участь Лайнел Річі, Мерая Кері, Стіві Вандер, Брук Шилдс та інші. Труну поп-короля встановили попереду сцени. Після виступу зірок світового шоу-бізнесу та інших знаменитостей, члени родини Майкла виголосили прощальну промову. Потому публічна церемонія прощання завершилася і кортеж з труною Майкла Джексона рушив від "Стейплс-Центру".

Після публічної панахиди мерія Лос-Анджелеса поставила питання: хто буде платити за забезпечення у місті підвищених заходів безпеки? Місто сподівається компенсувати від 2 до 4 мільйонів доларів США. Для цього вже створили веб-сайт, на якому шанувальники творчості Майкла Джексона можуть зробити пожертву. "Місту потрібна допомога",- заявив Метт Сабо, речник мера Лос-Анджелеса.

До публічного прощання останню шану співаку віддали рідні і близькі друзі. Приватна церемонія відбулася на цвинтарі Форест-Лаун у Лос-Анджелесі, де його і поховано.

Раніше, за повідомленням британської газети "Daily Telegraph", рідні співака розмірковували над тим, щоб помістити тіло в скляну труну або провезти в запряженій білим конем кареті для того, щоб фанати змогли відпровадити Джексона в останній шлях, не сходячи з узбіччя. Водночас, як повідомляє гаазета, в маєтку Майкла Джексона "Neverland" розпочалися будівельні роботи — в районі помістя курсують автомобілі, бульдозери, бетономішалки та інша будівельна техніка, ходять робочі. Що саме відбувається у "Неверленді" — достеменно невідомо.

Напередодні ЗМІ повідомляли про те, що приготування до похорону викликали суперечку в родині Джексона, деякі члени якої хотіли нібито провести закриту від сторонніх жало́бну церемонію. Однак останнім часом серед близьких покійного запанувала думка про те, що Майкл був би не проти, аби у його прихильників була можливість побачити свого кумира востаннє.

Раніше батько Майкла Джексона повідомив, що плани щодо похорону ще не визначені, оскільки сім'я чекає результатів зробленого приватним патологоанатомом розтину тіла співака. Джозеф Джексон також спростовував чутки про те, що співака поховають на ранчо "Neverland". Маєток "Neverland" було побудовано в 1988 році. Джексон назвав його на честь казкової країни, де жив Пітер Пен — його улюблений герой. На території маєтку крім житлових будинків розташовані зоопарк і парк розваг для дітей.

Оглядачі припускають, що похорон Майкла Джексона може стати наймасштабнішим з часів принцеси Діани.

Заповіт

Заповіт Майкла Джексона надійшов до суду Лос-Анджелеса. Усі свої статки король поп-музики заповів трастовому фонду родини Джексонів, а його розпорядником призначив свою матір. Їй же Майкл Джексон попросив надати опіку над трьома своїми дітьми. Якщо ж із пані Джексон щось трапиться, опікуватиметься дітьми знаменита співачка Даяна Росс. Колишня дружина зірки та матір двох його дітей — Деббі Роу — у заповіті взагалі не фігурує. Також Джексон не залишив жодного центу своєму батькові.

У співака залишилося троє дітей — Прінс Майкл-молодший, Періс Кетрін Майкл (від шлюбу з медсестрою Деборою Джейн Роу) і Прінс Майкл II.

Ім'я матері останньої дитини, що народилася в 2002 році, Джексон завжди тримав у таємниці. Він лише заявив, що дитина з'явилася в результаті штучного запліднення.

Заповіт Майкл Джексон написав ще у 2002, тоді його статки становили майже півмільярда доларів.

Хвороба та зовнішній вигляд

Майкл хворів на вітиліго, через цю хворобу колір його шкіри ставав світлішим. Після прогресування хвороби Майкл почав завжди ходити під парасолькою і в максимально закритому одязі, щоб сонячні промені не потрапляли на уражену шкіру.

Кумири Майкла Джексона

Майкл Джозеф Джексон обожнював музику композитора Сергія Прокофьєва, Петра Чайковського, гурту Бі Джис. Також серед музичних виконавців Джексону особливо подобались: Джеймс Браун, Джекі Вілсон, Смокі Робінсон, Діана Рос, і ще гурт The Temptation.

Майкл Джексон народився восьмою дитиною в чорношкірій родині в Гері (Індіана). Його батько, Джозеф Джексон (англ. Joseph Jackson), працював кранівником на заводі, а мати, Кетрін Джексон (англ. Katherine Jackson), — у великій компанії промислового устаткування "Сірс" (англ. Sears). Правила поведінки в сім'ї були досить суворі й батько дозволяв собі бити дітей. У 1964 році у віці шести років Майкл увійшов як співак до складу поп-гурту The Jackson Five, створеного братами під керівництвом батька. Їхній батько Джо був непоганим блюзовим гітаристом, і своєю музичною обдарованістю брати Джексон зобов'язані саме йому. Спочатку він грав на бонго і тамбурінах, але з часом зайняв у гурті положення лідера, і став провідним вокалістом. Вже у віці 7 років Майкл був хореографом гурту. Незважаючи на явний вплив Джеймса Брауна, Джексон навіть на ранньому етапі намагався йти своїм шляхом.
Читати повністю
Повернутися до списку персон

Новини з Майкл Джексон

Іменинники, 15 липня

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: