Вхід

Дін Рід

Dean Reed

Дін Рід

Дата народження:22 вересня 1938 діва

Дата смерті:13 червня 1986

Місце народження:Денвер, Колорадо, США

Досягнення:На його рахунку більше 30 робіт в кіно.

9,6
36 голосів
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

В шкільні роки він активно займався аматорським спортом, головним чином плаванням та бігом на великі дистанції, був чемпіоном свого штату серед юнаків. У 1958 році приїхав до Каліфорнії і підписав контракт з музичною студією Capitol Records. Студія забезпечила йому рекламу, він став співаком, записав декілька платівок, з'являвся на національному телебаченні і здобув певну популярність. Проте справді популярними його пісні стали в Південній Америці. Після кількох дуже успішних гастролей по країнах Латинської Америки він вирішив залишитися в Аргентині. Там він записував альбоми, знімався у фільмах і вів свою власну телепередачу. Але його ліві погляди і політична активність (зокрема, Рід виступав за заборону ядерної зброї, проти війни у В'єтнамі, влаштовував концерти, весь збір від яких йшов ув'язненим) не подобалися правим силам Аргентини, і під їх тиском в 1966 році Дін Рід був вимушений виїхати з країни. Кілька років він прожив в Римі, де активно знімався в так званих "спагетті-вестернах" —- "ковбойських" фільмах про американський Дикий Захід італійського виробництва. Пізніше почав зніматися в СРСР і країнах Східної Європи, де також користувався великою популярністю (вперше приїхав в СРСР у 1965 році).

В 1971 році опублікував критичного "відкритого листа" Олександру Солженіцину (якого тоді цькували в СРСР КДБ ЦК КПРС та радянські змі), в якому докоряв письменника-дисидента та колишнього зека у неразумінні "переваг соціалізму" та "непатріотизмі". Цей лист був широко надрукований у радянських газетах.

З 1973 року Дін Рід перебрався до НДР, де одружився на східно-німецькій акторці Ренате Блюме (у шлюбі Ренате Блюме-Рід), яка як стало пізніш відомо мала тісні стосунки із Штазі, та оселився в особняку на березі Зойтенського озера у фешенебельному передмісті Східного Берліну.

Він продовжував співати, зніматися у кіно, а також знімав власні фільми, не полишаючи і політичної діяльності. Найвідомішим його фільмом став "Співак" — біографічний фільм про чилійського друга Діна Ріда, співака Віктора Хару, який був убитий піночетівцями після військового перевороту в Чилі 1973-го року.

Незважаючи на свої ліві переконання (сам Рід називав себе "марксистом"), Дін Рід ніколи не вступав в комуністичну партію (зокрема в країні свого постійного мешкання —- соціалістичній НДР) і завжди підкреслював свою любов до США.

Смерть

Останній виступ співака відбувся у квітні 1986 — це було інтерв'ю телепрограмі "60 Хвилин" американського телеканалу CBS, в якому Рід в черговий раз захищав Берлінський мур та звинуватив президента Рональда Рейгана в "державному тероризмі".

13 червня 1986 року його було знайдено мертвим в озері на мілководді неподалік від його вілли в Східному Берліні. Спочатку були поширені плітки, що він "утонув". Ця версія мала мало спільного з реальністю — було широковідомо з 17 років Рід був чемпіоном по плаванню і завжди почував себе в воді "як риба". Згодом з'явилася "офіційна інформація" про те, що співак був знайдений з перерізаними артеріями на великою дозою таблеток снодійного в шлунку. Також була пред'явлена "передсмертна записка" на 15 аркушах, чомусь написана нерівними великими літерами. Сім'я співака не вірила у версію "самогубство" і вважала, що його вбила служба безпеки НДР Штазі. Незадовго до смерті співак поділився з друзями своїм бажанням повернутися до США. В розсекречених архівах Штазі дослідники знайшли документи негласного нагляду за Рідом лише до 1977 року, решта виявилася "втраченою".

Повернутися до списку персон

Іменинники, 28 жовтня

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: