Вхід

Деніел Редкліфф

Daniel Radcliffe

Деніел Редкліфф

Дата народження:23 липня 1989, 34 року лев

Місце народження:Фулхемі - район Лондона

Діяльність:актор

Досягнення:Відомий, як виконавець ролі Гаррі Поттера в однойменних фільмах.

8,1
418 голосів
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Деніель Алан Редкліфф народився 23 липня 1989 року в одному з респектабельних районів Лондона – Фулхемі. Він був єдиним сином у Алана Редкліффа (відомого у Великобританії літературного агента) і Марсії Грэшэм (вона займалася кастингом акторів).

Коли Дену було п'ять років, він вперше відчув інтерес до акторської діяльності і зіграв свою першу роль в шкільній постановці – роль мавпочки ("Я сподіваюся, що ніхто і ніколи не побачить фотографій з того спектаклю!" - говорить він зараз.) Взагалі, від батьків Деніел отримав уявлення про кар'єру актора до того, як почав до неї прагнути. Його батьки, будучи самі залученими в кіно-бізнес чудово знали про всі підводні камені, які зустрічаються на шляху акторів. Так, Ден не отримав можливості зіграти Олівера Твіста у фільмі за мотивами однойменного твору Чарльза Діккенса, але це зумовило те, що він дебютував в іншому фільмі, знятому за творами Діккенса, з такими зірками як Меггі Сміт і Боб Хоскінс.

Деніель Алан Редкліфф народився 23 липня 1989 року в одному з респектабельних районів Лондона – Фулхемі. Він був єдиним сином у Алана Редкліффа (відомого у Великобританії літературного агента) і Марсії Грэшэм (вона займалася кастингом акторів).

Коли Дену було п'ять років, він вперше відчув інтерес до акторської діяльності і зіграв свою першу роль в шкільній постановці – роль мавпочки ("Я сподіваюся, що ніхто і ніколи не побачить фотографій з того спектаклю!" - говорить він зараз.) Взагалі, від батьків Деніел отримав уявлення про кар'єру актора до того, як почав до неї прагнути. Його батьки, будучи самі залученими в кіно-бізнес чудово знали про всі підводні камені, які зустрічаються на шляху акторів. Так, Ден не отримав можливості зіграти Олівера Твіста у фільмі за мотивами однойменного твору Чарльза Діккенса, але це зумовило те, що він дебютував в іншому фільмі, знятому за творами Діккенса, з такими зірками як Меггі Сміт і Боб Хоскінс. Щорічні Різдвяні презентації драматичних картин були дуже популярні у Великобританії, і ця, яка вийшла в 1999 році, була особливо добре прийнята. Продюсер картини так відгукувався про роботу з Деном: "Він був дуже природним і безневинним хлопчиком. Зазвичай дорослі актори побоюються працювати з дітьми, але в даному випадку, все було чудово. Він був чарівний і з ним було легко працювати і спілкуватися".

Саме завдяки своїй природності і чарівливості Дена помітив Кріс Коламбус і Девід Хэйман, які як раз шукали юного англійського актора для втілення ним спірного характеру всесвітньо відомого персонажа Гаррі Поттера. Отримати подібну роль – величезне досягнення для будь-якого актора, а кінопроби Дена пройшли дуже успішно. І знову, величезну підтримку йому надали батьки під час виснажливих прослуховувань на студії. З плином часу стало ясно, що це був доленосний поворот у долі хлопчика. Ден завжди отримував від батьків розуміння і підтримку і прикладом цьому може бути вдалий випадок, що стався в театрі (там Ден дивився постановку "Камені у його кишені") – зустріч з Девідом Хэйманом, який добре знав його батька, а згодом відіграв важливу роль в долі хлопчика. Завдяки цій події батьки Дена були впевнені, що якщо їх синові запропонують роль, то в проекті у нього буде дуже надійна захист і підтримка. Одного разу ввечері, Ден випадково підслухав телефонну розмову свого батька. Ден згадує той вечір: "Мій батько повідомив мені, що мені запропонували зіграти роль у фільмі про Гаррі Поттера. Я навіть заплакав від щастя. Вночі я прокинувся, десь приблизно близько двох годин і розбудив батька тільки для того, щоб перевірити, що все це не сон, що я дійсно зіграю Гаррі Поттера".

Кінопроби Дена, Руперта Грінта і Емми Уотсон – виконавців головних ролей у фільмі "Гаррі Поттер і філософський камінь" - самого Гаррі Поттера, Рона Візлі і Герміони Грейнджер були призначені на листопад 2000 року. Весь світ пильно стежив за розвитком подій навколо зйомок фільму, інтерес до нього був безпрецедентний, і, безсумнівно, саме ця картина стала найбільш очікуваним фільмом 2001 року. Ден відразу, відразу після прем'єри фільму 16 листопада 2001 року, з'ясував, що він – Чудовий, Обличчя Року, Прем'єра Року і т. д., і бажаний гість практично всіх журналів і телепередач. Вся історія повторилася після виходу другого фільму серії "Гаррі Поттер і таємна кімната", який так само, незважаючи на деякі несприятливі прогнози, побив усі рекорди. Правда, тепер це вже не бентежило юного актора: "Я не читав критичних статей і не дивився телевізійних оглядів по фільму, оскільки це могло позначитися на моїй грі".

Ден також придбав репутацію жартівника і любителя розіграшів. Наприклад, одного разу він змінив мову, на якому відображається вся інформація на мобільному телефоні Роббі Колтрейна (Гегрід) на турецький. Правда, на всяк випадок Ден заздалегідь написав записку з вибаченнями!

Ден продемонстрував дивовижне розуміння характеру і поведінки відомого юного чарівника і йому вдалося дуже яскраво втілити його образ: "Якщо порівняти те, як розвинувся характер Гаррі Поттера в останніх з попередніх книг, то стає очевидно, що Дену вдалося відчути і втілити це вже в своєму першому фільмі".

Взагалі, можна провести кілька паралелей між чарівним хлопчиком Гаррі і Деном. Популярність до них обох прийшла ще в дитинстві, і обидва успішно впоралися з нею. Взагалі, цілком можливо уявити собі Дена, який бродить по темних коридорах школи, бурмочучи: "Господи помилуй". На щастя, цього не відбувається! Слова Сортувальної Капелюхи, в одній зі сцен фільму, теж виглядають дуже правдоподібно для обох хлопчиків: "Дуже хоробрий, це видно. Але і кмітливий. Талант, так, бог ти мій, звичайно ж – і велике бажання проявити себе, ось що цікаво...". Коли Ден запитав самого себе, які якості необхідні для того, щоб стати героєм школи, то він вирішив, що це лояльність, допитливість, віра в себе і свої сили, здатність долати труднощі. Для Дена друзі так само важливі, як і для Гаррі і вони не змінили до нього свого відносини після приходу до нього популярності: "Ми часто влаштовуємо вечірки, під час яких їмо піцу, ледарюємо і граємо в РlayStation".

Як і більшість інших дітей, Ден зараз вчиться у школі і у нього досить різнобічні інтереси. Він вболіває за футбольну команду своєї школи – Фулхем, грає і дресирує двох своїх собак – Бинка і Наггет. Він захоплюється творчістю Кріса Коламбуса. Він слухає класичну панк-музику (Sex Pistols, Clash, Jam) і з задоволенням знову і знову дивиться Сімпсонів. Зараз він працює пліч-о-пліч з известнийшими британськими акторами, такими як Алан Рикмэн, Джулія Уолторс, і великий Річард Харріс. Коли його запитують, з яким актором попрацювати йому хотілося б більше, то він відповідає: "Тобі МакГуайр – виконавець ролі Спайдермена".

Зірки, які працювали з Деном, не скупилися на похвали на адресу хлопчика. Кеннет Брэннэх каже, що він працює з величезною радістю і йому дуже добре вдається врівноважувати свій юнацький запал, а Руперт стверджує, що Ден завжди працює на межі можливостей. Кріс Коламбус, при оцінці здібностей Дена, ретельно вибирав формулювання: "Раніше, на деякі епізоди потрібно вісім – дев'ять дублів, а зараз ми обходимося двома – трьома. Особливо, це стосується Дена. Він фактично герой епізоду. Він дуже сильний, і це особливо добре для даної ролі, оскільки з плином часу в Гаррі Поттера так само розвивається така сила... Ден неймовірно сфокусований на ролі, а мені неодноразово доводилося бачити акторів вдвічі старше його, які не могли чітко зіграти більш прості речі".

Оцінюючи Дена в ролі Гаррі Поттера, критики були налаштовані позитивно і в Лютому 2002 року, йому були присуджені наскільки нагород за Видатний Талант, автор творів про Гаррі Поттера, Джоан Роулінг, так само схвалила фільм в цілому і виконавців головних ролей (в тому числі і Дена). Що ж стосується шанувальників Гаррі Поттера, то вони були просто зачаровані фільмом.

Але все може змінитися в фільмі "Гаррі Поттер і в'язень Азкабану" (це фільм за найулюбленішою книгою Дена). Новий режисер фільму Алфонсо Куарон і Кріс Коламбус роблять крок назад, хоча гарантують наступність і збереження єдиної концепції для всіх фільмів. Коли у Дена запитали його ставлення до змінам, що відбулися, то він відповів, що перебуває в очікуванні, адже прихід нового режисера – це завжди новий досвід.

Після виходу фільму "Гаррі Поттер і таємна кімната" Ден став дуже популярний серед дівчат. Він отримав тисячі листів, але жодне з них не торкнулося його серце. "Особисто я не в захваті від таких листів, але якщо це комусь подобається, то будь ласка. Прикольно!" - це його улюблений відповідь.

Що ж буде далі з дивно зрілим юним актором, витончено ввічливим, талановитим і чарівним, що потрапили у світ кінематографу і заворожившим всіх? Ден проявляє інтерес до написання сценаріїв та режисурі. Можна очікувати його успіху на новій посаді на знімальному майданчику через кілька років. Якщо ж він вирішить продовжити акторську кар'єру, то можна навести його слова, сказані ним в одному з інтерв'ю: "Я хотів би зіграти у фільмі, абсолютно відмінному від Гаррі Поттера, але тільки так, щоб потім не було соромно".

Окрім Поттера, Ден зіграв у фільмі Пірса Броснана "Кравець з Панами" і пожертвував свій гонорар у фонд по дослідженню та лікування дітей, які страждають аутизмом. Він так само планує продовжувати освіту, щоб стати справжнім професіоналом.

Ну і нарешті, найбільш проблемне питання – як довго Ден і його друзі будуть виконувати дитячі ролі у фільмах про Гаррі Поттера. Взагалі кажучи, всі розмови на цю тему – лише спекуляції на тему "хлопці вже виросли і виглядають старше, ніж це необхідно в контексті книги і фільму". Ден ж просто відмовляється від коментарів на цю тему. "Зйомки кожного фільму займають близько року і я не хочу думати про те, яке рішення буде прийнято потім". Кріс Коламбус рекомендує йому залишатися у фільмі так довго, як він захоче. Він радить йому планувати "нормальне життя", без Гаррі Поттера на більш пізній термін. Це дуже мудра порада, оскільки саме Ден, а не Гаррі, повинен бути на першому плані. Безсумнівно, армія фанатів буде дуже засмучена, якщо Ден вирішить більше не зніматися, але всі, хто дійсно добре до нього ставляться, зрозуміють його почуття.

Коли стільки дверей відкрито перед ним, Деніелу Редкліффу дуже не легко зробити вибір. Він все ще залишається на роздоріжжі, так і не зробивши вибору, і продовжує зачаровувати всіх, з ким його зводить доля. Побажаємо йому всіляких успіхів. Так, і ще так багато хот-догів, скільки він зможе з'їсти.

Деніель Алан Редкліфф народився 23 липня 1989 року в одному з респектабельних районів Лондона – Фулхемі. Він був єдиним сином у Алана Редкліффа (відомого у Великобританії літературного агента) і Марсії Грэшэм (вона займалася кастингом акторів).

Коли Дену було п'ять років, він вперше відчув інтерес до акторської діяльності і зіграв свою першу роль в шкільній постановці – роль мавпочки ("Я сподіваюся, що ніхто і ніколи не побачить фотографій з того спектаклю!" - говорить він зараз.) Взагалі, від батьків Деніел отримав уявлення про кар'єру актора до того, як почав до неї прагнути. Його батьки, будучи самі залученими в кіно-бізнес чудово знали про всі підводні камені, які зустрічаються на шляху акторів. Так, Ден не отримав можливості зіграти Олівера Твіста у фільмі за мотивами однойменного твору Чарльза Діккенса, але це зумовило те, що він дебютував в іншому фільмі, знятому за творами Діккенса, з такими зірками як Меггі Сміт і Боб Хоскінс.

Читати повністю
Повернутися до списку персон

Фільмографія

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: