Закрити
Наверх Наверх

Комівояжер
Forushande

7,4 
24 голоса
Оцінити:
IMDB 7,8/10

Країна, рік: Іран, Франція, 2016

Жанр: драма

Режисер: Асгар Фархаді

Сценарист: Асгар Фархаді, Артур Міллер

Продюсер: Асгар Фархаді

Актори: Шахаб Хоссейні, Таране Алідості, Бабак Карімі

Прем'єра в Україні: 23.03.2017

Світова прем'єра: 21.05.2016

Тривалість: 2 год. 5 хв.PT2H5M

Фільм розповідає про подружню пару театральних акторів, які переїжджають в орендовану квартиру в центрі Тегерана. Минуле колишніх мешканців квартири драматично змінює життя головних героїв.

Цікаві факти про фільм "Комівояжер":

- На 69-му Каннському фестивалі кінострічка отримала нагороди у двох номінаціях: "Кращий сценарій" і "Кращий актор".

- Це четверта кінострічка Асгара Фархаді, яка представляє Іран на премії "Оскар". Три попередніх: "Історія Еллі" (2009), "Розлучення Надера і Сімін" (2011) та "Секрети минулого" (2013). "Розлучення Надера і Сімін" здобула "Оскар" за кращий іноземний фільм.

- Це четверта спільна робота Асгара Фархаді з Таранех Алідості і третя з Шахибом Хоссейні.

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky 16.03.2017 00:09

Драма в місті.
Отже, перед нами не просто стрічка – це володар Оскару 2017 за кращий фільм на іноземній мові, гість з Ірану - «Комівояжер» режисера і сценариста Асгара Фархаді. Об‘єктивно кажучи, багато в чому можливо вибір зумовило і протистояння…

Драма в місті.
Отже, перед нами не просто стрічка – це володар Оскару 2017 за кращий фільм на іноземній мові, гість з Ірану - «Комівояжер» режисера і сценариста Асгара Фархаді. Об‘єктивно кажучи, багато в чому можливо вибір зумовило і протистояння США та Ірану, проте і не в останню річ – надзвичайно цікавий екскурс в побут столиці одного з економічних та політичних лідерів Близького Сходу, наступ нових часів в іранському суспільстві, і – проблемі вибору.
Молода подружня пара грає в спектаклі Артура Мілера «Смерть комівояжера», разом з тим, вирішуючи побутові проблеми – і винаймає нове помешкання, з якого ще не забрали речі. Власне, сусіди шепочуться про дурну славу колишньої власниці квартири. І ось незабаром квартира стає місцем злочину, проте дружина Рана проти того, аби її чоловік заявив у поліцію – і разом з тим не почувається себе у безпеці, а отже Емад, який працює викладачем, бере розслідування у свої руки. Проте знайти злочинця – це тільки пів-справи, найголовніший вибір попереду.
«Комівояжер» - цікавий передусім зрізом сучасного суспільства Ірану, де жінки ходять у хіджабах, проте суворі мусульманські норми вже лежать в площині часто формальностей. Це країна, де студент дивується, що його викладач – головний герой - виконав прохання-натяк жінки, хоч і міг просто проігнорувати. Перебіг подій «у реальному житті» переплітається з театральними репетиціями, і режисер вміло переплітає ці дві лінії… Взагалі, фільм за діалогами і стилістикою тяжіє до європейської школи «чистого кіно» - не дуже поспішне, з візуально аскетичним наповненням, і відшліфованими діалогами. Акторська гра Шахаба Хосейні та Таране Алідусті – теж неспішна, без особливого пафосу, майже в традиційний європейській манері.
Як висновок. «Комівояжер» - це багато в чому європейський фільм, на тему Близького Сходу, який демонструє особливості сучасного Ірану – в економічній, та культурній сфері, а також дозволяє побачити «оскароносну стрічку» - дійсно, гідну свого звання.
Недзельницький Андрій

Драма в місті.
Отже, перед нами не просто стрічка – це володар Оскару 2017 за кращий фільм на іноземній мові, гість з Ірану - «Комівояжер» режисера і сценариста Асгара Фархаді. Об‘єктивно кажучи, багато в чому можливо вибір зумовило і протистояння…

+2 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 23

Відгуки про фільм Комівояжер

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
Приховані фігури Американська пастораль Колектор
драма star 7,9
драма, кримінал star 8,2
трилер, драма star 6,2

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше