Закрыть
Наверх Наверх

Коммивояжер
Forushande

7,4 
24 голоса
Оценить:
IMDB 7,8/10

Страна, год: Иран, Франция, 2016

Жанр: драма

Режиссёр: Асгар Фархади

Сценарист: Асгар Фархади, Артур Миллер

Продюсер: Асгар Фархади

Актёры: Шахаб Хоссейни, Таране Алидости, Бабак Карими

Премьера в Украине: 23.03.2017

Мировая премьера: 21.05.2016

Продолжительность: 2 ч. 5 мин.PT2H5M

Фильм рассказывает о супружеской паре театральных актеров Ране и Эмаде, которые переезжают в съемную квартиру в центре Тегерана. Прошлое бывших жильцов драматически меняет жизнь главных героев.

Интересные факты о фильме "Коммивояжер":

- На 69-ом Каннском фестивале кинолента получила награды в двух номинациях: "Лучший сценарий" и "Лучший актер".

- Это четвертая кинолента Асгара Фархади, которая представляет Иран на премии "Оскар". Три предыдущих: "История Элли" (2009), "Развод Надера и Симин" (2011) и "Секреты прошлого" (2013). "Развод Надера и Симин" принес ему "Оскар" за лучший иностранный фильм.

- Это четвертая совместная работа Асгара Фархади с Таранех Алидости и третья с Шахибом Хоссейни.

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 16.03.2017 00:09

Драма в місті.
Отже, перед нами не просто стрічка – це володар Оскару 2017 за кращий фільм на іноземній мові, гість з Ірану - «Комівояжер» режисера і сценариста Асгара Фархаді. Об‘єктивно кажучи, багато в чому можливо вибір зумовило і протистояння…

Драма в місті.
Отже, перед нами не просто стрічка – це володар Оскару 2017 за кращий фільм на іноземній мові, гість з Ірану - «Комівояжер» режисера і сценариста Асгара Фархаді. Об‘єктивно кажучи, багато в чому можливо вибір зумовило і протистояння США та Ірану, проте і не в останню річ – надзвичайно цікавий екскурс в побут столиці одного з економічних та політичних лідерів Близького Сходу, наступ нових часів в іранському суспільстві, і – проблемі вибору.
Молода подружня пара грає в спектаклі Артура Мілера «Смерть комівояжера», разом з тим, вирішуючи побутові проблеми – і винаймає нове помешкання, з якого ще не забрали речі. Власне, сусіди шепочуться про дурну славу колишньої власниці квартири. І ось незабаром квартира стає місцем злочину, проте дружина Рана проти того, аби її чоловік заявив у поліцію – і разом з тим не почувається себе у безпеці, а отже Емад, який працює викладачем, бере розслідування у свої руки. Проте знайти злочинця – це тільки пів-справи, найголовніший вибір попереду.
«Комівояжер» - цікавий передусім зрізом сучасного суспільства Ірану, де жінки ходять у хіджабах, проте суворі мусульманські норми вже лежать в площині часто формальностей. Це країна, де студент дивується, що його викладач – головний герой - виконав прохання-натяк жінки, хоч і міг просто проігнорувати. Перебіг подій «у реальному житті» переплітається з театральними репетиціями, і режисер вміло переплітає ці дві лінії… Взагалі, фільм за діалогами і стилістикою тяжіє до європейської школи «чистого кіно» - не дуже поспішне, з візуально аскетичним наповненням, і відшліфованими діалогами. Акторська гра Шахаба Хосейні та Таране Алідусті – теж неспішна, без особливого пафосу, майже в традиційний європейській манері.
Як висновок. «Комівояжер» - це багато в чому європейський фільм, на тему Близького Сходу, який демонструє особливості сучасного Ірану – в економічній, та культурній сфері, а також дозволяє побачити «оскароносну стрічку» - дійсно, гідну свого звання.
Недзельницький Андрій

Драма в місті.
Отже, перед нами не просто стрічка – це володар Оскару 2017 за кращий фільм на іноземній мові, гість з Ірану - «Комівояжер» режисера і сценариста Асгара Фархаді. Об‘єктивно кажучи, багато в чому можливо вибір зумовило і протистояння…

+2 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 23

Отзывы о фильме Коммивояжер

всего - 0
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Комментарии отсутствуют

Смотрите также
Скрытые фигуры Американская пастораль Коллектор
драма star 7,9
драма, криминал star 8,2
триллер, драма star 6,2

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее