Закрити
Наверх Наверх

Франц
Frantz

8,1 
31 голос
Оцінити:
IMDB 7,5/10

Країна, рік: Німеччина, Франція, 2016

Жанр: мелодрама

Режисер: Франсуа Озон

Сценарист: Франсуа Озон

Продюсер: Ерік Альтмайер

Анна

Актори: Паула Бір, П'єр Ніне, Ернст Штецнер, Марія Грубер, Йохан фон Бюлов ...

Прем'єра в Україні: 17.11.2016

Світова прем'єра: 07.09.2016

Тривалість: 1 год. 53 хв.PT1H53M

Головна героїня Анна поховала свого нареченого, який загинув на фронті у Франції. Анна регулярно приходить на цвинтар, але одного разу біля могили вона зустрічає незнайомця, який змінить все її життя.

Цікаві факти:

- Сценарій фільму створено за п'єсою Моріса Ростана, яка була екранізована в 1932 році Ернстом Любичем під назвою "Недоспівана колискова".

- Це перший чорно-білий фільм Франсуа Озона та його перший франко-німецький проект.

- Це перший фільм для німецької акторки Паули Бір, який вийшов у Франції. Раніше вона знімалася у французькій стрічці "Дипломатія" (2014), але сцени з її участю були вирізані.

Рецензії до фільму

всього - 1
Yevhen Sadoviy 24.11.2016 18:47

Фільм спокійний, без різких ривків, змушує думати. Чому з’явився француз, який знав вбитого німця – нареченого головної героїні (Анни)? Лише щойно війна завершилася. Все ще дуже болюче і запальне аби говорити про якесь повне примирення тощо. Режисер тут майстерно показує…

Фільм спокійний, без різких ривків, змушує думати. Чому з’явився француз, який знав вбитого німця – нареченого головної героїні (Анни)? Лише щойно війна завершилася. Все ще дуже болюче і запальне аби говорити про якесь повне примирення тощо. Режисер тут майстерно показує як суспільство починає (точніше не хоче починати) зализувати рани і прощати.

Дуже неоднозначний сюжет. Події, які в ньому розгортаються. Не лише мені здалося, що француз приїхав аби заявити батькам вбитого ворога про якийсь, можливо, камінг-аут. Думалося, що зображення на картині Мане, яку двічі показують, буде реалізоване кимось із персонажів у реальному житті. Припустив, що в готелі на Анну випадуть якісь скелети з шафи. Не можу зрозуміти чи відчуття, які починають «диміти», але не «палати» наприкінці фільму можливі в принципі. Важко логічно це уявити, але все може бути. Місцями здавалося, що прибулий француз якийсь зовсім геть збочений аферист і з’являться елементи трилера, картина піде динамічніше. Переходами з ч\б в колір автор мене не здивував.

Сподобалася гра головної героїні і сама виконавиця ролі - нова 21-річна німкеня Паула Бір. Професійно, правдиво зіграли усі дійові особи дому в Німеччині і, пізніше, французького.
Режисер змушує глядача поставити себе на місце Анни (німкені) та Адріана (француза), на місце батьків, відвідувачів генделиків. Співставити «а що б я відчував? А що зробив би я у такій ситуації?»

Цікаво чи випадково, чи з каверзою Франсуа Озон вбитого і похованого героя-німця назвав саме Францем?
Певні паралелі: «Гудбай, Ленін!» (створення для людини паралельної реальності) та «Нічний портьє» (1974).

Фільм спокійний, без різких ривків, змушує думати. Чому з’явився француз, який знав вбитого німця – нареченого головної героїні (Анни)? Лише щойно війна завершилася. Все ще дуже болюче і запальне аби говорити про якесь повне примирення тощо. Режисер тут майстерно показує…

+1 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 21

Відгуки про фільм Франц

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
Джульєтта Світське життя Людина – швейцарський ніж
мелодрама star 8,2
драма, комедія, мелодрама star 7,9
драма, комедія, пригоди, мелодрама, фентезі star 7,4

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше