Наверх Наверх

Дні Литовського кіно

0 
0 голосів
Оцінити:

Країна: Литва

Жанр: фестиваль

Прем'єра в Україні: 11.04.2019

У кінотеатрах "Ліра" та "Дніпро" мережі Київкінофільм 11-14 квітня 2019 року відбудуться Дні Литовського кіно.
Подібний фестиваль відбудеться в Україні вперше. Дні Литовського кіно відкриє картина Мантаса Кведравічюса "Маріуполіс" спільного виробництва Литви та України. Фільм вже демонструвався в Україні, натомість мав дуже обмежений прокат.
У програмі Днів Литовського кіно представлені як сучасні картини "Чудо" Еґлє Вертелітє спільного виробництва Польщі, Литви та Болгарії, "Праліс" - авторський фільм про природу біолога-документаліста Міндауґаса Сурвіли, зйомкам якого режисер присвятив 12 років, так і фільми литовської кінокласики "Почуття" Альмантаса Грікявічюса за сценарієм Вітаутаса Жалакявічюса із сузір’ями литовських акторів та культовий мюзикл "Чортова наречена" Арунаса Жебрюнаса, у якому поряд із Регімантасом Адомайтісом виступив славетний український актор Василь Симчич. Організатори не забули і про юних глядачів, підготувавши програму дитячої анімації, що демонструватиметься у рамках кінофестивалю "Крила" у кінотеатрі "Дніпро".
До Києва завітають литовськы кінознавці і режисери. Тож глядачі матимуть чудову нагоду поспілкуватись із кінематографістами дружньої нам Литви.
Фільми демонструватимуться мовою оригіналу із українськими субтитрами.
Чекаємо на Вас.
Вхід на усі перегляди – вільний.

11 квітня 2019 р. – 19:00- Урочисте відкриття
19:30
Маріуполіс/Маріуполь
Франція, Литва, Україна, Німеччина, 2016, 90 хв
Режисер - Мантас Кведаравічюс
Автор сценарію Мантас Кведаравічюс
Продюсери: Надія Турінцев, Уляна Кім, Мантас Кведаравічюс, Танассіс Каратанос, Жюлі Гайє, Анна Паленчук
Оператори Вадим Ільков, В'ячеслав Цвєтков, Мантас Кведаравічюс

Місто, в якому живе близько півмільйона жителів, в очікуванні війни: для когось – це привід для бою, для інших - найкращий час для ремонту взуття і репетицій нових п'єс.

Це універсальний фільм про людей і обставини, про цінність кожної миті; про людей, які живуть і не втрачають надії, які звикли до гуркоту "Градів" за декілька десятків кілометрів від них. Це фільм не про боротьбу, а про життя, яке плине своєю течією, незважаючи на зміну кольорів прапору або присутність військових. Цей фільм не про війну, а про мир під час війни. І показати цей мир - дуже важливо і для нинішніх, і для майбутніх поколінь.

Нагорода 2016 р. "Срібний журавель" за найкращу роботу художника фільму та за найкращий повнометражний документальний кінофільм.

 

12 квітня 2019 р. - кінотеатр "Дніпро" - просп. Гагаріна, 7
Програма фільмів для дітей
(демонструється у рамках дитячого кінофестивалю "Крила")

1. Гайовички / Kaukai, режисер Ґядимінас Шяуліс, 2017 р., 11 хв.
2. Перетворення / Virsmas, режисер - Натан Юрявічюс, 2016 р., 7:06 хв.
3. Вихідний день пана Ночі / Pono Nakties laisvadienis, режисер - Іґнас Мейлунас, 2016 р., 2 хв.
4. Ой леле! / Oo!, Режисер Мейнардас Валькявічюс, 2018 р., 3:30 хв.
5. Ліс / Miškas, директор - Іґнас Мейлунас, 2015 р., тривалість - 12:16 хв.
6. Не в козі щастя / Ne ožkoje laimė, режисер Ілья Березніцкас, 2017 р., 16.29 хв.
7. Остання зупинка - Місяць / Paskutinė stotelė – mėnulis, режисер Бірутє Содейкайтє, 2017 р., 8:39 хв.

12 квітня 2019 р.
Чудо / Stebuklas
Литва, Болгарія, Польща , 2017, 85 хв
Продюсери: Лукас Трімоніс, Павліна Єлєва, Яцек Кульчицький, Маґдалена Зімецька, Радослава Бардес
Режисер - Еґлє Вертелітє
Автор сценарію - Еґлє Вертелітє
Оператор - Еміль Христов
У головних ролях: Еґлє Мікульонітє, Віто Руґініс, Андрюс Бялобжескіс, Ґабія Ярамінайтє

Через кілька років після розпаду Совєтського союзу Литву вразила велика економічна криза - праці немає, банки банкрутують, інфляція. Ірена, сильна жінка, на плечах якої тримається увесь колгосп села Бєдняй (Бідаки), безуспішно намагається утримати свиноферму та її працівників. Допомогти їй може лише чудо. І чудо стається! У село приїжджає привабливий американець. Він обіцяє, що мучитися їм залишилось недовго - він врятує свиноферму і село від банкрутства. Чи Бернардас допоможе Ірені врятувати свиней? Чи, може, він сам підсуне їм свиню?

ПРОДЮСЕРИ Лукас Трімоніс, Павліна Єлєва, Яцек Кульчицький, Маґдалена Зімецька, Радослава Бардес
ВИРОБНИЦТВО "iN SCRiPT", Литва, "Geopoly Ltd.", Болгарія, "ORKA", Польща

У 2018 р. при врученні нагород Литовської кіноакадемії "Срібний журавель" фільм був номінований в 6 категоріях і здобув 4 призи: найкраща роль акторки року, найкращий сценарій року, найкраща робота режисера року, найкращий повнометражний художній кінофільм року.
13 квітня 2019 р.
Праліс / Sengirė
Литва, 2017, 85 хв.
Режисер - Міндауґас Сурвіла
Автори сценарію - Ґінтє Жулітє, Міндауґас Сурвіла
Продюсери - Міндауґас Сурвіла, Ґінтє Жулітє, Радвілє Шумілє
Оператор - Міндауґас Сурвіла

Праліс - це місце, де тануть не тільки часові межі, а й все, що існує, що прагне до вічності. Цей фільм був знятий в останніх, ще збережених людьми давніх лісових масивах Литви. Поетичний, нетиповий фільм про природу запрошує глядачів до нескінченної подорожі. Починаючи від лісових нетрів і до вовчих нір, піднімаючись до гнізд чорних лелек та занурюючись в глибини підводних лісів і знову повертаючись до окраїни лісу, де живе людина. Немає ніякого закадрового голосу, тільки ледь відчутні, сильні звуки лісу та його мешканців і чарівні, камерою зафіксовані миті.

ПРОДЮСЕРИ Міндауґас Сурвіла, Ґінтє Жулітє, Радвілє Шумілє
ВИРОБНИЦТВО "Sengirė", Литва / "OU Vestilind", Естонія, "Ma.ja.de. Filmproduktions GmbH", Німеччина
У 2018 р. виграв нагороду "Срібний журавель" за найкращу роботу оператора року у фільмі "Праліс" (реж. Міндауґас Сурвіла)
13 квітня 2019 р.
Почуття / Jausmai (Реставрована кінокласика)
Литва, 1968, 85 хв
Режисери Альґірдас Дауса, Альмантас Грікявічюс
Автори сценарію Еґонас Лівас, Вітаутас Жалакявічюс
У головних ролях: Реґімантас Адомайтіс, Юозас Будрайтіс, Реґіна Палюкайтітє, Бронюс Бабкаускас, Еуґенія Байорітє, Альґімантас Масюліс, Лаймонас Норейка, Вітаутас Паукштє, Казімєрас Валайтіс, Ґядимінас Карка, Аурелія Мікушаускайтє, Баліс Бараускас, Юозас Ярушявічюс, Ґядимінас Ґірдвайніс.

Закінчується війна. З одного боку Куршської затоки - ще німці, з іншого - совєти. Морта, дружина приморського рибалки Каспараса, помирає при народженні дитини. Молодий вдівець, що залишився з близнюками, перебирається через затоку до свого брата Андрюса, який живе з Аґнє - колишньою дівчиною Каспараса. Вона не приховує невдоволення, доносить на прибульця міліціонерові. Фільмові, що розповідає про драму почуттів рибалки Каспараса, є притаманний яскравий національний колорит. Тема любові, вірності, обов'язку, складних внутрішніх переживань розвивається на тлі перших повоєнних років. Розповідь про інтимні міжособистісні стосунки переходить майже у епічну картину про час, про його дію на людей. За винятком Литви, фільм був заборонений до демонстрації в усьому Радянському союзі.
ВИРОБНИЦТВО "Литовської кіностудії"
1975 р. - Спеціальний приз журі на міжнародному кінофестивалі в Сан-Ремо.
1969 р. - Диплом X-го Кінофестивалю країн Балтії, Білорусі та Молдови, що відбувався у Мінську, за найкращу жіночу роль - акторці Р. Палюкайтітє, а за найкращу роботу оператора - Й. Томашявічюсу.
1995 р. - ця стрічка, з нагоди 100-річчя Світового кіно, кінокритиками Литви була обрана як найкращий литовський художній фільм усіх часів.


14 квітня 2019 р. – 13:00
Чортова наречена / Velnio nuotaka (pеставрована кінокласика)
Литва, 1974, 85 хв
Режисер - Арунас Жебрюнас
Автор сценарію - Сіґітас Ґяда
Оператор-постановник - Альґімантас Моцкус
У головних ролях: Вайва Майнєлітє, Реґімантас Адомайтіс, Василь Симчич

Одного разу у Раю, коли Всемогутній задрімав від солодких хоралів, спричинився бунт місцевого характеру: користуючись нагодою, ангели починають бенкетувати, танцювати, справа котиться до оргії. Пробудившись, Всемогутній грізними ударами блискавки виганяє неслухняних ангелів. Один з них - Куць, розжалуваний до чортів, шубовснув прямо в копанку старого мельника Балтараґіса (Білорога). Чоловік і нечестивий укладають угоду: крила млина будуть крутитися навіть без вітру, в дім мельника прийде так бажана Марцелє, але те, чого ще не має Балтараґіс, належатиме скорохвацькому чорту.
ВИРОБНИЦТВО "Литовської кіностудії"

Рецензії до фільму

всього - 0

На жаль, рецензій до фільму "Дні Литовського кіно" в даний момент ще немає. Але Ви можете бути першим користувачем, який її напише.

Для того щоб написати рецензію

Відгуки про фільм Дні Литовського кіно

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
Тиждень швейцарського кіно - 2019 Mother Fest Берлінале вікенд
фестиваль star 4,3
фестиваль star 5,5
фестиваль star 3,5

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше