Вхід

В'ячеслав Тихонов

В'ячеслав Тихонов

Дата народження:08 лютого 1928 водолій

Дата смерті:04 грудня 2009

Місце народження:Павловський Посад, Московська обл.

Діяльність:актор

Досягнення:Народний артист СРСР (1974).

9,9
1577 голосів
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Народився в Павлівському Посаді Московської області. Батько – Тихонов Василь Романович, працював механіком на ткацькій фабриці. Мати – Тихонова Валентина В'ячеславівна, була вихователем у дитячому садку. Дружина – Тихонова Тамара Іванівна (1944 р. нар.). Дочка – Тихонова Ганна В'ячеславівна (1969 р. нар.), актриса кіно. Син – Тихонов Володимир В'ячеславович, актор.

В'ячеслав Тихонов ріс серед робітничої молоді і робив все, що робили хлопці тих років, більшу частину часу проводячи на вулиці. Коли в 1941 році в школі, де навчався Тихонов, розмістився військовий госпіталь, батько сказав: "Треба набувати професію, а не на вулиці бовтатися!" – і влаштував сина в ремісниче училище.

Як і батько, В'ячеслав з дитинства любив робити все сам по дому, майструвати. Тому робота токарем по металу на військовому заводі була не в тягар. Вечорами після роботи він бігав з друзями в кінотеатр "Вулкан": кіно привозили не часто, і компанія жадібно дивилася героїчні картини. Улюблені герої: Чапаєв – Борис Бабочкін, Олександр Невський – Микола Черкасов і, звичайно, тодішні загальні кумири – Михайло Жаров і Петро Алейников. "Це люди, які зачаровували і в підсумку потягли мене в мистецтво", – говорить В'ячеслав Васильович.

Юний токар таємно мріяв про кіно. Таємно – тому що батько бачив свого сина інженером-механіком, а мама наполягала, щоб він йшов в сільськогосподарську академію. У 1944 році В'ячеслав поступив на нульовий курс Автомеханічного інституту. Але ближче до 1945 року у нього виникла ідея спробувати щастя у ВДІКу. Там його спочатку не прийняли. Але у справу втрутився випадок. Вже після завершення вступних іспитів професор Бібіков зарахував Тихонова до себе на курс.

У 1950 році В'ячеслав Васильович з відзнакою закінчив ВДІК, майстерню видатних педагогів Б. В. Бібікова і О. В. Пижової. У роки навчання в інституті відбувся його акторський дебют у фільмі Сергія Аполлінариевича Герасимова "Молода гвардія" (1948); Тихонов зіграв роль Володі Осьмухіна. Зйомки цього фільму були винятковим явищем для радянського кіно 1940-х років: ретельний підготовчий період, "вростання" акторів у своїх персонажів (за час проживання в місцях, описаних у романі А. А. Фадєєва), багатопланова розробка характерів, досконале відтворення середовища.

В'ячеслав Васильович Тихонов – народний артист СРСР (1974), Герой Соціалістичної праці (1982), лауреат Ленінської і Державних премій СРСР і РРФСР. Нагороджений орденами Леніна, Жовтневої Революції, "Знаком Пошани", "За заслуги перед Вітчизною" III ступеня. У 1993 році на II Міжнародному кінофестивалі слов'янських і православних народів "Золотий вітязь" він був нагороджений премією за видатний внесок у слов'янський кінематограф.

Тихонову присвячений документальний фільм С. В. Ростоцького "Професія – кіноактор".

В'ячеслав Васильович – пристрасний футбольний і хокейний уболівальник, довгі роки є шанувальником "Спартака". Захоплюється зимовою риболовлею. Його улюблений твір – роман Л. Н. Толстого "Війна і мир", а улюблений кінофільм – "Велике життя" з Петром Олейніковим.

У 2002 році актор переніс інфаркт міокарда.

У травні 2007 року В'ячеслав Тихонов госпіталізували після невдалого падіння і в зв'язку з скаргами на болі в серці. У березні 2008 року йому зробили нескладну операцію в Центральній клінічній лікарні.

28 листопада 2009 року актор був госпіталізований в ЦКЛ. 3 грудня його прооперували (зробили операцію на судинах), дочка Ганна спростувала інформацію, що у нього був інфаркт. Хірургічне втручання пройшло нормально, лікарі сподівалися, що стан пацієнта стабілізується.

Але 4 грудня 2009 року о 15.35 по Москві на 82-му році життя В'ячеслав Васильович Тихонов помер. Останні години перед смертю артист знаходився в реанімації. Стан його був важким. У артиста відмовили нирки, його довелося підключити до апарату гемодіалізу, а потім і до апарату штучної вентиляції легенів. На думку лікаря, артиста, кардіолога А. Леонова, "свою роль зіграли і самотність актора, і відсутність належного догляду".

8 грудня 2009 року відбулося відспівування В'ячеслава Тихонова у Храмі Христа Спасителя, а в Будинку кіно після цього пройшла громадянська панахида. В цей же день актор був похований на Новодівичому кладовищі Москви поряд з могилою О. В. Янковського (ділянка № 10).

Повернутися до списку персон

Іменинники, 20 березня

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: