Наверх Наверх

Тарас Костанчук

Тарас Костанчук
7,0 
1 голос
Оцінити:

Дата народження: 09 березня 1964 (zodiac риби)

Місце народження: Коммунарськ, Луганська область, Українська РСР, СРСР

Діяльність: актор

Досягнення: Почесна грамота Верховної Рады України (2013); Медаль "За військову службу Україні" (2014); Державна нагорода "Орден за мужність" I ступеню (2014) і багато інших нагород.

Народився 9 березня 1964 року у місті Комунарськ Ворошиловградської області, УРСР (зараз місто Алчевськ, Луганська обл.) у родині теплофізиків. Мати — з Вінницької, батько з Херсонської області. З 3-х років проживає в Києві. У 1981 році закінчив Київську середню школу з математичним ухилом № 200. Після школи вступив до Київського медичного училища № 3. З 1982 по 1984 рік проходив службу в РА СРСР, м. Грозний, Чечня. З 1985 по 1988 рік здобував освіту у Київському національному університеті імені Т.Шевченка на біологічному факультеті. У 1989 році виїхав за кордон, в Італію, де жив і працював до 1998 року. У 1998 році повернувся в Україну, прийнявши пропозицію свого приятеля обійняти посаду генерального директора ЗАТ "Агро-транспортної координаційної служби". З 2003 по 2008 роки отримав вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" в Київському національному університеті внутрішніх справ України. Починаючи з 2007 року займається власною юридичною практикою, СПД.

Народився 9 березня 1964 року у місті Комунарськ Ворошиловградської області, УРСР (зараз місто Алчевськ, Луганська обл.) у родині теплофізиків. Мати — з Вінницької, батько з Херсонської області. З 3-х років проживає в Києві.

У 1981 році закінчив Київську середню школу з математичним ухилом № 200. Після школи вступив до Київського медичного училища № 3.

З 1982 по 1984 рік проходив службу в РА СРСР, м. Грозний, Чечня.

З 1985 по 1988 рік здобував освіту у Київському національному університеті імені Т.Шевченка на біологічному факультеті.

У 1989 році виїхав за кордон, в Італію, де жив і працював до 1998 року.

У 1998 році повернувся в Україну, прийнявши пропозицію свого приятеля обійняти посаду генерального директора ЗАТ "Агро-транспортної координаційної служби".

З 2003 по 2008 роки отримав вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" в Київському національному університеті внутрішніх справ України.

Починаючи з 2007 року займається власною юридичною практикою, СПД.

Діяльність

Громадська діяльність до початку Революції гідності

У 2005 році Тарас Костанчук разом із товаришами засновує громадську організацію "Археологічне патріотично-пошукове об'єднання "Дніпро-Україна", яка займається пошуком та перепохованням останків воїнів Другої світової війни. Організація діє по теперішній час на території Київської області. Силами громадської організації за 7 років існування вдалося зафіксувати більше 800 солдатів, відновити 106 імен, організувати 17 масових і 11 одиночних перепоховань.

Під керівництвом Тараса Костанчука пошуковці створили великий стаціонарний музей військової археології в Києві та 10 музеїв в середніх школах по Україні. В музеях налічується більше 5000 експонатів, зокрема 1774 одиниці вибухонебезпечних експонатів було передано в МНС на ліквідацію.

Під час Революції гідності (2013—2014 р.р.) був на Майдані з перших днів. Як одному з найстарших, Тарасу неодноразово доводилось брати на себе командування і координувати дії активістів. В ніч на 19 лютого 2014 року він разом із іншими патріотами тримав шеренгу, що стала щитом проти пожежних машин з водометами. Цього ж дня через вибух гранати Тарас Костанчук отримав контузію та поранення ноги.

Участь в АТО

В травні 2014 року Тарас Костанчук, взявши особисту зброю, відправився на Донбас, де вступив у підрозділ так званих чорних чоловічків, що протистояли ополченцям в кількох районах Донецької області. З 1 червня 2014 року прибув на тренувальну базу в селище Нові Петрівці Київської області для того, щоб тренувати добровольців — хлопців, які готувались відправитись в АТО.

На початку липня 2014 року, після трьох тижнів тренувань, Тарас Костанчук вступив до лав добровольчого батальйону особливого призначення "Донбас", та відправився в зону бойових дій, до Артемівська, разом із побратимами.

В першу ж ніч перебування в зоні АТО новобранці батальйону "Донбас", знаходячись на тимчасовій базі батальйону в Артемівській школі, потрапляють під щільний вогонь противника. Під керівництвом Тараса Костанчука їм вдається відбити вогонь і відстояти позиції, не втративши жодного з бійців.

Відбивши нічну атаку бойовиків, бійці батальйону "Донбас" проводять активні дії по звільненню Артемівська від терористів, споруджують блокпости у місті та за його межами, а також готуються до операції по зачистці території.

У липні 2014 року Тарас Костанчук в якості командира штурмової групи батальйону "Донбас" разом із побратимами проводить операції по визволенню українських міст Попасна, Лисичанськ, Первомайськ.

"Іловайський котел"

Планування заходу в Іловайськ

10 серпня 2014 року Збройні сили України разом із бійцями батальйонів "Донбас", "Азов", "Шахтарськ" і "Правий сектор" розпочали операцію по звільненню міста Іловайськ.

Плануванням операції займався генерал Руслан Хомчак разом із командирами батальйонів. Тарас Костанчук також приймав участь у плануванні звільнення.

Головним завданням було звільнити Іловайськ повністю від терористів і зайняти місто. Завданням мінімум було провести "розвідку боєм", аби зрозуміти сили противника. При першому заході в Іловайськ 10 серпня 2014 року було виконано задачу мінімум. Було виявлено, що противник дуже добре укріплений на позиціях. Потрібно було підкріплення сил і добровольчим батальйонам.

18 серпня 2014 року з важкими боями бійці батальйону "Донбас" увійшли до Іловайська та змогли вибити терористів зі східної частини міста. В ході боїв було знищено 3 блокпости і 4 вогневі точки противника.

До ранку 19 серпня більшу частину міста вже було взято під контроль силами АТО.

19 серпня 2014 року під час виконання бойового завдання Тарас Костанчук, отримавши серйозне поранення в голову і контузію, потрапив в оточення у самому центрі Іловайська. Разом із побратимом, який отримав важке поранення в ногу, він переховувався у місцевої жительки 3 тижні.

І тільки через 3 тижні, завдяки допомозі місцевих патріотів, йому вдалося вийти з оточення.

Громадська діяльність після участі в АТО

Одразу після лікування і нетривалої реабілітації Тарас Костанчук починає займатись визволенням своїх побратимів з полону: приймає участь у перемовинах із сепаратистами, домовляється про обмін полоненими, допомагає вивозити хлопців з АТО.

Наприкінці 2014 року Тарас Костанчук разом із бойовими товаришами створює громадську організацію "Військово-патріотичне об’єднання учасників АТО "Справедливість". Метою організації є захист інтересів звичайних громадян, боротьба зі свавіллям чиновників, корупцією, а також допомога колишнім учасникам АТО.

Організація має свої представництва у декількох містах України. У серпні 2015 року офіс "Справедливості" було відкрито у м. Вишневому, Київської області. До складу організації, окрім військових, входять активісти, волонтери, представники громадськості та підприємці. Всього ВПОУ АТО "Справедливість" налічує тисячі учасників.

Результатом діяльності громадського об’єднання "Справедливість" стали масштабні акції проти свавілля окремих представників влади, виступи із вимогами та петиціями до Президента України щодо захисту прав добровольців, масштабні акції прямої дії на захист інтересів громадян України. Зокрема, Тарас Костанчук особисто працював над внесенням змін до Закону України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в АТО, та членів їх сімей. Основною метою цих змін є прирівняння добровольців, які неправомірно були відправлені в зону проведення АТО з травня по грудень 2014 року у статусі резервістів, до військовослужбовців і, таким чином, подолати несправедливість у наданні соціальних виплат та іншої допомоги бійцям.

В результаті неодноразового тиску на чиновників на акціях, розголосу даної проблеми у ЗМІ та особистої участі Тараса Костанчука у розробці законопроекту, він був проголосований депутатами Верховної Ради України та підписаний Президентом України.

На початку 2015 року разом із бойовими товаришами, які пройшли Іловайський котел, та родинами загиблих побратимів Тарас Костанчук засновує Іловайське братерство, що на теперішній час налічує більше двох тисяч учасників, побратимів з різних підрозділів ЗСУ та добровольчих батальйонів.

Учасники Іловайського братерства допомагали один одному координувати дії, ділились інформацією щодо поранених, полонених та загиблих бійців.

До першої річниці Іловайської трагедії (серпень 2015 року) учасниками Іловайського братерства було запроваджено відзнаку "Іловайськ 2014" у вигляді хреста. Її мають право отримувати тільки бійці, які пройшли Іловайськ, або родини загиблих і безвісти зниклих.

Після проведення кількох спільних акцій Іловайського братерства з грудня 2015 по лютий 2016 року з вимогами покарати винних у наймасштабніших трагедіях сучасної України (Савур-могила, ІЛ-76, ДАП, Іловайськ, Дебальцеве), під тиском ветеранів АТО Тараса Костанчука запросили для ознайомлення з кримінальною справою, що стосується Іловайської трагедії, і відкрили допуск до матеріалів справи.

У березні 2016 року громадська організація "ВПО учасників АТО "Справедливість" на чолі з її керівником Тарасом Костанчуком прийняла участь в об’єднавчому конгресі громадських організацій і відкрито оголосила про намір змінити чиновників, які прийшли до влади на крові патріотів. Тарас Костанчук запропонував бійцям та ветеранам АТО йти у владу однією колоною.

Наприкінці квітня 2016 року Тарас Костанчук відвідує Загреб, де має кілька робочих зустрічей із ветеранами визвольної війни у Хорватії. Вони діляться досвідом успіху операції із сербської деокупації, а також розповідають про вплив і безпосередню участь ветеранів у громадсько-політичній діяльності Хорватії. На думку Тараса Костанчука, цей досвід потрібно перейняти у хорватів аби виграти війну і відновити окуповані території України.

З березня по листопад 2016 року Тарас Костанчук разом із побратимами з ГО "ВПО учасників АТО "Справедливість" відвідує міста України, де спілкується з місцевими громадянами та учасниками АТО. На цих зустрічах він презентує програму "Армія гідності", яка має за мету об’єднати бійців, ветеранів АТО та просто небайдужих і активних громадян не в одну організацію, а навколо спільної ідеї – створення демократичної, європейської держави Україна.

Одним із першочергових кроків для подолання корупції в Україні Тарас Костанчук вважає введення "презумпції винуватості" державних службовців. У випадку, коли чиновник не може пояснити легальність і джерело походження набутого ним капіталу, він автоматично має ставати підозрюваним у корупції і доводити свою невинуватість у суді:

Антикорупційному парламентському Комітету необхідно давно запропонувати законопроект, який відмінить державним службовцям презумпцію невинуватості. Кожен державний службовець, який не може пояснити, звідки в нього гроші на придбання дорогих автомобілів, годинників, звідки в нього гроші, які лежать готівкою вдома - буде засуджений за корупцію на великий термін ув'язнення із конфіскацією майна.

8 червня 2017 року Тарас Костанчук разом із побратимами виступає з ініціативою створення Ради ветеранів АТО з питань етики і моралі для боротьби із псевдо-атошними організаціями, які використовують учасників бойових дій у незаконних схемах.

В серпні 2017 року, до третьої річниці Іловайської трагедії, Тарас Костанчук разом із об’єднанням "Іловайське братерство", а також іншими учасниками АТО, членами родин загиблих бійців організували масштабну акцію під Генеральною прокуратурою України з вимогами надати хоча б проміжні результати слідства:

Ми написали три прості вимоги: виділити епізод Іловайської трагедії в окреме кримінальне провадження, друге – передати все це до суду і розібратись хто винен і хто не винен, і третє – це реабілітувати цих хлопців, які були засуджені за дезертирство, і притягти до відповідальності вище командування за залишення своїх позицій.

12 грудня 2017 року ГО "ВПО учасників АТО "Справедливість" під керівництвом Тараса Костанчука підписала з міжнародними інвесторами угоду про передачу Україні інноваційних технологій в агропромисловій галузі. Основна ідея цієї ініціативи полягає в скороченні існуючого технологічного і культурного розриву та використанні цієї унікальної можливості співробітництва між двома країнами в інтересах кожної з них. Для цього можуть бути залучені учасники АТО з їхніми землями для сільського господарства.

В серпні 2018 року ГО "Справедливість" змінила свою назву на ГО учасників бойових дій "Сармат" - на честь члена організації, якого застрелили на подвір’ї власного будинку.

11 січня 2019 року було проведено з`їзд ПП "Партія захисників України", на якому керівника ГО учасників бойових дій "Сармат" Тараса Костанчука було обрано очільником Партії.

Благодійна діяльність. Заснування Благодійного фонду допомоги учасникам АТО "Справедливість"

На початку 2016 року Тарас Костанчук створює благодійну організацію "Справедливість", яка має на меті допомогу пораненим бійцям і ветеранам АТО, родинам загиблих і безвісти зниклих бійців, а також дітям учасників АТО.

Протягом двох років діяльності організація проводить заходи для дітей до різноманітних свят, надає матеріальну допомогу потребуючим бійцям і їхнім родинам, організовує дитячий відпочинок.

У червні 2017 року Тарас Костанчук разом із бійцями і волонтерами благодійного фонду "Справедливість" організовують акцію на підтримку онкохворої дитини, племінниці побратима Олексія Древаля, який загинув в Іловайську у 2014 році. Разом із родиною дівчинки і небайдужими громадянами вони проводять кілька акцій під стінами КМУ, Міністерства охорони здоров’я з вимогами надати гроші (або гарантійні листи) від держави на проведення операцій з трансплантації кісткового мозку онкохворим громадянам.

Завдяки спільним зусиллям дівчинці вдається отримати інформаційний (гарантійний) лист від МОЗ України і провести операцію.

У серпні 2018 року стартували зйомки фільму під робочою назвою "Іловайська історія". Фільм відтворюватиме події серпня 2014 року, а саме Іловайську операцію. Це реальна історія ветеранів-добровольців батальйону "Донбас", що приймали участь в операції зі звільнення Іловайська.

Професійних акторів у картині – одиниці, більшість бійців грають самих себе. В тому числі і Тарас Костанчук – його історію виходу із оточення в Іловайську і взяли за основу сценарист Михайло Бриних і режисер Іван Тимченко.

Народився 9 березня 1964 року у місті Комунарськ Ворошиловградської області, УРСР (зараз місто Алчевськ, Луганська обл.) у родині теплофізиків. Мати — з Вінницької, батько з Херсонської області. З 3-х років проживає в Києві. У 1981 році закінчив Київську середню школу з математичним ухилом № 200. Після школи вступив до Київського медичного училища № 3. З 1982 по 1984 рік проходив службу в РА СРСР, м. Грозний, Чечня. З 1985 по 1988 рік здобував освіту у Київському національному університеті імені Т.Шевченка на біологічному факультеті. У 1989 році виїхав за кордон, в Італію, де жив і працював до 1998 року. У 1998 році повернувся в Україну, прийнявши пропозицію свого приятеля обійняти посаду генерального директора ЗАТ "Агро-транспортної координаційної служби". З 2003 по 2008 роки отримав вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" в Київському національному університеті внутрішніх справ України. Починаючи з 2007 року займається власною юридичною практикою, СПД.
Читати повністю

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше