Вхід

Шон Коннері

Sean Connery

Шон Коннері

Дата народження:25 серпня 1930 діва

Дата смерті:31 жовтня 2020

Місце народження:Единбург, Шотландія

Діяльність:актор

Досягнення:Коннері уславився втіленням на екрані образу британського супершпигуна Джеймса Бонда (у шести епізодах Бондіани), ставши першим і надалі класичним втіленням цього образу.

9,6
109 голосів
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Шон Коннері народився 25 серпня 1930 року в одному з районів Единбургу (Фонтенбридж Fountainbridge) у родині робітника фабрики — водія вантажівки та прибиральниці. Його батько був католиком, що походив з ірландців, мати — шотландка-протестантка.

Трудову дільнясть Шон Коннері розпочав молочником в единбурзькій кооперативній спілці св. Катберта (St. Cuthbert's Co-operative Society). Пізніше він служив на королівському морському флоті, але був комісований за станом здоров'я. Повернувшись до рідного міста, знову працював у Спілці водієм вантажівки, а також натурником Единбурзького коледжу красних мистецтв.

Згідно з офіційним сайтом Коннері, 1950 року він посів третє місце на конкурсі з бодібілдингу "Містер Всесвіт" (Mr. Universe), де начебто й помітили здібного красеня промоутери з лаштунків сцени.

Коннері виступає у мюзиклі South Pacific, робить перші акторські кроки на телебаченні. 1956 року він грає Альберта Шарпа (Albert Sharpe) у стрічці "Дарбі о'Гілл та маленькі люди" (Darby O'Gill and the Little People), вперше знімається за океаном у США (епізодична роль). Першим значним успіхом у акторській кар'єрі Коннері стали зйомки у стрічці БіБіСі "Анна Кареніна" (1961 рік).

Справжня популярність прийшла до Шона Коннері після того, як він знявся в перших п'яти фільмах про секретного агента Джеймса Бонда - "Доктор Ноу" (1962), "З Росії з любов'ю" (1963), "Голдфінгер" (1964), "Кульова блискавка "(1965) і "Живеш тільки двічі" (1967). Потім була перерва, в ролі Бонда знявся Джордж Лезенбі. Фільм вийшов провальним, в основному критикували самого Лезенбі, шанувальники "бондіани" вимагали повернути Коннері. У 1971 році, у фільмі "Діаманти назавжди" Коннері повернувся. Після цього було прийнято рішення не повертати актора в "бондіану" так як на той момент йому вже було 43 роки. На роль Бонда взяли іншого актора Роджера Мура, хоча він старший Коннері на 3 роки, який зіграв в семи фільмах про Бонда. У 1983 році, у віці 53-х років, Шон Коннері останній раз зіграв Джеймса Бонда у фільмі ніколи "Ніколи не кажи "ніколи"".

Імпозантний, і все ж перевірений, актор, знайдений продюсерами Гаррі Зальцманом і Альбертом Брокколі після відсіювання інших кандидатів на роль Бонда, серед яких був Девід Найвен (згодом зіграв Бонда в пародії "Казино Рояль" в 1967) Кері Грант і Джеймс Мейсон; останні два відмовилися зніматися, посилаючись на вік. Маленький бюджет змусив продюсерів найняти невідомого актора.

Міг зіграти в Нестримних-3, режисер другої стрічки Саймон Уест повідав, що був би не проти отримати в третій фільм минулого з екранів Шона Коннері. Шон Коннері, для якого "Нестримні-3" стали б першим фільмом з 2003 року, за деякою інформацією, навпаки, відхилив пропозицію, що поступила з гонораром в 610 тисяч доларів.

Смерть

Помер уві сні 31 жовтня 2020 року на 91-му році життя в своєму будинку в Нассау, Багамські Острови.

Повернутися до списку персон

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: