Вхід

Лі Уоннелл

Leigh Whannell

Лі Уоннелл

Дата народження:17 січня 1977, 46 років козоріг

Місце народження:Мельбурн, Вікторія, Австралія

Діяльність:актор, режисер, сценарист

Досягнення:Здобув світову популярність після написання сценарію до фільму "Пила", і виконання ролі Адама Фолкнера-Стенхайта в ньому.

10
4 голоса
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Лі Уоннелл народився 17 січня 1977 року. З чотирьох років писав оповідання, а також чіплявся до всіх зі своїми історіями. Втім, мріяв він стати письменником — точно невідомо, відомо лише те, що його цікавило наявність аудиторії. Пізніше він почав писати рецензії для телебачення, а у 18 років вступив в кіношколу при Мельбурнському Університеті (Royal Melbourne Institute of Technology). Під час навчання Уоннелл познайомився з Джеймсом Ваном, і ця зустріч виявилася в деякому сенсі доленосною (про це нижче). Працював кінокритиком на австралійських телешоу, включаючи "Recovery" телеканалу ABC. Грав епізодичну роль у фільмі "Матриця: Перезавантаження", а також озвучив персонажа з гри "Enter the Matrix".

Як залікової роботи і Джеймс Ван написали сценарій до фільму "Пила: Гра на виживання" і зняли короткометражний фільм за мотивами "Піли". Їх керівник був настільки вражений побаченим, що відправив до Голлівуду. Відправив і забув. Через кілька місяців надійшов лист, у якому говорилося, що Вана і Уоннелла запрошують знімати фільм за їх сценарієм.

Після успіху першої частини Чи хотів відмовитися від роботи над сиквелом, однак піддався спокусі. Так з'явилася "Пила II" . Також написав сценарій до "Пила III", після чого він більше не був сценаристом таких частин серії. Але після цього Уоннелл, дивлячись на Вана, який вже щосили займався власними проектами, незалежними від інших фільмів, теж зайнявся своєю кар'єрою. Так, в 2007 році вийшов фільм "Мертва тиша", над яким він працював разом з Джеймсом Ваном (останній є не лише сценаристом, але ще і режисером фільму). У 2008 році разом з Джеймсом Ваном, знімають п'ятихвилинну короткометражку "Собачий рай", в якій Лі Уоннелл грає головну і майже єдину роль.

У 2008-му акторові дісталася головна роль у трилері Джоді Двайера "Вимираюча порода" (Dying Breed). У драмі 2009 року "Прости" (The Pardon) режисера Тома Антона, Уоннеллу також дістався один з головних персонажів.

Відомо, що під час роботи над самим своїм знаменитим дітищем — "Пилкою" Лі Уоннелл досить сильно страждав мігренню, і був змушений проходити лікування. Пережиті разом з хворобою відчуття, а також враження від зустрінутих людей зі страшними діагнозами стали основою для нової роботи Уоннелла — фільму "Рентген" (X-Ray).


Особисте життя

З 2009 року Уоннелл одружений на актрисі Корбетт Так (кузині акторів Денніса і Ренді Куейдів). У березні 2013 року у них народилася дочка Сабін Сільвер.

Повернутися до списку персон

Новини з Лі Уоннелл

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: