Вхід

Гаррісон Форд

Harrison Ford

Гаррісон Форд

Дата народження:13 липня 1942, 81 рік рак

Місце народження:м. Чикаго, США

Діяльність:актор

Досягнення:Номінант на премію "Оскар", номінант на премію BAFTA, чотириразовий номінант на премію "Золотий глобус".

9,5
182 голоса
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Гаррісон Форд народився 13 Липня 1942 р. в Чикаго у звичайній американській родині середнього класу. В молоді роки Форд був абсолютно байдужий по відношенню до кінематографа і ходив в кіно практично тільки на побаченнях з подружками. У школі він був скромним тихим хлопчиком, погано вписувався в колектив, а тому мав мало друзів і багато проблем - місцеве хуліганство любив познущатися над ним... В підлітковому віці Гаррісон став більш товариським малим, став відвідувати різного роду вечірки, проте так ніколи і не став популярним серед дівчат.

Закінчивши школу в 1960м році, Форд надійшов у коледж. Не те, щоб він сам дуже хотів продовжувати навчання - швидше, цього від нього чекали оточуючі його люди, вчителі та батьки. У самого ж Гаррісона не було ні найменшого бажання гризти граніт науки і він постійно перебував на межі вильоту, переступивши цю межу за кілька днів до випуску - не впоравшись з одним із творчих завдань, Форд був відрахований.

Гаррісон Форд народився 13 Липня 1942 р. в Чикаго у звичайній американській родині середнього класу. В молоді роки Форд був абсолютно байдужий по відношенню до кінематографа і ходив в кіно практично тільки на побаченнях з подружками. У школі він був скромним тихим хлопчиком, погано вписувався в колектив, а тому мав мало друзів і багато проблем - місцеве хуліганство любив познущатися над ним... В підлітковому віці Гаррісон став більш товариським малим, став відвідувати різного роду вечірки, проте так ніколи і не став популярним серед дівчат.

Закінчивши школу в 1960м році, Форд надійшов у коледж. Не те, щоб він сам дуже хотів продовжувати навчання - швидше, цього від нього чекали оточуючі його люди, вчителі та батьки. У самого ж Гаррісона не було ні найменшого бажання гризти граніт науки і він постійно перебував на межі вильоту, переступивши цю межу за кілька днів до випуску - не впоравшись з одним із творчих завдань, Форд був відрахований.

Але і від цієї неповноцінною навчання був толк - навчаючись в коледжі, Гаррісон почав відвідувати курси акторської майстерності і поступово втягнувся в цю справу - у червні 1964 року відбувся його перший професійний дебют на театральній сцені. Тоді правда ніхто і не замислювався про те, наскільки вдалою буде його акторська кар'єра - це було лише хобі...

Незабаром Форд разом зі своєю подругою і майбутньою дружиною Мері Маркуардт відправився на західне узбережжя США, щоб спробувати щастя на акторському терені в Голлівуді і влитися в ряди мільйонів таких же як він - мріють про кіноекрані молодих людей, що з'їхалися сюди з найвіддаленіших куточків Штатів.

У Голлівуді Форда чекала досить стандартна доля - підробляти в барах і кафе (в даному випадку - в піцерії), щоб забезпечити своє існування і відвідувати курси акторської майстерності. Знайти роботу було непросто - максимум, що вдалося Форду, так це отримати контракт з студією Columbia, за яким йому обіцяли 150$ в тиждень протягом 7 років...

Дебютом актора на великому екрані стала картина "Dead Heat on a Merry-Go-Round" /1966/, де він виступив в одній з другорядних ролей. Після кількох таких епізодичних ролей студія розірвала з Фордом контракт, повідомивши йому, що він геть позбавлений акторських здібностей.

Безробітного актора "пригріла" студія "Universal", яка проводила щодо новеньких талантів іншу політику, даючи їм брати участь в телесеріалах. Так, Форд почав фігурувати з епізодах телефільмів, однак гонорари за ці ролі були настільки малі, що їх ледве вистачало на утримання його сім'ї, яка до того часу поповнилася сином Бенжаміном. Зневірившись, Форд вирішив відмовитися від акторської кар'єри на користь більш приземленою професії і зробився теслею-будівельником.

Форду подобалася його професія, він часто виконував працював за замовленням зірок шоу-бізнесу, що незабаром почало приносити йому непогані гонорари і дозволило, отримавши нові зв'язки, повернутися в покинутій акторській кар'єрі: одним з його клієнтів виявився кастинг - директор студії Universal, який займався підбором акторів для нового фільму нікому тоді не відомого режисера Джорджа Лукаса - "Американське Граффітті" /American Graffiti/. Фільм виявився хітом, і Форду було запропоновано спробувати себе на роль Хана Соло в легендарних "Зоряних Війнах". Сам Гаррісон не мав великих ілюзій щодо цієї пропозиції, але удача була на його боці і абсолютно несподівано для молодого актора, саме він був вибрав Лукасом на цю роль.

З виходом Зоряних Воєн на екрани в 1977 році, подальша акторська доля Форда була вирішена. Популярність цієї фантастичної саги перевершила всі можливі очікування - фільм миттєво став культовим для цілого покоління, принісши його творцям величезні прибутки, як за рахунок прокату? так і за рахунок величезної кількості сувенірів, що випускаються донині під маркою Зоряних Воєн.

Проте незважаючи на цей успіх, Форд не відразу зумів переломити хід своєї кар'єри і якийсь час продовжував зніматися на другорядних ролях - це тривало до 1980 року, коли на екрани вийшов другий епізод (якщо бути точним - "Епізод 5") Зоряних Воєн - Імперія Завдає Удару у Відповідь. Єдине, що сталося позитивного за цей проміжок між зйомками двох епізодів, так це те, що Форд познайомився з Мелісою Метісон (працювала в той час сценаристом), яка згодом стала його другою дружиною в 1983 році (зі своєю першою дружиною він розлучився в 1979 році).

"Імперія Завдає Удару" дала другий поштовх кар'єрі Форда, тим більше, що в цьому фільмі Хану Соло було віддано більше екранного часу і Форд зміг проявити себе в більш вигідному світлі.

Початком наступного витка в кар'єрі Форда можна безперечно вважати початок зйомок стрічок, що розповідають про пригоди Індіани Джонса. Цей персонаж розроблявся спільно Джорджем Лукасом і Стівеном Спілбергом ще з 1977 року. Спочатку на цю роль був затверджений Том Селлек, однак після того, як компанія CBS відмовилася відпустити його зі зйомок телесеріалу "Магнум", на роль був затверджений Гаррісон Форд.

"Індіана Джонс у Пошуках Втраченого Ковчега /Raiders of the Lost Ark/ стала його першою великою головною роллю в кіно, принісши йому небувалу популярність у всьому світі. Однак Форд відчував себе незатишно в образі героя вселенського масштабу і своїми наступними фільмами хотів відійти від цього іміджу. На жаль, такі досліди, здебільшого виявлялися невдалими.

Одним з таких провальних фільмів стала, як це не парадоксально, одна з найбільш культових фантастичних картин в історії кіно - "той, що Біжить По Лезу Бритви" /Blade Runner/ Рідлі Скотта, знятої за романом Філіпа Діка "чи Сняться Андроїдам Електричні Вівці?" (за творами також були зняті такі стрічки, як "Особлива Думка", "Згадати Все" та ін). Картина була холодно сприйнята глядачами в прокаті (екранізація у чому поступалася книги-першоджерела), та й сам Форд зізнавався, що це була не найкраща його роль. У актора постійно виникали розбіжності з режисером, в результаті чого знімальний процес перетворився для них на кошмар.

Після "Біжить..." Форд повернувся до вже рідної для нього ролі Хана Соло в "Повернення Джедая" - третьої стрічки з зоряної саги. Цікаво, що спочатку Форд не хотів брати участь у цьому фільмі, побажавши, щоб його герой помер (природно, смертю героя, вибачте за каламбур), що додало б персонажу закінчений і драматичний характер. Однак його думку, мабуть, мало кого цікавило, і Хан Соло був "розморожений" і повернуто до життя, проте екранного часу йому дали на цей раз набагато менше, порівняно з попередніми серіями. До слова сказати, він був заморожений в кінці 5-го епізоду саме тому, що Лукас не був упевнений, чи погодиться Форд брати участь у продовженні фільму. Як виявилося, його побоювання не були безпідставними.

Наступним фільмом стала ще одна стрічка про пригоди Індіани Джонса - "Індіана Джонс і Храм Долі". Зйомки виявилися для Форда нелегкими - він навіть пошкодив спинний диск, причому не під час стрибка з літака або який-небудь бійки, а лише під час верхової їзди на слоні J.

Втомившись від ролей героїв, Форд став підшукувати собі картини, в яких зміг би проявити свої акторські здібності. Таким фільмом виявився "Свідок" /Witness/, проте творці фільму до кінця не були впевнені, чи зможе Форд витягнути своєю акторською грою цілий фільм. На щастя, побоювання скептиків виявилися безпідставними - робота Форда була високо оцінена критиками і він навіть був висунутий на Оскар як кращий актор.

У наступній своїй картині "Берег Москітів" /The Mosquito Coast/ Форд захотів зіграти негативного персонажа. Здавалося б, фільм повинен був бути успішним - добірний акторський склад, сценарій, заснований на книзі-бестселері... Проте глядачі негативно сприйняли персонажа Форда і фільм провалився в прокаті...

Як і його друга дружина, Мелісса Метісон, Гаррісон ніколи не любив атмосферу, що панує в Голлівуді і завжди прагнув віддалитися від цього божевільного світу в пошуках спокійного життя на природі. Його мрія збулася в 1985 році - придбавши близько 800 акрів землі неподалік р. Віомінга, Форд з родиною перебралися в фермерський будинок.

Після "Берег Москітів" /The Mosquito Coast/, Форд знявся у фільмі Романа Поланського "Неприборканий" /Frantic/, провалився в прокаті США, але користувався певною популярністю серед Європейських глядачів.

Наступна картина Форда була дещо незвичайною для нього, так як він виступив у другорядній ролі, вперше з "Зоряних Війн", та ще й у романтичній комедії -"Ділова жінка" /Working Girl/ з Мелані Грффіт і Сігурні Уівер у головних ролях. Фільм користувався величезною популярністю і став однією з найуспішніших стрічок 1988 року.

У 1989 році на екрани вийшла третя стрічка про пригоди Індіани Джонса, який в цей раз возз'єднався зі своїм батьком у виконанні Шона Коннері в боротьбі проти фашистської Німеччини. Зйомки проходили в дуже веселій, невимушеній обстановці, так як обидва актора славилися гарним почуттям гумору і легко знайшли спільну мову. Так, наприклад, під час зйомок епізоду на дирижаблі стояла спека, що перевищує 35 градусів. Актори просто змокли, сидячи в піджаках і жилетах, але Шон Коннері не розгубився і, скориставшись тим, що в епізоді за столом було видно тільки верх акторів, зняв з себе взуття і штани, чим немало здивував всю знімальну команду. Здивований спочатку Форд, однак, теж пішов його прикладу, і епізод був знятий практично з першого дубля. Актори не збилися жодного разу, незважаючи на те, що вся знімальна команда заходилася від сміху.

Після двох серйозних ролей - у фільмах "Презумпція невинності" /Presumed Innocent/ і "Дещо про Генрі" /Regarding Henry/, Форд повернувся до образу "героя", знявшись в екранізації політичного трилера по однойменній книзі - "Ігри Патріотів" /Patriot Games/. Фільм, що оповідає про боротьбу з терористами з Ірландської Республіканської Армії героя, користувався популярністю серед глядачів і зібрав непогану касу.

Сіквел "Ігор Патріотів" - "Пряма і явна загроза" вийшов в 1994 році, і, як і його попередник користувався успіхом.

Втомившись від амплуа героїв, Форд в черговий раз вирішив трохи змінити імідж, знявшись у романтичній "Сабріні" - за цю роль актор був номінований на Золотий Глобус, проте головним результатом, мабуть, стали підкорені серця глядачок.

"Власність Диявола" і "Літак Президента", "Павутина брехні" вийшли в 1997-1999 роках, для послужного списку актора є досить середніми роботами, хоч і не проваленими в прокаті, але і не заслуживши особливої любові ні глядачів, ні критиків.

Протилежне можна сказати про трилері Роберта Земекіса "Що Приховує Брехня", що протримався в десятці бокс-офісу (найкасовіших фільмів тижня) більше 10 тижнів і зібравши понад 150 млн доларів тільки в американському прокаті - чудовий саспенс, створений на екрані Земекісом глядачів притягував, як магніт, а чудова гра Пфайффер і Форда (в несподіваному амплуа прихованого маніяка) змушувала повертатися в кінотеатри знов і знов.

У 2002 році на екрани вийшла історична стрічка "До-19", що оповідає про героїчний подвиг радянських підводників, ціною свого життя, запобігли катастрофу світового масштабу. Форд, який виступив у ролі капітана підводного човна, серйозно поставився вивчення фактів, пов'язаних з реальними подіями, спеціально приїжджав у Росію для того, щоб поспілкуватися з ними підводниками. Було багато побоювань щодо того, чи не виявиться цей фільм черговий голлівудської виробом з розряду "горілка, мишко, балалайка", однак зараз можна сміливо сказати, що його творці, незважаючи на історичні неточності і відрив від реальної історії, в цілому відмінно впоралися зі своїм завданням, показавши в цій історичній драмі героїчний характер російських моряків...

Гаррісон Форд народився 13 Липня 1942 р. в Чикаго у звичайній американській родині середнього класу. В молоді роки Форд був абсолютно байдужий по відношенню до кінематографа і ходив в кіно практично тільки на побаченнях з подружками. У школі він був скромним тихим хлопчиком, погано вписувався в колектив, а тому мав мало друзів і багато проблем - місцеве хуліганство любив познущатися над ним... В підлітковому віці Гаррісон став більш товариським малим, став відвідувати різного роду вечірки, проте так ніколи і не став популярним серед дівчат.

Закінчивши школу в 1960м році, Форд надійшов у коледж. Не те, щоб він сам дуже хотів продовжувати навчання - швидше, цього від нього чекали оточуючі його люди, вчителі та батьки. У самого ж Гаррісона не було ні найменшого бажання гризти граніт науки і він постійно перебував на межі вильоту, переступивши цю межу за кілька днів до випуску - не впоравшись з одним із творчих завдань, Форд був відрахований.

Читати повністю
Повернутися до списку персон

Фільмографія

Іменинники, 24 травня

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: