Вхід

Знакові ролі легендарного Богдана Ступки

23.07.2021
Знакові ролі легендарного Богдана Ступки

Його називають людиною-епохою. За його ролями можна вивчати історію і пізнавати Україну. 9 років тому Україна втратила геніального артиста, видатного діяча культури, непересічний талант – Богдана Сильвестровича Ступку. Згадаємо найкращі ролі легендарного українського актора театру й кіно.

Колеги Ступки розповідали, що він називав себе "Актьор Актьорич" і любив, коли на знімальному майданчику до нього зверталися Бодя, Ступочка чи Сильвестр Сталоновий. Також він терпіти не міг пафосу та офіціозу.

Стрічки "Білий птах із чорною ознакою", "Молитва про гетьмана Мазепу", "Чорна рада" – у золотому фонді українського кіно. Одна з найвідоміших його ролей – Тарас Бульба в екранізації відомого роману Миколи Гоголя. Після знімання Ступка зізнався, що вона була найважчою в його житті.

У творчому доробку актора чимало історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький ("Чорна рада"), Іван Мазепа ("Молитва за гетьмана Мазепу"), Богдан Хмельницький ("Вогнем і мечем"), і навіть Чингісхан ("Таємниця Чингісхана"). Однак, для багатьох він залишився могутнім і сильним Тарасом Бульбою. Митець навіть побував у Запорізькому краї, на славній Хортиці, де знімали однойменний художній фільм.

Він помер 9 років тому від серцевого нападу. В пам'ять про видатного актора редакція Кіно 24 розкаже про найзнаковіші його ролі в кіно.

Орест Дзвонар ("Білий птах із чорною ознакою")
Рік: 1970
Дебют Богдана Сильвестровича Ступки. У цій картині Ступка зіграв бійця УПА Ореста Дзвонаря. Фільм отримав Золоту медаль на Московському міжнародному кінофестивалі та премію Срібні сирени на кінофестивалі в Сорренто.

Богдан Хмельницький ("Вогнем і мечем")
Рік: 1999
У чотирисерійній військово-історичній картині польського режисера Єжи Гофмана Вогнем і мечем Ступка зіграв козацького гетьмана Богдана Хмельницького, який бореться з польським паном Чаплинським.

Полковник Бойко ("Схід-захід")
Рік: 1999
Фільм французького режисера Режиса Варньє зображає події кінця 1940-х років, коли на хвилі післявоєнного патріотизму багато російських емігрантів репатріювалися до СРСР. Повернувшись на батьківщину, Олексій Головін з дружиною Марі стикаються з моторошними реаліями сталінського тоталітаризму. Богдан Ступка зіграв тут полковника Бойка.

Іван Мазепа ("Молитва про гетьмана Мазепу")
Рік: 2001
У цьому історичному фільмі Юрія Іллєнка Богдан Ступка зіграв головну роль. Стрічка зображає конфлікт царя Петра I та українського гетьмана Івана Мазепи. Вперше картина була представлена на Берлінському кінофестивалі. Нова версія "Молитви про гетьмана Мазепу" вийшла у 2010 році.

Батько Маші, збочинець ("Два в одному")
Рік: 2007
У фільмі Кіри Муратової "Два в одному" Богдан Ступка зіграв старого збоченця й насильника, який знущається над власною донькою. Сам актор вважав цю роль однією з найбільш вдалих у його кар'єрі.

Костянтин ("Серце на Долоні")
Рік: 2008
У драмі польського класика Кшиштофа Зануссі Ступка зіграв успішного й розбещеного бізнесмена Констянтина, який стикається з важкою хворобою серця і, щоб вижити, змушений шукати собі донора. У лікарні герой знайомиться з молодим хлопцем Стефаном, який втратив і роботу, і бажання жити. Тепер Констянтину залишається тільки допомогти новому другові піти з життя.

Тарас Бульба ("Тарас Бульба")
Рік: 2009
В екранізації однойменної повісті Миколи Васильовича Гоголя Тарас Бульба Богдану Ступці дісталася головна роль. Роль невблаганного козацького полковника виявилася, напевно, однією з найвідоміших в кар'єрі покійного актора.

Джерело: 24tv.ua

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки відсутні

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: