Вхід

Фільму "Операція "И" 56 років!

23.07.2021
Фільму "Операція "И" 56 років!

Легендарна комедія Леоніда Гайдая "Операція „И" та інші пригоди Шурика" вийшла на екрани 23 липня 1965 року. Після прем'єри фільм став лідером прокату в СРСР.

Кінострічка розповідає про життя простого студента Шурика, як він складає іспити, спілкується з дівчатами і зустрічається з бандитами. Ми згадали форс-мажори, які відбулися під час зйомок популярного кіно.

Секрет успіху комедії "Операція "И" та інші пригоди Шурика" – вдалий акторський склад. Однак мало хто знає, що головного героя шукали дуже довго. Засновники фільму запросили на кастинг понад 100 кандидатів. Гайдай шукав образ сором'язливого студента і знайшов Олександра Дем'яненка. Переговори були дуже довгими, адже актору-брюнету довелося висвітлити колір волосся. Шурика спочатку хотіли назвати Владиком, але ім'я заборонила влада через асоціації з Леніним.

Акторка майже без досвіду Наталя Селезньова йшла на проби в кіно без сподівань отримати роль. Гайдай запропонував пройти ризикований кастинг і роздягтися перед камерою. Режисеру здалося, що в дівчини фігура не дуже струнка. Наталю спантеличили претензії, але вона зняла сукню та залишилася перед сценаристами лише в купальнику.

Більшість жартів автори вигадували під час зйомок. Герої перед камерами імпровізували, а деякі епізоди навіть увійшли в фільм. Коли Балбес зустрівся зі скелетом, він випадково прищемив палець. Актор закричав від болю, саме цей момент потрапив у кінострічку.

Кіно знімали майже в усіх куточках СРСР, позаяк всюди була несприятлива погода. В Москві, Баку та Одесі лив дощ, а потрібно було сонце. Продюсери перенесли зйомки аж на квітень наступного року.

Коли знімали фільм, снігу не було. На знімальний майданчик спеціально привезли 12 вантажівок снігу, але він швидко розтанув. Сценаристи замінили сніжинки ватою і папером.

Джерело: obozrevatel.com

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: