Закрити
Наверх Наверх

Тоні Эрдманн
Toni Erdmann

7,1 
38 голосів
Оцінити:
IMDB 7,5/10

Країна, рік: Німеччина, Австрія, 2016

Жанр: драма, комедія

Режисер: Марен Аде

Сценарист: Марен Аде

Продюсер: Марен Аде, Йонас Дорнбах

Актори: Петер Сімонішек, Сандра Хюллер, Міхаель Віттенборн, Томас Лойбл, Трістан Пюттер ...

Прем'єра в Україні: 09.03.2017

Світова прем'єра: 14.05.2016

Бюджет, €: 3 000 000

Світові касові збори, $: 1 479 387

Тривалість: 2 год. 42 хв.PT2H42M

У центрі сюжету - історія про ексцентричного батька, який намагається відновити стосунки з дочкою-кар'єристкою, але при цьому руйнує їх ще сильніше.

Цікаві факти про фільм "Тоні Эрдманн":

- Кінострічка отримала "Приз FIPRESCI на Канському кінофестивалі в 2016 році.

- Фільм став офіційним претендентом від Німеччини на участь у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою" Американської кіноакадемії в 2017 році.

- Знімальний процес тривав протягом 56 днів, за які було відзнято 120 годин кіноматеріалу.

- На монтаж фільму у Марен Аде пішло майже 12 місяців.За цей час у неї народилася друга дитина.

- За словами Марен Аде, при створенні комедійного образу головного героя вона надихалася коміком Енді Кауфманом.

- Персонаж Петера Симонішека, Вінфред Конраді, частково заснований на характері батька Марен Аде, який так само, як і герой, любить розігрувати людей, надягаючи штучні зуби.

- Незважаючи на обмежений прокат у Німеччині, кінострічка посіла п'яту сходинку в німецькому бокс-офісі, показавши найкращі результати по зборах за перший вікенд.

Рецензії до фільму

всього - 1
AVA
Andrey Nedzelnitsky 15.10.2016 13:02

«Тоні Ердманн» або Гра з відкритими картами
13 жовтня у Києві фільмом Марен Аде «Тоні Ердманн» стартував щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно», що його проводить Гете-інститут спільно з компанією «Артхаус Трафік». На брифінгу кіноподію презентували директор Гете-інституту Беата Келер, генеральний…

«Тоні Ердманн» або Гра з відкритими картами
13 жовтня у Києві фільмом Марен Аде «Тоні Ердманн» стартував щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно», що його проводить Гете-інститут спільно з компанією «Артхаус Трафік». На брифінгу кіноподію презентували директор Гете-інституту Беата Келер, генеральний директор Артхаус-трафік Денис Іванов, та режисер фільму Overgames Лутц Даммбек. Основні деталі брифінгу були присвячені широкій фестивальній програмі, а також співробітництву Німеччини та України в галузі кіно. А відкрився фестиваль трагікомедією режисера Марен Аде, яка належить до діячів нового покоління європейської культури, «Тоні Ердманн». Стрічка була номінантом від Німеччини на «Оскар» та отримала Приз «Фільм року» за версією ФІПРЕССІ на Каннському кінофестивалі 2016 року, а також була нагороджена і номінувалась на відзнаки на багатьох інших конкурсах. Познайомимся з цією картиною поближче.
Отже, сюжет фільму базується на тому, що колишній учитель музики Вінфред Конраді вирішує налагодити стосунки з дочкою Інес, провідним консультантом з питань трудових ресурсів, - видаючи себе за ексцентричного бізнесмена Тоні Ердманна. Герої разом проходять через низку кумедних, проте з тонкими відтінками іронії та легкого суму, випадків, зустрічей, ба навіть образів, граючи в певну рольову гру. Якщо проаналізувати, то події стрічки характеризують деякий зріз сучасної Європи – аутосортиг у менш розвинені країни Євросоюзу, з «м‘яким» трудовим законодавством, знайомлять з вищим світом бізнесу і людьми, які будуть радіти і декілька зайвим євро… Також «Тоні Ердаманн» - це екскурс в деяку європейську безпосередність, як ось наприклад епізод зі «святкуванням переїзду» «у голому стилі». В дечому це картина без традиційних «голлівудських табу», оскільки на «фабриці мрій» непомітно гострих кутів соціальної проблематики. Власне, ця багатогранність і незвичайність підходу робить фільм дійсно щиро веселим, і майже три години хронометражу проходять майже непомітно.
Власне, стрічка не намагається бути «традиційно-ігровою», з високим темпом жартів та гегів. Її автори свідомо неквапливо і педантично розкривають кожну сцену, в темпі майже «реального життя», не намагаючи робити голлівудську комедію. Головним чином, це фільм про життя сильної жінки, яка завжди контролює і володіє ситуацією як в царині ділових перемовин, так і в ліжку. Батько хоче хоч трохи вривати її з цього кола, своїм образом Тоні Ердманна, в якому-то він не дуже й таки вдається до глибокого візуального перевтілення, - він намагається а чи трохи розворушити крицевий характер дочки, а чи повернути частину її спогадів у минуле. Власне, скоріше це гра з обопільною згодою, де кожен з головних героїв знаходить щось нове для себе. Власне це і втілили австрійський актор Пітер Сімонішек та німецька актриса Сандра Хелер в образах головних героїв, зігравши відверто і щиро.
Операторська робота фільму, як і сам його сценарій – теж уважна і педантична, вона тяжіє більш до документального стилю, аніж традиційно-ігрового. Звуковий супровід стрічки гармонійно поєднується з візуальним рядом, - досить ненав‘язливий, як і сама стрічка. Фільм в прокаті демонструється мовою оригіналу, з українськими субтитрами.
Отже, стрічку «Тоні Ердманн» можна розглядати як в контексті деякого зрізу сучасної Європи, так і в якості цікавого нетипового, проте дійсно веселого, комедійного фільму, що буде цікавим кожному, хто хоче розширити свій кругозір – і – просто – цікаво провести вечір.
Недзельницький Адрій

«Тоні Ердманн» або Гра з відкритими картами
13 жовтня у Києві фільмом Марен Аде «Тоні Ердманн» стартував щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно», що його проводить Гете-інститут спільно з компанією «Артхаус Трафік». На брифінгу кіноподію презентували директор Гете-інституту Беата Келер, генеральний…

+4 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1

Кадри з фільму

всього - 20
Тоні Эрдманн фильм Тоні Эрдманн фильм с Петер Симонишек Петер Симонишек в фильме Тоні Эрдманн Сандра Хюллер в фильме Тоні Эрдманн  в фильме Тоні Эрдманн лучшый кадр фильма Тоні Эрдманн смотреть кадр к фильму Тоні Эрдманн все кадры фильма Тоні Эрдманн новый кадр к фильму Тоні Эрдманн интересные моменты фильма Тоні Эрдманн кадры из Тоні Эрдманн кадры из фильма Тоні Эрдманн Тоні Эрдманн кадры Тоні Эрдманн картинки фото из Тоні Эрдманн фото из фильма Тоні Эрдманн фото к фильму Тоні Эрдманн Тоні Эрдманн фото первые кадры из фильма Тоні Эрдманн

Відгуки про фільм Тоні Эрдманн

всього - 1
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:
AVA

САМОЕ СИЛЬНОЕ В ЭТОЙ КАРТИНЕ - СМЫСЛ! В самом конце всё понимаешь и приходишь в восторг. Длинный просмотр вознаграждён столь веским посланием!

відповісти

Дивіться також

Патерсон
Paterson
2+1
Demain tout commence
Я, Деніел Блейк
I, Daniel Blake
Супер Бріс
Brice de Nice 3
Незнайома
La fille inconnue
Встигнути за Джонсами
Keeping Up with the Joneses
Джек Річер: Не відступай
Jack Reacher: Never Go Back
Любов і пінгвіни
Le secret des banquises
Син Саула
Saul fia