Закрыть
Наверх Наверх

Тони Эрдманн
Toni Erdmann

7,1 
38 голосов
Оценить:
IMDB 7,4/10

Страна, год: Германия, Австрия, 2016

Жанр: драма, комедия

Режиссёр: Марен Аде

Сценарист: Марен Аде

Продюсер: Марен Аде, Йонас Дорнбах

Актёры: Петер Симонишек, Сандра Хюллер, Михаэль Виттенборн, Томас Лойбл, Тристан Пюттер ...

Премьера в Украине: 09.03.2017

Мировая премьера: 14.05.2016

Бюджет, €: 3 000 000

Мировые кассовые сборы, $: 1 479 387

Продолжительность: 2 ч. 42 мин.PT2H42M

В центре сюжета - история об эксцентричном отце, пытающемся всеми способами восстановить отношения с дочерью-карьеристкой, но при этом разрушает их еще сильнее.

Интересные факты о фильме "Тони Эрдманн":

- Кинолента получила "Приз FIPRESCI" на Каннском кинофестивале в 2016 году.

- Фильм стал официальным претендентом от Германии на участие в номинации "Лучший фильм на иностранном языке" Американской киноакадемии в 2017 году.

- Съемочный процесс длился в течение 56 дней, за которые было отснято 120 часов киноматериала.

- На монтаж фильма у Марен Аде ушло почти 12 месяцев. В этот же период у нее родился второй ребенок. 

- По словам Марен Аде, при создании комедийного образа главного героя она вдохновлялась комиком Энди Кауфманом. 

- Персонаж Петера Симонишека, Уинфред Конради, частично основан на характере отца Марен Аде, который так же, как и герой, любит разыгрывать людей, надевая искусственные зубы. 

- Несмотря на ограниченный прокат в Германии, кинолента заняла пятую строку в немецком бокс-офисе, показав лучшие результаты по сборам за первый уикенд. 

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 15.10.2016 13:02

«Тоні Ердманн» або Гра з відкритими картами
13 жовтня у Києві фільмом Марен Аде «Тоні Ердманн» стартував щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно», що його проводить Гете-інститут спільно з компанією «Артхаус Трафік». На брифінгу кіноподію презентували директор Гете-інституту Беата Келер, генеральний…

«Тоні Ердманн» або Гра з відкритими картами
13 жовтня у Києві фільмом Марен Аде «Тоні Ердманн» стартував щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно», що його проводить Гете-інститут спільно з компанією «Артхаус Трафік». На брифінгу кіноподію презентували директор Гете-інституту Беата Келер, генеральний директор Артхаус-трафік Денис Іванов, та режисер фільму Overgames Лутц Даммбек. Основні деталі брифінгу були присвячені широкій фестивальній програмі, а також співробітництву Німеччини та України в галузі кіно. А відкрився фестиваль трагікомедією режисера Марен Аде, яка належить до діячів нового покоління європейської культури, «Тоні Ердманн». Стрічка була номінантом від Німеччини на «Оскар» та отримала Приз «Фільм року» за версією ФІПРЕССІ на Каннському кінофестивалі 2016 року, а також була нагороджена і номінувалась на відзнаки на багатьох інших конкурсах. Познайомимся з цією картиною поближче.
Отже, сюжет фільму базується на тому, що колишній учитель музики Вінфред Конраді вирішує налагодити стосунки з дочкою Інес, провідним консультантом з питань трудових ресурсів, - видаючи себе за ексцентричного бізнесмена Тоні Ердманна. Герої разом проходять через низку кумедних, проте з тонкими відтінками іронії та легкого суму, випадків, зустрічей, ба навіть образів, граючи в певну рольову гру. Якщо проаналізувати, то події стрічки характеризують деякий зріз сучасної Європи – аутосортиг у менш розвинені країни Євросоюзу, з «м‘яким» трудовим законодавством, знайомлять з вищим світом бізнесу і людьми, які будуть радіти і декілька зайвим євро… Також «Тоні Ердаманн» - це екскурс в деяку європейську безпосередність, як ось наприклад епізод зі «святкуванням переїзду» «у голому стилі». В дечому це картина без традиційних «голлівудських табу», оскільки на «фабриці мрій» непомітно гострих кутів соціальної проблематики. Власне, ця багатогранність і незвичайність підходу робить фільм дійсно щиро веселим, і майже три години хронометражу проходять майже непомітно.
Власне, стрічка не намагається бути «традиційно-ігровою», з високим темпом жартів та гегів. Її автори свідомо неквапливо і педантично розкривають кожну сцену, в темпі майже «реального життя», не намагаючи робити голлівудську комедію. Головним чином, це фільм про життя сильної жінки, яка завжди контролює і володіє ситуацією як в царині ділових перемовин, так і в ліжку. Батько хоче хоч трохи вривати її з цього кола, своїм образом Тоні Ердманна, в якому-то він не дуже й таки вдається до глибокого візуального перевтілення, - він намагається а чи трохи розворушити крицевий характер дочки, а чи повернути частину її спогадів у минуле. Власне, скоріше це гра з обопільною згодою, де кожен з головних героїв знаходить щось нове для себе. Власне це і втілили австрійський актор Пітер Сімонішек та німецька актриса Сандра Хелер в образах головних героїв, зігравши відверто і щиро.
Операторська робота фільму, як і сам його сценарій – теж уважна і педантична, вона тяжіє більш до документального стилю, аніж традиційно-ігрового. Звуковий супровід стрічки гармонійно поєднується з візуальним рядом, - досить ненав‘язливий, як і сама стрічка. Фільм в прокаті демонструється мовою оригіналу, з українськими субтитрами.
Отже, стрічку «Тоні Ердманн» можна розглядати як в контексті деякого зрізу сучасної Європи, так і в якості цікавого нетипового, проте дійсно веселого, комедійного фільму, що буде цікавим кожному, хто хоче розширити свій кругозір – і – просто – цікаво провести вечір.
Недзельницький Адрій

«Тоні Ердманн» або Гра з відкритими картами
13 жовтня у Києві фільмом Марен Аде «Тоні Ердманн» стартував щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно», що його проводить Гете-інститут спільно з компанією «Артхаус Трафік». На брифінгу кіноподію презентували директор Гете-інституту Беата Келер, генеральний…

+4 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 20

Отзывы о фильме Тони Эрдманн

всего - 0
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Комментарии отсутствуют

Смотрите также
Патерсон 2+1 Я, Дэниэл Блэйк
драма star 6,7
комедия star 7,4
драма star 7,9

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее