Наверх Наверх

Таємний щоденник Симона Петлюри

7,1 
313 голосів
Оцінити:

Країна, рік: Україна, 2018

Жанр: драма, історичний

Режисер: Олесь Янчук

Ольга ПетлюраМихайло ГрушевськийВолодимир Винниченко

Актори: Сергій Фролов, Ірма Вітовська, Богдан Бенюк, Євгеній Ніщук, Ярослав Мука ...

Прем'єра в Україні: 06.09.2018

Касові збори в Україні, грн.: 2 385 171

Тривалість: 2 год. 3 хв.PT2H3M

Історична драма оповідає про життя і діяльність головного отамана військ Української Народної Республіки і лідера Директорії УНР, а також про його еміграцію. 

Цікаві факти про фільм "Таємний щоденник Симона Петлюри": 

- На роботу над сценарієм кінострічки пішло близько 6-ти років.

- Зйомки фільму проходили у Львові та Києві, а також у Парижі. 

- Прем'єрний показ кінороботи відбувся у рамках фестивалю "Історія.UA" в Запоріжжі (2018).

Рецензії до фільму

всього - 2
Оксана Чередник 13.09.2018 02:41

Я прочитала деякі рецензії. І тут, і в інших джерелах, у тому числі професійних критиків.
Переглянувши стрічку, хочу вставити свої п'ять копійок:)
Фільм починається з епіграфу: "Історія ніколи не буває мертвою".
Так автори дають ключ для розуміння стрічки. Несправедливо вважати…

Я прочитала деякі рецензії. І тут, і в інших джерелах, у тому числі професійних критиків.
Переглянувши стрічку, хочу вставити свої п'ять копійок:)
Фільм починається з епіграфу: "Історія ніколи не буває мертвою".
Так автори дають ключ для розуміння стрічки. Несправедливо вважати цей фільм виправданням Симона Петлюри. Слава Богу, ми вже живемо в часи, коли люди, що віддали життя за Україну, не потребують виправдання.
Для тих, хто не встиг прочитати слова епіграфу, є напівжартівливі слова вкладені в уста Вінниченко, який звертається до стенографістки "Україна нікому не потрібна, потрібні копалини, потрібен хліб, потрібне населення з яким вони вважають, що зможуть зробити все, що їм заманеться... запишіть, будь ласка, можливо, через 100 років комусь це знадобиться".

Значна частина фільму присвячена процесу над убивством Петлюри. Не думаю, що її варто розуміти як виправдання Петлюри. Виходячи з логіки фільму, картина процесу наведена для чіткої паралелі з тим, що відбувається сьогодні.
Показано підкуп кремлівськими дипломатами тодішніх маргінальних партій (так, тоді комуністи були такими ж маргіналами, як сьогоднішні ультраправі), підкуп преси та її брехливість, цинічну торгівлю між діпломатами, діяльність спецслужб.

Велика подяка акторам, що зіграли другорядних героїв, які підкреслили значущість цієї паралелі. В першу чергу треба відмітити образ убивці Петлюри, який вийшов надзвичайно вдалим. Такий, знаєте яскраво бароковий образ: переплетіння комічного й трагічного, величі й мізерності. Там були деякі епізоди, що викликали щирий сміх, не дивлячись на те, що фільм далеко не комедійний. Дуже шкода, що Олег Треповський, актор, що зіграв цю роль помер цієї весни.

Також дуже вдалими вийшли образи радянського посла, агента Володіна та адвоката. Чудова гра.

До позитиву фільму треба віднести його динімічність та здатність затягувати глядача до співпереживання героям. Дві години пролітають непомітно. Сама здивувалася, якщо чесно. Я загалом більше бойовики люблю:)

Що стосується недоліків стрічки. На мою думку, сама фігура Симона Петлюри висвітлена недостатньо. Можна було б узяти багато інших більш вдалих епізодів з його життя. Можна було б більш правдиво і разом з тим вигідно представити і його родину. Загалом часом здавалося, що приватне життя Петлюри якось кривувато приліплене до стрічки як щось чужеріднє (тобто можно було б без особливої шкоди усі ці приватні моменти викинути й замінити на щось більш суттєве).

За ці негативні моменти варто було б скинути пару балів по 10-бальній шкалі. Але, я зроблю скидку на те, що це перший фільм про Петлюру. Автори поставили на меті фактично неможливе: провести паралель з сучасним і одночасно висвітити життя найвидатніших діячів УНР (Петлюри, Грушевського, Вінниченка, Болбочана). Так останній момент вдався гірше, але фільм надихає на пошуки інформації з історії, що дуже потрібно в наш час.

9 з 10.

ПИСИ Були з мамою на перегляді в будній день у Харкові. Пішли на ранковий сеанс. На диво були там не одні (зараз у Мультиплексі покажуть і для одного глядача, що дуже радує, але те, що у Харкові люди, особливо молодь цікавляться історією радує ще більше).

ПИСИ по ПИСИ Цікаво, що відгуки глядачів на сайтах переважно схвальні, а рецензії в газетах переважно негативні. Й до чого б це, га?

Я прочитала деякі рецензії. І тут, і в інших джерелах, у тому числі професійних критиків.
Переглянувши стрічку, хочу вставити свої п'ять копійок:)
Фільм починається з епіграфу: "Історія ніколи не буває мертвою".
Так автори дають ключ для розуміння стрічки. Несправедливо вважати…

+2 / -1
Рецензія була корисною?
Читати повністю
Andrey Nedzelnitsky 08.09.2018 02:18

Історія з історії…
Симон Петлюра - значна і масштабна постать в історії України, і власне, як і своєю діяльністю на посаді Голови Директорії УНР, і не менше – як символ націоналістичного руху України. До 1991 його образ подавався в схематично-негативному…

Історія з історії…
Симон Петлюра - значна і масштабна постать в історії України, і власне, як і своєю діяльністю на посаді Голови Директорії УНР, і не менше – як символ націоналістичного руху України. До 1991 його образ подавався в схематично-негативному контексті, зі здобуття Незалежності України постать Симона Васильовича отримала вповні реалістичний образ політичного і історичного діяча, а після 2013 перейшла до пантеону «історично недоторканих». Тому стрічку режисера Олеся Янчука «Таємний щоденник Симона Петлюра» за сценарієм Михайла Шаєвича можна вважати історичним документом і пам‘ятником не тільки часам УНР, а і сучасному часу.
Площина стрічки охоплює три віртуозно переплетені часові проміжки – життя Симона Петлюри в Парижі, суд над Самуїлом Шварцбардом, та власне, як сюжетному прийомі – кадрах міфічного щоденника, в якому розкривається діяльність героя на чолі УНР – і можемо сказати зразу, що автори з цим впорались.
Власне, якщо взяти основний малюнок – то він дійсно тяжіє до такого «театрального кіно», з просто майже ідеальною постановкою сцен, відмінним підбором декорацій, проте все відбувається так, що відчуваєш себе більше в ложі театру, аніж в кріслі кінозалу. Загалом, якщо прийняти це, то важко не відчути справжню естетичну насолоду… Іноді, крім однозначно вишуканої картинки стрічці притаманні досить таки пафосні вставки, як одинокий кінь на полі бою, іноді вони досить оживляють картинку, іноді здаються недолугими
Щодо історичного контексту. Звісно, - і це можна прийняти як точку зору автора – автор намагається зробити образ величним та гідним рівня політичного провідника, так само як і події буремних років боротьби за владу в Україні ми бачимо власне під його кутом зору. Так, основну ставку Петлюра робить лише на націоналістичні кола, однозначно відкидаючи пропозиції від колег по уряду вести перемовини з політичними рухами, які тяжіли або до представників «білого руху», що або наприклад червоних, оплотом яких були робітничі квартали Києва з легендарним «Арсеналом». Загалом, автори стрічки не намагається аналізувати помилки, вони скоріше шукають виправдання Симону Васильовичу. Віддана Західна Україна Польщі– це безальтернативна можливість отримати військову допомогу Пілсудського, частина операцій була зірвана ілюзорною надією на підтримку народних мас. Проте загалом основна провина лежить на більшовиках – які і «підставляють» Болобочана, і провокують сумнозвісний проскурівський- «один з багатьох»- погром, і які маніпулюють французькими політиками та журналістами – при всьому цьому обходячи конфлікт, скажімо, з Павлом Скоропадським. Як апофеоз в цьому напрямі, за твердженням сценарію, вбивця – звісно ж, заручник шантажу всесильного радянського ДПУ – версія, що не має якогось конкретного оформлення, оскільки перспективи не потрапити на гільйотину при умисному вбивстві у Франції були більш, ніж ілюзорними, і базується на гіпотезі історика Михайла Палія, а в період суду була притаманна українській діаспорі.
…Стрічка порадувала акторським складом. Виконавець головної ролі, Сергій Фролов, вповні упорався з роллю, Симона Васильовича – голови держави, в умовах хаосу війни, в еміграції, що «тримає удар»поразок, і разом з тим – чуйним батьком своєї доньки, поетеси Лесі Петлюри, та чоловіком – для своєї дружини Ольги – акторка Ірма Вітовська – два ніжних образи в буремному житті. Загалом дивує (а може і ні) розкриття образу Самуїла Шварцбарда – людина, що пройшла дві війни (Першу Світову та прийнявши участь в боях за Червону Армію), доречи розчарувалась в радянській владі, пережила смерть біля п‘ятнадцяти своїх родичів у погромах, була знаною в культурному середовищі Парижу, постає у виконанні Олега Треповського жалюгідною відлюдькуватою маріонеткою та істериком… Цікаві епізодинчі ролі та сценки – хоча, у них автор не допускає наівтонів в історичному трактуванні, актори зайняті у них надали стрічці живого відтінку у мінорний темп...
Загалом, найважливіше. Стрічку можна було б назвати «Виправдання Петлюри», як і контексту його помилок на чолі Директорії, іноді занадто виправдовуючи те, що було лише фактом складних обставин, виправдання вини за неможливість контролювати гайдамаччину під час єврейських погромів. «Таємний щоденник Симона Петлюра» не можна розглядати, навіть позірно, як серйозний історичний документ історії УНР, української історії, проте заслуговує на увагу, і з естетичної точки зору, і як відображення тенденцій історичної школи України останніх років.
Недзельницький Андрій

Історія з історії…
Симон Петлюра - значна і масштабна постать в історії України, і власне, як і своєю діяльністю на посаді Голови Директорії УНР, і не менше – як символ націоналістичного руху України. До 1991 його образ подавався в схематично-негативному…

+8 / -1
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 2
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Інші трейлери фільму Таємний щоденник Симона Петлюри

Кадри з фільму

всього - 19

Відгуки про фільм Таємний щоденник Симона Петлюри

всього - 36
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

фильм не окупается даже на 10%. Ахаха

відповісти

Зібрався піти -- тані де вже немає!!!

відповісти

Дивилась у Жовтні. Що можу сказати, зал хочь і не великий, але був заповнений, глядачі в кінці аплодували. Не могу сказати, що фільм перевершив мої сподівання, але його однозначно варто подивитись. Як альтернативний варіант історичного погляду. 7/10

відповісти

давайте про Гитлера еще снимем хороший фильм . уроды.

відповісти

урка заблукав?

відповісти

краще про Гітлера подивлюсь, ніж про Сталіна

відповісти

і знімемо і ти будеш в главних ролях

відповісти

Фільм вартий до перегляду, проведенні паралелі з сюгоденням. Фільм рівний, спокійний, погляд на речі з іншого боку.

відповісти

очень слабенький и очень местечковый фильм. После просмотра Киборгов, сложилось мнение, что украинский кинематограф научился снимать качественные фильмы, но этот фильм неудачный. авторам фильма стоило присмотреться к ф.Дюнкерк и Черчилль.

відповісти

А, може, потрыбно трохи быльше розумыти ?

відповісти

Була на вечірньому сеансі - маленький зал на 90 % був заповнений. Після закінченні фільму жоден із глядачів не встав з місця допоки не закінчилися субтитри. І уже після оплесків з бурхливими емоціями почали виходити із залу. Фільм справді вражає, РЕСПЕКТ!

відповісти

Спасибо сайту за очередную "потерю" сообщения...

відповісти

фільм дуже класний

відповісти

В Одесі не спромоглись поставити сеанси крім як на 10 и 12 утра

відповісти
Дивіться також
Фаворитка Білий хлопець Рік Гірська жінка: На війні
історичний, біографія star 7,2
екшн, кримінал star 4,2
драма star 7,4

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше