Наверх Наверх

Сонцестояння
Midsommar

5,5 
143 голоса
Оцінити:
IMDB 7,1/10

Країна, рік: США, 2019

Жанр: трилер, жахи

Режисер: Арі Астер

Сценарист: Арі Астер

Продюсер: Патрік Андерссон, Ларс Кнудсен ...

Дані АрдорМаркКрістіан Хьюз

Актори: Флоренс П'ю, Вілл Поултер, Джек Рейнор, Уільям Джексон Харпер, Лів Майнес ...

Прем'єра в Україні: 01.08.2019

Світова прем'єра: 03.07.2019

Касові збори в Україні, грн.: 1 280 713

Світові касові збори, $: 35 864 555

Невелика група туристів вирушає на відпочинок до Швеції. По дорозі вони опиняються в шведському селі, де проводиться літній фестифаль, який завершиться страшним обрядом.

Цікаві факти про фільм "Сонцестояння" :

- Мідсоммар — свято літнього сонцестояння в Швеції, яке відзначається в найближчу після 19 червня суботу.

Рецензії до фільму

всього - 2
Mariia Ter 01.08.2019 12:57

Шокуючий, сюрреалістичний, химерний шедевр

Хочу почати з попередження. Якщо ви прихильник популярних фільмів жахів, то "Сонцестояння" ймовірно вам не сподобається. Цей фільм зовсім не схожий на "Закляття" чи йому подібні, тут немає несповіданих моментів, які можуть налякати. Фільм дуже повільний.…

Шокуючий, сюрреалістичний, химерний шедевр

Хочу почати з попередження. Якщо ви прихильник популярних фільмів жахів, то "Сонцестояння" ймовірно вам не сподобається. Цей фільм зовсім не схожий на "Закляття" чи йому подібні, тут немає несповіданих моментів, які можуть налякати. Фільм дуже повільний. Тут немає стандартний прийомів, якими нас зазвичай лякають у фільмах жахів. Фільм не лякає, а шокує.

Флоренс П'ю абсолютно феноменальна. Це неймовірно, як завдяки такій реалістичній грі акриса може тримати увагу глядачів. Думаю це найкраща акторська гра, яку я бачила в фільмі цього жанру.

А сценарій і режисура Арі Астер, це те, що робить фільм таким особливим і відокремлює від інших фільмів цього жанру. Сюжет розгортається дуже повільно, методично та моторошно. Сюжет сюрреалістичний і тривожний.

Думаю, що думки глядачів стосовно цього фільму розділяться на позитивні і негативні. Фільм доволі складний, тому щоб оцінити його якомога краще варто переглянути щанайменше 2 рази.

Також хочу візначити, що фільм "Сонцестояння" назвичайно жорстокий та кривавий. Тому варто бути готовим до такого.

Шокуючий, сюрреалістичний, химерний шедевр

Хочу почати з попередження. Якщо ви прихильник популярних фільмів жахів, то "Сонцестояння" ймовірно вам не сподобається. Цей фільм зовсім не схожий на "Закляття" чи йому подібні, тут немає несповіданих моментів, які можуть налякати. Фільм дуже повільний.…

+3 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю
Andrey Nedzelnitsky 30.07.2019 12:15

Повернення до витоків
Так, історична машина еволюції суспільства – яка може бути досить неоднорідною і в масштабах однієї країни – тема досліджень майже усіх напрямів науки. Завдяки можливостям кінематографу ми можемо побачити, як в сучасному світі (маючи на увазі модель…

Повернення до витоків
Так, історична машина еволюції суспільства – яка може бути досить неоднорідною і в масштабах однієї країни – тема досліджень майже усіх напрямів науки. Завдяки можливостям кінематографу ми можемо побачити, як в сучасному світі (маючи на увазі модель західної цивілізації) можна культивувати осередок, наприклад, тоталітарного режиму – як у стрічці «Експеримент» (Experiment) Олівера Хіршбігеля. Режисер і сценарист Арі Астер взявся за спробу відтворити осередок первісної «рунічної» культури в сучасному світі – в американо-шведській картині «Сонцестояння» (Midsommar)-хоч, звісно, це не перша спроба «приблизно такого» сюжету у кінематографі. Стрічка представлена компанією Volga Ukraina – і вийде у широкий прокат з першого серпня.
Отже, студентка коледжу Дені Ардор страждає і від власного біполярного розладу, і від сімейної трагедії –у важку хвилину її підтримує хлопець, вчений Крістіан. Одного разу, вони (з друзями) приймають запрошення поїхати з Нью-Йорку в шведське селище, що живе за укладом первісної громади – на свято сонцестояння. Саме тут, людям сучасності випадає можливість «повернутись до витоків» у Хорзі шведського Хельсінгланда -так, це саме справжнє язичеське суспільство. Проте, і гармонійне співжиття з спільним вихованням дітей, і духовні практики з препаратами, що розширюють свідомість, вишивана одежа, рунічні книги, і чиста природа, - повітря, їжа, вміння вплести в побут декі плюси цивілізації – мають свій зворотній бік.
Власне, «Сонцестояння» в більшості – це не в прямому сенсі хорор протистояння добра і зла, скоріше як деяке розвінчання ідеалізованого погляду на «етнічну» культуру в прямому втіленні, а не спробою відтворити в театральному плані – звісно, з любов’ю і повагою (аналогічно можна було б взяти за основу те ж «лицарське» Середньовіччя). Навіть у стрічці відчувається легка іронія – а чи справді сучасна людина хотіла б потрапити в суспільство з даними правилами гри – як ритуал «відправки на пенсію» або ритуал кохання, або…. І поряд з цим автор виглядає безстороннім – він не засуджує, скоріше дає можливість тверезо поглянути у вічі історії.
Що можна додати. На відміну від більшості голлівудського кіно, тут все-таки більше відчувається перевага європейської традиції. Так, це досить неквапливий темп, проте при цьому сюжет не має прогалин; автор майстерно працює з символами - вони неначе натякають на подальший розвиток сюжету…. «Сонцестояння» - дуже естетична стрічка, автори майстерно працюють з кольором, з кадром, і головне, що все у картині відбувається, вибачте за каламбур – природньо.
Акторська гра – так, акторам і першого, як наприклад Флоренс П’ю та Джека Рейнора, що розкрили персонажів Дені Ардор і Крістіана Х’юза, і другого – в епізодах, і особливо в образах мешканців селища – вдалось показати зіткнення двох світів – в якому виживе тільки один
«Сонцестояння» не можна назвати жахастиком в прямому сенсі – скоріше, він демонструє наскільки наші уявлення про минувщину відрізняють від «реального стану справ». Проте, його можна порекомендувати людям з естетичним поглядом – а фольклористам внести і свої зауваження.
Недзельницький Андрій

Повернення до витоків
Так, історична машина еволюції суспільства – яка може бути досить неоднорідною і в масштабах однієї країни – тема досліджень майже усіх напрямів науки. Завдяки можливостям кінематографу ми можемо побачити, як в сучасному світі (маючи на увазі модель…

+5 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 2
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Інші трейлери фільму Сонцестояння

Кадри з фільму

всього - 11

Відгуки про фільм Сонцестояння

всього - 9
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Я дійсно не раджу людям це дивитись, бо там немає діалогів, немає логіки, просто показується життя людей, що з'їхали з глузду всі разом.А, так, ще всі постійло ловлять приходи.Немає нормального завершення. Хочете нормально провести час - ОБХОДЬТЕ ЦЕ КІНО

відповісти

З моєї точки зору фільми жахів не повинні бути жахливими через такі кадри, що визивають нудоту. Я згодна з тими людьми, що вважають фільм жахливим не через те, що він відповідає цьому жанру, а через те, що фільм нудний настільки, що хочу все перемотати.

відповісти

Люди відкрийте очі! Фільм про непорозуміння людей, підняті дійсно важливі теми. Зрада коханій людині, втрата близьких, стресові ситуації. Хто погано ладнає із своєю головою, той і не зрозуміє.

відповісти

Мне интересно, в каком году планирует его залить в интернет? Уже почти два месяца, как была мировая премьера. А нет ничего, обычно пиратская съемка появляется через несколько дней после выхода, а тут все тянут зачем?

відповісти

Кино очень слабое - реально купилась на яркий трейлер)Кому понравилось - смотрите фильм "Бивень" - он на порядок качественней и интересней) А тут просто режиссер немного душевнобольной (раньше такое либо лечили, либо расстреливали).Либерализм)

відповісти

Фільм жахливий. Таке враження, що над ним працювали соціопати (настільки ретельно зняті кадри жорстокості). Має ж бути якась цензура!!! Як взагалі можна таке показувати... Даремно витрачений час.

відповісти

Цікаво чого ви очікували, коли йшли на фільм жахів і чому взагалі вирішили на нього піти?

відповісти

Трейлер цікавий. І більш нічого.

відповісти

- фільм жахів - "фільм жахливий!" що тут скажеш...

відповісти
Дивіться також
Королева сердець Паразити Форсаж: Гоббс та Шоу
трилер star 6,5
трилер, драма, комедія star 6,8
пригоди, екшн star 7,3

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше