Наверх Наверх

Марія - королева Шотландії
Mary Queen of Scots

7,1 
170 голосів
Оцінити:
IMDB 6,3/10

Країна, рік: Великобританія, 2018

Жанр: драма, історичний

Режисер: Джозі Рурк

Сценарист: Бо Віллімон, Джон Гай

Продюсер: Тім Беван, Ерік Феллнер

Єлизавета IМарія I СтюартЕлізабет ГардвікДжон НоксВільям Сесіл, 1-й барон Берлі

Актори: Марго Роббі, Сірша Ронан, Джемма Чан, Девід Теннант, Гай Пірс ...

Прем'єра в Україні: 17.01.2019

Світова прем'єра: 15.11.2018

Касові збори в Україні, грн.: 7 384 999

Світові касові збори, $: 45 464 175

Тривалість: 2 год. 5 хв.PT2H5M

Історія життя Марії Стюарт, яка мала намір повалити з престолу свою кузину Єлизавету I. Внаслідок чого вона провела залишок життя у в'язниці та була страчена.

Цікаві факти про фільм "Марія - королева Шотландії":

- Сценарій кінострічки створений по книзі британського історика Джона Гая "Моє життя належить мені: справжня історія Марії - королеви Шотландії".

- На роль Марії Стюарт була затверджена Скарлетт Йоханссон.

- Марго Роббі стала другою австралійською актрисою, яка зіграла Королеву Єлизавету I після Кейт Бланшетт в "Єлизаветі" (1998).

- Сірша Ронан і Марго Роббі боролися за "Оскар" у номінації "Краща жіноча роль" у 2018 році. Проте нагороду отримала Френсіс МакДорманд.

Рецензії до фільму

всього - 3
Sergiy Bondarenko 09.02.2019 19:36

Переглянув фільм "Марія - королева Шотландії" після відвідування Единбургу і тематичних екскурсій в головному місті Шотландії та після прочитання книги Стефана Цвейга "Марія Стюарт", написаної на підставі вивчення історичних документів про відповідну особу та обставини її життя і діяльності.
Якщо…

Переглянув фільм "Марія - королева Шотландії" після відвідування Единбургу і тематичних екскурсій в головному місті Шотландії та після прочитання книги Стефана Цвейга "Марія Стюарт", написаної на підставі вивчення історичних документів про відповідну особу та обставини її життя і діяльності.
Якщо фільм про Марію Стюарт знімати по книзі - він вийде не цікавий для масового глядача. За основу фільму студія Universal взяла романтичну версію історії про Марію. Що вдалося режисеру на мою думку.
1. Костюми і панорами, на фоні яких знімався фільм - однозначно в позитив. Принаймні відносно одягу і побуту знаті і осіб королівської крові.
2. Образ Джона Нокса - головного і найбільш впливового священника в Шотландії. Нокс був затятим релігійним фанатиком протестантської церкви - кальвіністом, більш фанатичним, ніж сам Кальвін. Він був непримиримим ворогом католички Марії Стюарт - образ в фільмі розкрито повністю.
3. Підступність шотландських лордів, які постійно плели інтриги і заключали таємні союзи, а потім з легкістю відрікалися від переможеного. Долучення Дарнлея до підписання договору на вбивство королівського писаря і фаворита Річчі і потім видача документа Марії - в яблучко.
Що не вдалося.
1. Образ головної героїні розкрито частково. Марія Стюарт з народження була визнана королевою Шотландії в момент народження і своє королівське походження вона цінила більш за все. Вона вимагала від всіх визнання своїх королівських прав і не поступилася своїми правами навіть для порятунку свого життя. A що не було показано в фільмі - Марія активно плела інтриги і готова була проміняти шотландську корону на корону будь-якої іншої більш впливової держави – якби були кандидати, готові зробити відповідну пропозицію. Тобто, патріоткою Шотландії вона не була. Більш того, вона створювала реальні загрози для англійського престолу, на що Єлизавета не могла не реагувати.
Марія була однією з виконавиць вбивства свого чоловіка - Дарнлея. Вона виманила його із захищеного замка і дала можливість Босуелу і компанії реалізувати це вбивство.
І, нарешті, вона сама себе згубила, давши волю почуттям рокової пристрасті до Босуела і програвши війну з більшістю шотландських лордів. Після чого опинилася в засланні «в золотій клітці» на багато років на території Англії під пильним наглядом Єлизавети.
Не розкрито, за яких обставин Марія Стюарт була засуджена до страти. А це важливий момент. По фільму складається враження, що Марію в змові проти Єлизавети звинуватили безпідставно. Насправді ж Єлизавета отримала письмовий “consent” – письмову згоду на вбивство королеви англійської в листі до заколотників. І, нарешті, саме страта Марії Стюарт послужила приводом для короля Іспанії відрядити непереможну армаду до англійських берегів у наступному 1588 році. Тож загрози для Єлизавети були цілком реальні.
І ще один момент. На момент страти Марії Стюарт було 45 років. А в фільмі вона іде на ешафот молодою. В той же час Єлизавету вдалося загримувати відповідно її віку...
2. Образ Генрі Стюарта, лорда Дарнлея, спотворено. В фільмі він постає підступним покидьком, до того ж геєм. Насправді на момент одруження на Марії він був ще зеленим юнаком, якому піднесення на висоту майже короля запаморочило голову. Марію він пристрасно кохав, але не мав достатньо розуму і досвіду правильно себе поводити з нею. Марія справляла на нього такий вплив, як удав на кролика – він ставав слухняним і підкорявся її волі. Саме Марія виманила Дарнлея в пастку, де його і було вбито. Ну і, звісно, геєм він не був.
3. Не розкрито зовсім образ Босуела. Цей чоловік зіграв рокову роль в житті Марії Стюарт, вона сама його до себе наблизила і сама запропонувала виконати будь-які його бажання, лиш би він належав тільки їй. Босуел цією ситуацією скористався, зажадавши вбивства законного чоловіка Марії і одруження. Був людиною вольовою і безстрашною в битвах. Після програшу в громадянській війні втік з Шотландії, але листи Марії до нього попали в руки лордів, ставши письмовим доказом участі Марії Стюарт у вбивстві свого чоловіка.По фільму Босуел змусив Марію вийти за нього заміж. Насправді така ситуація не могла мати місце в ті часи – монарх був недоторканим і рівним богу, і змушувати його чи її до чогось не мав права жодний смертний (навіть лорд).
4. Образ Єлизавети розкрито частково. Добре показано її характер, її обережність і вміння плести інтриги. Але не розкрито головне. За часи свого правління Єлизавета І перетворила «другосортну» країну Англію в могутню морську державу, створивши загрозу наймогутнішому на той час королівству Іспанії. Під кінець правління Єлизавети Англія стала володаркою морів і однією з найвпливовіших держав в світі. Єлизавета завжди ставила державні інтереси вище за свої власні. І добилася вражаючих результатів. А Шотландія так і залишилася злиденною другосортною країною, де переважна більшість населення жила в злиднях на фоні казкового багатства і всемогутності лордів. Країною, яку роздирали міжусобні війни та постійне вторгнення іноземних армій. Якщо хто буде в Едінбурзі, рекомендую відвідати музей “Mary King’s close” – наглядна демонстрація того, як жили прості люди в Шотландії в ті часи.
5. Голівудська студія Universal чітко дотримувалася загальноприйнятих в США правил антидискримінаційного законодавства: в фільмі обов’ язково мають бути представники африканської раси і геї. Але історична правда в тому, що ні в Англії, ні в Шотландії африканців в той час не було! Та й в саму Америку іспанці тільки починали африканців завозити. А чорношкірий лорд і посланець (довірена особа) королеви Англії – це, вибачте, дно! Так само як «афроанглійці» - члени таємної ради королеви англійської. Я розумію мотиви голівудської студії – але це не привід псувати ІСТОРИЧНУ кінострічку. Не треба ліпити те, чого не було і не могло бути!
І відносно образу Дарнлея - гея. Вибачте, але це теж перебор. Звичайно, геї були у всі часи, але в 16-му столітті проти содомізму (тогочасна назва гомосексуалізму) крім суспільної моралі боролася ще й церква, яка була на той час найвпливовішою організацією в суспільстві. Тож гей не міг відкрито реалізовувати свої бажання, як це показано в фільмі. А тим паче регент – майже король. До того ж гей того часу навряд чи захотів би і зміг би доставити жінці таку еротичну насолоду, як показано в сцені на початку їхнього знайомства...:-)
Тож, на мою думку, фільм не відповідає історичній дійсності і не розкриває до кінця образи більшості ключових героїв. Та до кінця не передає дух епохи. А жаль. Голівуд може знімати краще, коли цього дійсно хоче.

Переглянув фільм "Марія - королева Шотландії" після відвідування Единбургу і тематичних екскурсій в головному місті Шотландії та після прочитання книги Стефана Цвейга "Марія Стюарт", написаної на підставі вивчення історичних документів про відповідну особу та обставини її життя і діяльності.
Якщо…

+2 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю
Юрій Леонов 28.01.2019 09:52

Подивився фільм "Марія - королева Шотландії". Що сказати. Я думав, що найгірший історичний фільм (у моєму рейтингу) це французький серіал за мотивами Дрюона "Прокляті королі". Але цей фільм його перевершив. Перше, цей фільм ода феменізму. І Марія і Єлизавета такі…

Подивився фільм "Марія - королева Шотландії". Що сказати. Я думав, що найгірший історичний фільм (у моєму рейтингу) це французький серіал за мотивами Дрюона "Прокляті королі". Але цей фільм його перевершив. Перше, цей фільм ода феменізму. І Марія і Єлизавета такі чудові жінки, розумні, кмітливі, але їх оточують паскудні чоловіки, які їх постійно зраджують, обманюють, переслідують власні інтереси, коротше кажучи - намагаються задвинути. Друге, а як же без геїв!!!! Бідна Марія страждає, бо її другий чоловік спить з її трубадуром!!! Добре, після Едуарда ІІ Плантагенета та Ізабелли Французької такі історії можливі. Це не найстрашніше. Третє. Чудова робота костюмерів, які чудові види, атмосфера 16 сторіччя просто ллється з екрана, АЛЕ все це зникає, коли бачиш лорда Англії, члена Королівської Ради НЕГРА!!!! ААААААА!!!! Негрів лордів немає навіть зараз. А тут напхали цілу купу, вони і лицарі, і міщани!!!!! Це просто ГІМН ТОЛЕРАСТІЇ ( це вже не толерантність). Коли серед шляхти, оточує ешафот Марії - чверть це нігери - я думав мене знудить! Хочете показати шляхетних нігерів - зніміть Чорну пантеру 2. В Англії 16 ст було е більше кількох десятків негрів. І то не вище слуги-раба. Здається тільки у 18 сторіччі визнали (і то не всі), що у негрів є душа. Це історичний фільм про Марію І Стюарт, про Єлизавету І, про епоху, коли було знищено Непереможну Армаду, коли капери Дрейка заклали підвалини морської величі Англії - НЕ ТРЕБА СЮДИ ПХАТИ ТЕ, ЧОГО НЕ БУЛО - НЕ БУЛО, НЕ МАЄ І (ЩИРО СПОДІВАЮСЬ) НЕ БУДЕ АНГЛІЙСЬКИХ ЛОРДІВ НЕГРІВ!!!!!

Подивився фільм "Марія - королева Шотландії". Що сказати. Я думав, що найгірший історичний фільм (у моєму рейтингу) це французький серіал за мотивами Дрюона "Прокляті королі". Але цей фільм його перевершив. Перше, цей фільм ода феменізму. І Марія і Єлизавета такі…

+2 / -1
Рецензія була корисною?
Читати повністю
Andrey Nedzelnitsky 17.01.2019 12:35

Дві королеви
Історичні події часто ставали джерелом натхнення для кінематографістів, - загалом, з самого початку історії кінематографу. Однією з особливостей історичного кіно є той факт, що розповідаючи історію, воно втілює тенденції сучасності, настрої поточного моменту. Британська режисерка Джозі Рурк по…

Дві королеви
Історичні події часто ставали джерелом натхнення для кінематографістів, - загалом, з самого початку історії кінематографу. Однією з особливостей історичного кіно є той факт, що розповідаючи історію, воно втілює тенденції сучасності, настрої поточного моменту. Британська режисерка Джозі Рурк по сценарію Бо Віллімона у стрічці «Марія — королева Шотландії» (Mary Queen of Scots) втілила факти суперництва двох королев – Марії I Стюарт, королеви Шотландії, і Єлизавети I – королеви Англії.
Отже, в Шотландію повертається королева Марія – вона тільки-но овдовіла після шлюбу з королем Франції. Батьківщина приймає її досить тепло, проте вона не хоче обмежуватись декларативною роллю, робить перестановки в уряді, вступаючи у конфлікт з частиною духовенства та людей, що були колись їй близькими. В цей же час, сестра по батькові, Єлизавета I стурбована появою нової претендентки на престол, і не змігши нав’язати свого кандидата у чоловіки, розпалює заворушення у Шотландії… Проте час не стоїть на місці, і Марія закохується в Генріх Стюарта, лорд Дарнлі - саме дитя від цього шлюбу принесло і щастя матері, проте вже своєю появою, роллю можливого наступника тронів обох держав, пришвидшило її падіння…
Загалом, стрічка «Марія — королева Шотландії» відображає сучасний запит суспільства на сильних жіночих персонажів, у фільмі відчувається акцент боротьби двох сильних жінок за владу – не тільки між собою, а і у суворому чоловічому суспільстві. Марія не хоче поступатись ані крихіткою своїх повноважень королеви навіть у шлюбі, а Єлизавета взагалі не зважилась зв’язати себе шлюбними узами. Стрічка – це і чергова історія про нестримне, вічне, засліплюючи бажання влади, яке часто ламає і родинні вузи, і дружбу, де нема поняттю честі. Можна відзначити блискучу роботу декораторів – у костюмах, переданні антуражу розкошів Англії, і спартанської щирості Шотландії, автори не ідуть на компроміс у спрощенні ані на мить. Сценарій, звісно, обійшов гострі кути картин тогочасної епохи, проте це не заважає бути кінооповіді цільною і цікавою.
Центральними персонажами стрічки виступають Марія I Стюарт, що її зіграла Сірша Ронан, і Єлизавета I, у втіленні акторки Роббі Марго – саме у розкритті цього персонажу можна відзначити блискучу працю з гримом. Так, вони такі різні, втілюють різні філософії держав – перша, більш вільна у питаннях віросповідань і загальної атмосфери, друга – більш закрита і централізована. Гра акторок на вищому плані; загалом, акторський склад, сценарій передає нам картину узагальненого, майже романтичного, Середньовіччя, без особливо гострих кутів та натуралізму.
Стрічку «Марія — королева Шотландії» можна назвати більш романтичною кінолегендою, яка легко підійде для широкого кола глядачів. Звісно, її не можна назвати ґрунтовним дослідженням історії, проте, переглянувши її будете у захваті від розкішних декорацій, майстерної операторської роботи, і, думаю, це надихне ознайомитись з історією Марії Стюарт більш ґрунтовно.
Недзельницький Андрій

Дві королеви
Історичні події часто ставали джерелом натхнення для кінематографістів, - загалом, з самого початку історії кінематографу. Однією з особливостей історичного кіно є той факт, що розповідаючи історію, воно втілює тенденції сучасності, настрої поточного моменту. Британська режисерка Джозі Рурк по…

+6 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 15

Відгуки про фільм Марія - королева Шотландії

всього - 17
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Там от истории только пара имён и костюмы

відповісти

Если абстрагироватся и смотреть без привязки к истории и всему, то фильм плохого впечатления не оставил. С учетом что репертуар недели не очень, то фильм посмотреть можно.

відповісти

Девочки, ну вы серьёзно? Ну вот чем он понравился? После ваших позитивных отзывов задавать вопрос почему мужчины нас считают глупыми - абсурдно. Фильм - туфта, а особенно учитывая что предыдущие МУЖСКИЕ версии классные. Может это гендерный подкол режесера

відповісти

Це не історичне кіно. Це навіть не спроба пофантазувати, відштовхуючись від фактів. Це маразматична нудота. Одна жіночка не любила іншу, бо та була красівая, а вона ні.

відповісти

Маразм!!!! Не буває негрів лордів Англії!!!! Не існувало, і не існує такого. В Англії того часу було максимум кілька десятків негрів у виглядів рабів-слуг.Ось ця чорнота перекреслює весь антураж 16 ст. І, звісно, ОДА ФЕМЕНІЗМУ!!!! Фееееее!

відповісти

На самом деле фильм соответствует той эпохе, хоть и дико наблюдать полную безнравственность и некомпетентность монархов. Но посмотрите для сравнения "Еще одна из рода Болейн" и "Фаворитка" - эти куда сильнее по сценарию и режиссуре...

відповісти

В фильме из исторического только имена и какая-то сюжетная линия. Брат, сестра, ах-ах — это современная сопливая мелодрама, а не исторический фильм, монархи той эпохи так точно не думали! Характеры героев АБСОЛЮТНО не соответсвуют 16 веку. Отстой.

відповісти

Фільм сподобався. Йшла цілеспрямованно на Марго Роббі. Але відкрила для себе Сіршу Ронан (бічила її в німецькомо фільмі Хана...). Неймовірні пейзажі, Англії, Шотландії. Краса зйомок. Але жінка-режисер дає незвичну подачу...: страта - відчуття звуженості.

відповісти

Фильм скучный и неинтересный. Не хватило эмоций и событий. Разочаровал.

відповісти

Сподобались костюми та гра головних героїнь...все інше - ну таке)) на один раз поціновувачам іторичних драм, в кінотеатр не варто йти на цей фільм: відверто нудно

відповісти
Дивіться також
Водій для копа Брати Сістерс Білий хлопець Рік
комедія, бойовик star 7,4
комедія, пригоди, екшн star 6,4
екшн, кримінал star 4,2

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше