Наверх Наверх

Мария - королева Шотландии
Mary Queen of Scots

7,1 
170 голосов
Оценить:
IMDB 6,3/10

Страна, год: Великобритания, 2018

Жанр: драма, исторический

Режиссёр: Джози Рурк

Сценарист: Бо Уиллимон, Джон Гай

Продюсер: Тим Беван, Эрик Феллнер

Елизавета IМария (Стюарт), королева ШотландиЭлизабет ХардвикДжон Нокссэр Уильям Сесил

Актёры: Марго Робби, Сирша Ронан, Джемма Чан, Дэвид Теннант, Гай Пирс ...

Премьера в Украине: 17.01.2019

Мировая премьера: 15.11.2018

Кассовые сборы в Украине, грн.: 7 384 999

Мировые кассовые сборы, $: 45 464 175

Продолжительность: 2 ч. 5 мин.PT2H5M

История жизни Марии Стюарт, которая намеревалась свергнуть свою кузину Елизавету I. В результате чего она провела остаток жизни в темнице и была казнена.

Интересные факты о фильме "Мария - королева Шотландии":

- Сценарий киноленты создан по книге британского историка Джона Гая "Моя жизнь принадлежит мне: настоящая история Марии - королевы Шотландии".

- На роль Марии Стюарт была утверждена Скарлетт Йоханссон.

- Марго Робби стала второй австралийской актрисой, которая сыграла Королеву Елизавету I после Кейт Бланшетт в "Елизавете" (1998).

- Сирша Ронан и Марго Робби боролись за "Оскар" в номинации "Лучшая женская роль" в 2018 году. Однако награду получила Фрэнсис МакДорманд.

Рецензии к фильму

всего - 3
Sergiy Bondarenko 09.02.2019 19:36

Переглянув фільм "Марія - королева Шотландії" після відвідування Единбургу і тематичних екскурсій в головному місті Шотландії та після прочитання книги Стефана Цвейга "Марія Стюарт", написаної на підставі вивчення історичних документів про відповідну особу та обставини її життя і діяльності.
Якщо…

Переглянув фільм "Марія - королева Шотландії" після відвідування Единбургу і тематичних екскурсій в головному місті Шотландії та після прочитання книги Стефана Цвейга "Марія Стюарт", написаної на підставі вивчення історичних документів про відповідну особу та обставини її життя і діяльності.
Якщо фільм про Марію Стюарт знімати по книзі - він вийде не цікавий для масового глядача. За основу фільму студія Universal взяла романтичну версію історії про Марію. Що вдалося режисеру на мою думку.
1. Костюми і панорами, на фоні яких знімався фільм - однозначно в позитив. Принаймні відносно одягу і побуту знаті і осіб королівської крові.
2. Образ Джона Нокса - головного і найбільш впливового священника в Шотландії. Нокс був затятим релігійним фанатиком протестантської церкви - кальвіністом, більш фанатичним, ніж сам Кальвін. Він був непримиримим ворогом католички Марії Стюарт - образ в фільмі розкрито повністю.
3. Підступність шотландських лордів, які постійно плели інтриги і заключали таємні союзи, а потім з легкістю відрікалися від переможеного. Долучення Дарнлея до підписання договору на вбивство королівського писаря і фаворита Річчі і потім видача документа Марії - в яблучко.
Що не вдалося.
1. Образ головної героїні розкрито частково. Марія Стюарт з народження була визнана королевою Шотландії в момент народження і своє королівське походження вона цінила більш за все. Вона вимагала від всіх визнання своїх королівських прав і не поступилася своїми правами навіть для порятунку свого життя. A що не було показано в фільмі - Марія активно плела інтриги і готова була проміняти шотландську корону на корону будь-якої іншої більш впливової держави – якби були кандидати, готові зробити відповідну пропозицію. Тобто, патріоткою Шотландії вона не була. Більш того, вона створювала реальні загрози для англійського престолу, на що Єлизавета не могла не реагувати.
Марія була однією з виконавиць вбивства свого чоловіка - Дарнлея. Вона виманила його із захищеного замка і дала можливість Босуелу і компанії реалізувати це вбивство.
І, нарешті, вона сама себе згубила, давши волю почуттям рокової пристрасті до Босуела і програвши війну з більшістю шотландських лордів. Після чого опинилася в засланні «в золотій клітці» на багато років на території Англії під пильним наглядом Єлизавети.
Не розкрито, за яких обставин Марія Стюарт була засуджена до страти. А це важливий момент. По фільму складається враження, що Марію в змові проти Єлизавети звинуватили безпідставно. Насправді ж Єлизавета отримала письмовий “consent” – письмову згоду на вбивство королеви англійської в листі до заколотників. І, нарешті, саме страта Марії Стюарт послужила приводом для короля Іспанії відрядити непереможну армаду до англійських берегів у наступному 1588 році. Тож загрози для Єлизавети були цілком реальні.
І ще один момент. На момент страти Марії Стюарт було 45 років. А в фільмі вона іде на ешафот молодою. В той же час Єлизавету вдалося загримувати відповідно її віку...
2. Образ Генрі Стюарта, лорда Дарнлея, спотворено. В фільмі він постає підступним покидьком, до того ж геєм. Насправді на момент одруження на Марії він був ще зеленим юнаком, якому піднесення на висоту майже короля запаморочило голову. Марію він пристрасно кохав, але не мав достатньо розуму і досвіду правильно себе поводити з нею. Марія справляла на нього такий вплив, як удав на кролика – він ставав слухняним і підкорявся її волі. Саме Марія виманила Дарнлея в пастку, де його і було вбито. Ну і, звісно, геєм він не був.
3. Не розкрито зовсім образ Босуела. Цей чоловік зіграв рокову роль в житті Марії Стюарт, вона сама його до себе наблизила і сама запропонувала виконати будь-які його бажання, лиш би він належав тільки їй. Босуел цією ситуацією скористався, зажадавши вбивства законного чоловіка Марії і одруження. Був людиною вольовою і безстрашною в битвах. Після програшу в громадянській війні втік з Шотландії, але листи Марії до нього попали в руки лордів, ставши письмовим доказом участі Марії Стюарт у вбивстві свого чоловіка.По фільму Босуел змусив Марію вийти за нього заміж. Насправді така ситуація не могла мати місце в ті часи – монарх був недоторканим і рівним богу, і змушувати його чи її до чогось не мав права жодний смертний (навіть лорд).
4. Образ Єлизавети розкрито частково. Добре показано її характер, її обережність і вміння плести інтриги. Але не розкрито головне. За часи свого правління Єлизавета І перетворила «другосортну» країну Англію в могутню морську державу, створивши загрозу наймогутнішому на той час королівству Іспанії. Під кінець правління Єлизавети Англія стала володаркою морів і однією з найвпливовіших держав в світі. Єлизавета завжди ставила державні інтереси вище за свої власні. І добилася вражаючих результатів. А Шотландія так і залишилася злиденною другосортною країною, де переважна більшість населення жила в злиднях на фоні казкового багатства і всемогутності лордів. Країною, яку роздирали міжусобні війни та постійне вторгнення іноземних армій. Якщо хто буде в Едінбурзі, рекомендую відвідати музей “Mary King’s close” – наглядна демонстрація того, як жили прості люди в Шотландії в ті часи.
5. Голівудська студія Universal чітко дотримувалася загальноприйнятих в США правил антидискримінаційного законодавства: в фільмі обов’ язково мають бути представники африканської раси і геї. Але історична правда в тому, що ні в Англії, ні в Шотландії африканців в той час не було! Та й в саму Америку іспанці тільки починали африканців завозити. А чорношкірий лорд і посланець (довірена особа) королеви Англії – це, вибачте, дно! Так само як «афроанглійці» - члени таємної ради королеви англійської. Я розумію мотиви голівудської студії – але це не привід псувати ІСТОРИЧНУ кінострічку. Не треба ліпити те, чого не було і не могло бути!
І відносно образу Дарнлея - гея. Вибачте, але це теж перебор. Звичайно, геї були у всі часи, але в 16-му столітті проти содомізму (тогочасна назва гомосексуалізму) крім суспільної моралі боролася ще й церква, яка була на той час найвпливовішою організацією в суспільстві. Тож гей не міг відкрито реалізовувати свої бажання, як це показано в фільмі. А тим паче регент – майже король. До того ж гей того часу навряд чи захотів би і зміг би доставити жінці таку еротичну насолоду, як показано в сцені на початку їхнього знайомства...:-)
Тож, на мою думку, фільм не відповідає історичній дійсності і не розкриває до кінця образи більшості ключових героїв. Та до кінця не передає дух епохи. А жаль. Голівуд може знімати краще, коли цього дійсно хоче.

Переглянув фільм "Марія - королева Шотландії" після відвідування Единбургу і тематичних екскурсій в головному місті Шотландії та після прочитання книги Стефана Цвейга "Марія Стюарт", написаної на підставі вивчення історичних документів про відповідну особу та обставини її життя і діяльності.
Якщо…

+2 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью
Юрій Леонов 28.01.2019 09:52

Подивився фільм "Марія - королева Шотландії". Що сказати. Я думав, що найгірший історичний фільм (у моєму рейтингу) це французький серіал за мотивами Дрюона "Прокляті королі". Але цей фільм його перевершив. Перше, цей фільм ода феменізму. І Марія і Єлизавета такі…

Подивився фільм "Марія - королева Шотландії". Що сказати. Я думав, що найгірший історичний фільм (у моєму рейтингу) це французький серіал за мотивами Дрюона "Прокляті королі". Але цей фільм його перевершив. Перше, цей фільм ода феменізму. І Марія і Єлизавета такі чудові жінки, розумні, кмітливі, але їх оточують паскудні чоловіки, які їх постійно зраджують, обманюють, переслідують власні інтереси, коротше кажучи - намагаються задвинути. Друге, а як же без геїв!!!! Бідна Марія страждає, бо її другий чоловік спить з її трубадуром!!! Добре, після Едуарда ІІ Плантагенета та Ізабелли Французької такі історії можливі. Це не найстрашніше. Третє. Чудова робота костюмерів, які чудові види, атмосфера 16 сторіччя просто ллється з екрана, АЛЕ все це зникає, коли бачиш лорда Англії, члена Королівської Ради НЕГРА!!!! ААААААА!!!! Негрів лордів немає навіть зараз. А тут напхали цілу купу, вони і лицарі, і міщани!!!!! Це просто ГІМН ТОЛЕРАСТІЇ ( це вже не толерантність). Коли серед шляхти, оточує ешафот Марії - чверть це нігери - я думав мене знудить! Хочете показати шляхетних нігерів - зніміть Чорну пантеру 2. В Англії 16 ст було е більше кількох десятків негрів. І то не вище слуги-раба. Здається тільки у 18 сторіччі визнали (і то не всі), що у негрів є душа. Це історичний фільм про Марію І Стюарт, про Єлизавету І, про епоху, коли було знищено Непереможну Армаду, коли капери Дрейка заклали підвалини морської величі Англії - НЕ ТРЕБА СЮДИ ПХАТИ ТЕ, ЧОГО НЕ БУЛО - НЕ БУЛО, НЕ МАЄ І (ЩИРО СПОДІВАЮСЬ) НЕ БУДЕ АНГЛІЙСЬКИХ ЛОРДІВ НЕГРІВ!!!!!

Подивився фільм "Марія - королева Шотландії". Що сказати. Я думав, що найгірший історичний фільм (у моєму рейтингу) це французький серіал за мотивами Дрюона "Прокляті королі". Але цей фільм його перевершив. Перше, цей фільм ода феменізму. І Марія і Єлизавета такі…

+2 / -1
Рецензия была полезной?
Читать полностью
Andrey Nedzelnitsky 17.01.2019 12:35

Дві королеви
Історичні події часто ставали джерелом натхнення для кінематографістів, - загалом, з самого початку історії кінематографу. Однією з особливостей історичного кіно є той факт, що розповідаючи історію, воно втілює тенденції сучасності, настрої поточного моменту. Британська режисерка Джозі Рурк по…

Дві королеви
Історичні події часто ставали джерелом натхнення для кінематографістів, - загалом, з самого початку історії кінематографу. Однією з особливостей історичного кіно є той факт, що розповідаючи історію, воно втілює тенденції сучасності, настрої поточного моменту. Британська режисерка Джозі Рурк по сценарію Бо Віллімона у стрічці «Марія — королева Шотландії» (Mary Queen of Scots) втілила факти суперництва двох королев – Марії I Стюарт, королеви Шотландії, і Єлизавети I – королеви Англії.
Отже, в Шотландію повертається королева Марія – вона тільки-но овдовіла після шлюбу з королем Франції. Батьківщина приймає її досить тепло, проте вона не хоче обмежуватись декларативною роллю, робить перестановки в уряді, вступаючи у конфлікт з частиною духовенства та людей, що були колись їй близькими. В цей же час, сестра по батькові, Єлизавета I стурбована появою нової претендентки на престол, і не змігши нав’язати свого кандидата у чоловіки, розпалює заворушення у Шотландії… Проте час не стоїть на місці, і Марія закохується в Генріх Стюарта, лорд Дарнлі - саме дитя від цього шлюбу принесло і щастя матері, проте вже своєю появою, роллю можливого наступника тронів обох держав, пришвидшило її падіння…
Загалом, стрічка «Марія — королева Шотландії» відображає сучасний запит суспільства на сильних жіночих персонажів, у фільмі відчувається акцент боротьби двох сильних жінок за владу – не тільки між собою, а і у суворому чоловічому суспільстві. Марія не хоче поступатись ані крихіткою своїх повноважень королеви навіть у шлюбі, а Єлизавета взагалі не зважилась зв’язати себе шлюбними узами. Стрічка – це і чергова історія про нестримне, вічне, засліплюючи бажання влади, яке часто ламає і родинні вузи, і дружбу, де нема поняттю честі. Можна відзначити блискучу роботу декораторів – у костюмах, переданні антуражу розкошів Англії, і спартанської щирості Шотландії, автори не ідуть на компроміс у спрощенні ані на мить. Сценарій, звісно, обійшов гострі кути картин тогочасної епохи, проте це не заважає бути кінооповіді цільною і цікавою.
Центральними персонажами стрічки виступають Марія I Стюарт, що її зіграла Сірша Ронан, і Єлизавета I, у втіленні акторки Роббі Марго – саме у розкритті цього персонажу можна відзначити блискучу працю з гримом. Так, вони такі різні, втілюють різні філософії держав – перша, більш вільна у питаннях віросповідань і загальної атмосфери, друга – більш закрита і централізована. Гра акторок на вищому плані; загалом, акторський склад, сценарій передає нам картину узагальненого, майже романтичного, Середньовіччя, без особливо гострих кутів та натуралізму.
Стрічку «Марія — королева Шотландії» можна назвати більш романтичною кінолегендою, яка легко підійде для широкого кола глядачів. Звісно, її не можна назвати ґрунтовним дослідженням історії, проте, переглянувши її будете у захваті від розкішних декорацій, майстерної операторської роботи, і, думаю, це надихне ознайомитись з історією Марії Стюарт більш ґрунтовно.
Недзельницький Андрій

Дві королеви
Історичні події часто ставали джерелом натхнення для кінематографістів, - загалом, з самого початку історії кінематографу. Однією з особливостей історичного кіно є той факт, що розповідаючи історію, воно втілює тенденції сучасності, настрої поточного моменту. Британська режисерка Джозі Рурк по…

+6 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 15

Отзывы о фильме Мария - королева Шотландии

всего - 17
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Там от истории только пара имён и костюмы

ответить

Если абстрагироватся и смотреть без привязки к истории и всему, то фильм плохого впечатления не оставил. С учетом что репертуар недели не очень, то фильм посмотреть можно.

ответить

Девочки, ну вы серьёзно? Ну вот чем он понравился? После ваших позитивных отзывов задавать вопрос почему мужчины нас считают глупыми - абсурдно. Фильм - туфта, а особенно учитывая что предыдущие МУЖСКИЕ версии классные. Может это гендерный подкол режесера

ответить

Це не історичне кіно. Це навіть не спроба пофантазувати, відштовхуючись від фактів. Це маразматична нудота. Одна жіночка не любила іншу, бо та була красівая, а вона ні.

ответить

Маразм!!!! Не буває негрів лордів Англії!!!! Не існувало, і не існує такого. В Англії того часу було максимум кілька десятків негрів у виглядів рабів-слуг.Ось ця чорнота перекреслює весь антураж 16 ст. І, звісно, ОДА ФЕМЕНІЗМУ!!!! Фееееее!

ответить

На самом деле фильм соответствует той эпохе, хоть и дико наблюдать полную безнравственность и некомпетентность монархов. Но посмотрите для сравнения "Еще одна из рода Болейн" и "Фаворитка" - эти куда сильнее по сценарию и режиссуре...

ответить

В фильме из исторического только имена и какая-то сюжетная линия. Брат, сестра, ах-ах — это современная сопливая мелодрама, а не исторический фильм, монархи той эпохи так точно не думали! Характеры героев АБСОЛЮТНО не соответсвуют 16 веку. Отстой.

ответить

Фільм сподобався. Йшла цілеспрямованно на Марго Роббі. Але відкрила для себе Сіршу Ронан (бічила її в німецькомо фільмі Хана...). Неймовірні пейзажі, Англії, Шотландії. Краса зйомок. Але жінка-режисер дає незвичну подачу...: страта - відчуття звуженості.

ответить

Фильм скучный и неинтересный. Не хватило эмоций и событий. Разочаровал.

ответить

Сподобались костюми та гра головних героїнь...все інше - ну таке)) на один раз поціновувачам іторичних драм, в кінотеатр не варто йти на цей фільм: відверто нудно

ответить
Смотрите также
Водитель для копа Братья Систерс Белый парень Рик
комедия, боевик star 7,4
комедия, приключения, экшн star 6,4
экшн, криминал star 4,2

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее