Закрити
Наверх Наверх

Київський тиждень критики - 2018
Kyiv critics week

4,7 
23 голоса
Оцінити:

Рік: 2018

Жанр: фестиваль

Прем'єра в Україні: 26.10.2018

Другий фестиваль "Київський тиждень критики" зібрав у програмі фільми з лайн-апів головних європейських кінофестивалів цього року. У ролі кураторів виступають відомі українські кінокритики: Дар’я Бадьор, редактор розділу "Культура" онлайн-видання "LB.ua"; кінознавець та редактор розділу "Кіно" Cultprostir Надія Заварова; автор видань "Українська правда" та "Укрінформ" Олександр Гусєв; режисер, засновник порталу Cineticle Станіслав Битюцький; кінокритик та журналіст Ярослав Підгора-Гвяздовський; критик, автор видань "LB.ua", "Фокус" та "DTF MAGAZINE" Сергій Ксаверов та кінокритик, автор видань "Коридор", "Colta.ru", "Afisha.ru", "Сеанс" Наталія Серебрякова.

Після кожного показу на глядачів чекає дискусія. Фільми демонструються мовою оригіналу з субтитрами. Більше інформації – на сайті фестивалю.

Рецензії до фільму

всього - 1
Nedzelnitsky Andrey 31.10.2018 13:22

Колись в Китаї
Щоб уявити зріз сучасного кінематографа, недостатньо бути знаймим лише з «прокатним» кіно. Загалом, з арт-кіно можна знайомитись, скажімо, і в онлайн, проте є чимало заходів, на яких можна ознайомитись з подібним напрямом в кінотеатрі. Як приклад –…

Колись в Китаї
Щоб уявити зріз сучасного кінематографа, недостатньо бути знаймим лише з «прокатним» кіно. Загалом, з арт-кіно можна знайомитись, скажімо, і в онлайн, проте є чимало заходів, на яких можна ознайомитись з подібним напрямом в кінотеатрі. Як приклад – це «2-й київський тиждень критики» (організований компанією «Артхаус Трафік» за підтримки Держкіно та Українського культурного фонду), що проходить в кінотеатрі «Жовтень», фільми якого доступні і для пересічного глядача. Один з них – це китайська драма сценариста і режисера Цзя Джанке «Попіл - найчистіший білий», на тлі драматичної історії виведений образ сучасної Піднебесної.
Головна героїня – жінка на ім’я Цяо (Чжао Дао)– коханка ватажка невеличкого кримінального угруповання – «брата Біна» (Ляо Фань). В одному з епізодів, вихопивши пістолет, вона рятує життя «бригадира», проте, взявши провину за нелегальний «ствол», відбуває п’ятирічний термін ув’язнення. На волі все змінилось – і вона вимушена знову стати сильною, щоб знайти хоча б засоби для існування. І, наче їй посміхнулась доля, проте її знову знаходить Бін…
Стрічка «Попіл - найчистіший білий» - це зріз нового, сучасного Китаю на прикладі однієї долі. Так, тут вже є нові магнати, що ведуть пишне і заможне життя, а хтось чекає на переселення з депресивних областей. Китай зараз – це величезне будівництво – з нерентабельних регіонів виводять виробництва, в інших – навпаки – планують будівництво величезних транспортних вузлів, водосховищ та електростанцій – країна, що живе в ритмі стукоту залізничних рейок . «Попіл..» це історія сильної жінки, яка жертвує багатьом заради чоловіка, і який не може оцінити її шляхетності, образ Цяо – набагато сильніший, аніж Біна. Багато вчинків не будуть зрозумілі європейському глядачу, так і елементи побуту, проте глядач зрозуміє драматичність стрічки жанру «уся» (Дотик гріха) – світу, де борцям годі сподіватись на допомогу закону («цзянху»)
Щодо підсумку. «Попіл - найчистіший білий» - динамічна драма, яка зацікавить широкі кола глядачів, знята без «провисань» і «води», і яка зможе дати уявлення про долю маленької людини – в наддержаві.
Недзельницький Андрій

Колись в Китаї
Щоб уявити зріз сучасного кінематографа, недостатньо бути знаймим лише з «прокатним» кіно. Загалом, з арт-кіно можна знайомитись, скажімо, і в онлайн, проте є чимало заходів, на яких можна ознайомитись з подібним напрямом в кінотеатрі. Як приклад –…

+0 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 19

Відгуки про фільм Київський тиждень критики - 2018

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
Oscar Shorts 2018 Animation Дні угорського кіно в Україні XIV Фестиваль Нового Грузинського кіно
фестиваль star 6,4
фестиваль star 5,5
фестиваль star 3,7

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше