Закрити
Наверх Наверх

Грай або помри
Play or Die

5,6 
56 голосів
Оцінити:
IMDB 3,7/10

Країна, рік: Бельгія, 2019

Жанр: трилер, жахи

Режисер: Жак Клюгер

Сценарист: Жак Клюгер, Аміель Бартана

Продюсер: Себастьєн Ошер, Серж де Пук

Актори: Чарлі Палмер Ротуелл, Роксана Мескіда, Летиція Шамбон, Хелена Шамбон, Ігор ван Дессель ...

Прем'єра в Україні: 02.05.2019

Касові збори в Україні, грн.: 1 364 720

Тривалість: 1 год. 30 хв.PT1H30M

Лукас і Хлоя, азартні гравці, вирішили взяти участь в небезпечній грі про втечу, яка називається "Параноєю". Дійшовши до фіналу, де їх чекають ще чотири учасники, вони опиняються у старій психіатричній лікарні, що розташована в глушині. Незабаром участиники гри розуміють, що вибратися живими їм не вдасться.

Цікаві факти про фільм "Грай або помри":

- Кінострічка "Грай або помри" знята за мотивами роману "Головоломка" французького письменника та сценариста Франка Тільє. 

- Це дебютна повнометражна режисерська робота Жака Клюгера.

- Кіноробота була показана на Брюссельському Міжнародному фестивалі фантастичних фільмів.

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky 04.05.2019 23:17

Лабіринт смертельних загадок
Так, кіно про квести, загадки, таємниці – це те, що змушує лоскотати нерви глядачу, і це він полюбляє; щоб додати перчинки, зазвичай сюжети такого плану обігрують в площині жахастиків. Всі ми знаємо цикли «Пила», «Куб», інколи до…

Лабіринт смертельних загадок
Так, кіно про квести, загадки, таємниці – це те, що змушує лоскотати нерви глядачу, і це він полюбляє; щоб додати перчинки, зазвичай сюжети такого плану обігрують в площині жахастиків. Всі ми знаємо цикли «Пила», «Куб», інколи до нас доходять такі сингли як «Смертельний лабиринт» Адама Робітела – і ось бельгійський режисер Жак Клюгер, виступивши як і сценарист, у своїй стрічці «Грай або помри» (Play or Die) розіграв тематику «квесту на виживання».
Загалом, автор взяв типовий канон сценарію – ось (звісно) соціопату-генію Лукас, що працює на марудній роботі, випадає шанс прийняти участь у фінальній частині гри-квесті «Паранойя»; музою виступає його колишня-нинішня дівчина Хлоя. Фінальна частина проходить (звісно) у занедбаній психіатричній лікарні де інших учасників починає вбивати (звісно) зловісний психопат-вбивця. Про мільйон призових євро не йдеться, головне – розгадати усі ребуси і вибратись назовні.
Оскільки основні канони зрозумілі, то основним є вміння творця привнести певну «родзинку» в екранне дійство. Так, як і в багатьох європейських стрічках, основна ставка була зроблена на психологізм – і, власне, саме вона вдалась: герої шукають не тільки виходу, а і спробують розібратись в самих себе. При всьому цьому, хоч центральним об‘єктом виступає логіка, і при досить непоганій підбірці завдань, які виглядають природнішими за голлівудські монструозні ребуси, логіка самого сюжету досить таки шкутильгає, і ці похибки тільки накопчуються при просуванні до фіналу. Так, спартанський набір декорацій і спецефектів компенсується гарною операторською роботою, музичним супроводом, проте не витягує сценарних хиб, на які, можливо, зверне увагу глядач. І, так, атмосфера покинутої лікарні – це дуже і дуже…
Акторська гра Чарлі Палмера Ротвелла і Роксана Мескіда, що втілили образи Лукаса і Хлої - на прийнятному рівні – головне, що вони не переграють і не доводять персонажі до гротеску, і самі діалоги героїв не виглядають особливо химерними, порівняно з американською «фабрикою мрій»; саме це стосується і акторів другого плану – загалом, це є схвальним моментом.
Щодо висновку. «Грай або помри» виглядає міцним середнячком серед квестових стрічок, проте стрічкою на один раз, цікавим і як приклад школи «європейських жахастиків», і такого «природнього», без пафосних голлівудських контрастів, європейського кіно, так і стрічкою що вписується в перерви між гучними кінотеатральними прем‘єрами.
Недзельницький Андрій

Лабіринт смертельних загадок
Так, кіно про квести, загадки, таємниці – це те, що змушує лоскотати нерви глядачу, і це він полюбляє; щоб додати перчинки, зазвичай сюжети такого плану обігрують в площині жахастиків. Всі ми знаємо цикли «Пила», «Куб», інколи до…

+3 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 13

Відгуки про фільм Грай або помри

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
Дитячі ігри Вельзевул Злий дух
трилер, жахи, екшн star 6,0
жахи star 5,6
трилер, жахи star 5,7

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше