Закрыть
Наверх Наверх

Играй или умри
Play or Die

5,6 
56 голосов
Оценить:
IMDB 3,7/10

Страна, год: Бельгия, 2019

Жанр: триллер, ужасы

Режиссёр: Жак Клюгер

Сценарист: Жак Клюгер, Амиель Бартана

Продюсер: Себастьен Ошер, Серж де Пук

Актёры: Чарли Палмер Ротуэлл, Роксана Мескида, Летиция Шамбон, Хелена Шамбон, Игорь ван Дессель ...

Премьера в Украине: 02.05.2019

Кассовые сборы в Украине, грн.: 1 364 720

Продолжительность: 1 ч. 30 мин.PT1H30M

Лукас и Хлоя, заядлые игроки, решили принять участие в опасной игре о побеге, которая называется "Паранойя". Попав в финал, где их ждут еще четыре участника, они оказываются в старой психиатрической больнице, расположенной в лесной глуши. Вскоре участиники игры понимают, что выбраться живыми им не удастся.

Интересные факты о фильме "Играй или умри":

- Кинолента "Играй или умри" снята по мотивам романа "Головоломка" французского писателя и сценариста Франка Тилье. 

- Это дебютная полнометражная режиссерская работа Жака Клюгера.

- Киноработа была показана на Брюссельском Международном фестивале фантастических фильмов.

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 04.05.2019 23:17

Лабіринт смертельних загадок
Так, кіно про квести, загадки, таємниці – це те, що змушує лоскотати нерви глядачу, і це він полюбляє; щоб додати перчинки, зазвичай сюжети такого плану обігрують в площині жахастиків. Всі ми знаємо цикли «Пила», «Куб», інколи до…

Лабіринт смертельних загадок
Так, кіно про квести, загадки, таємниці – це те, що змушує лоскотати нерви глядачу, і це він полюбляє; щоб додати перчинки, зазвичай сюжети такого плану обігрують в площині жахастиків. Всі ми знаємо цикли «Пила», «Куб», інколи до нас доходять такі сингли як «Смертельний лабиринт» Адама Робітела – і ось бельгійський режисер Жак Клюгер, виступивши як і сценарист, у своїй стрічці «Грай або помри» (Play or Die) розіграв тематику «квесту на виживання».
Загалом, автор взяв типовий канон сценарію – ось (звісно) соціопату-генію Лукас, що працює на марудній роботі, випадає шанс прийняти участь у фінальній частині гри-квесті «Паранойя»; музою виступає його колишня-нинішня дівчина Хлоя. Фінальна частина проходить (звісно) у занедбаній психіатричній лікарні де інших учасників починає вбивати (звісно) зловісний психопат-вбивця. Про мільйон призових євро не йдеться, головне – розгадати усі ребуси і вибратись назовні.
Оскільки основні канони зрозумілі, то основним є вміння творця привнести певну «родзинку» в екранне дійство. Так, як і в багатьох європейських стрічках, основна ставка була зроблена на психологізм – і, власне, саме вона вдалась: герої шукають не тільки виходу, а і спробують розібратись в самих себе. При всьому цьому, хоч центральним об‘єктом виступає логіка, і при досить непоганій підбірці завдань, які виглядають природнішими за голлівудські монструозні ребуси, логіка самого сюжету досить таки шкутильгає, і ці похибки тільки накопчуються при просуванні до фіналу. Так, спартанський набір декорацій і спецефектів компенсується гарною операторською роботою, музичним супроводом, проте не витягує сценарних хиб, на які, можливо, зверне увагу глядач. І, так, атмосфера покинутої лікарні – це дуже і дуже…
Акторська гра Чарлі Палмера Ротвелла і Роксана Мескіда, що втілили образи Лукаса і Хлої - на прийнятному рівні – головне, що вони не переграють і не доводять персонажі до гротеску, і самі діалоги героїв не виглядають особливо химерними, порівняно з американською «фабрикою мрій»; саме це стосується і акторів другого плану – загалом, це є схвальним моментом.
Щодо висновку. «Грай або помри» виглядає міцним середнячком серед квестових стрічок, проте стрічкою на один раз, цікавим і як приклад школи «європейських жахастиків», і такого «природнього», без пафосних голлівудських контрастів, європейського кіно, так і стрічкою що вписується в перерви між гучними кінотеатральними прем‘єрами.
Недзельницький Андрій

Лабіринт смертельних загадок
Так, кіно про квести, загадки, таємниці – це те, що змушує лоскотати нерви глядачу, і це він полюбляє; щоб додати перчинки, зазвичай сюжети такого плану обігрують в площині жахастиків. Всі ми знаємо цикли «Пила», «Куб», інколи до…

+3 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 13

Отзывы о фильме Играй или умри

всего - 0
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Комментарии отсутствуют

Смотрите также
Детские игры Вельзевул Злой дух
триллер, ужасы, экшн star 6,0
ужасы star 5,6
триллер, ужасы star 5,7

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее