Закрити
Наверх Наверх

Кришталь
Хрусталь

6,2 
34 голоса
Оцінити:

Країна, рік: Білорусь, Німеччина, США, Росія, 2018

Жанр: драма, комедія

Режисер: Дарина Жук

Сценарист: Дарина Жук, Хельга Ландауер

Продюсер: Біргіт Гоернбок

Степан

Актори: Аліна Насібулліна, Іван Мулін, Юрій Борисов, Світлана Анікей, Ілья Капанець ...

Прем'єра в Україні: 08.11.2018

Світова прем'єра: 01.07.2018

Тривалість: 1 год. 33 хв.PT1H33M

Молода і талановита діджейка Веля мріє будь-якою ціною виїхати з Білорусі до США. В анкеті Веля вказує вигаданий номер, який належить провінційній родині з містечка Кришталевий. Доленосний дзвінок може змінити все її життя.

Цікаві факти про фільм "Кришталь":

- Фільм став повнометражним дебютом режисера Дарини Жук.

- Це перша за 22 роки кінострічка, що претендує на "Оскар" від Білорусі. 

- Кіноробота "Кришталь" була представлена у рамках міжнародних фестивалів в Нью-Йорку (США), Котбусі (Німеччина) і Таліні (Естонія).

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky 03.11.2018 22:53

Кришталь ілюзії
90-ті роки на пострадянському просторі були дійсно справжнім «полем чудес». Це був час, коли люди, що звикли до певної радянського типу стабільності, фактично, опинились наодинці як з численними проблемами, головним чином, економічного плану, так і з відчуттям шансу…

Кришталь ілюзії
90-ті роки на пострадянському просторі були дійсно справжнім «полем чудес». Це був час, коли люди, що звикли до певної радянського типу стабільності, фактично, опинились наодинці як з численними проблемами, головним чином, економічного плану, так і з відчуттям шансу змінити життя на краще – хоча виграш дістався лише невеликому прошарку як авантюристів, так і професіоналів. Стрічка білоруської режисерки Дарії Жук «Кришталь», що у липні 2018 роки фільм отримав Гран-Прі «Золотий Дюк» на Одеському міжнародному кінофестивалі, численні запрошення на міжнародні кінофоруми, і намагався у дзеркалі долі молодої дівчини відобразити усі протиріччя того періоду.
Отже, молода дівчина Веля працює діджейкою в нічному клубі, проте основна її мрія – отримати візу в США. З туристичної у її фантазіях ця поїздка повинна перетворитись на постійний виїзд, і мрія про «західний рай» стає її ідеєю-фікс. Власне, особливих зіркових якостей дівчина не має, живе в більшості за рахунок своєї матері, навіть її товариш і коханець, що полюбляє «ширятись» легкими наркотиками, мріє про своє шоу тут, у Мінську. І ось, заповнивши анкету, стає очевидним, що номер телефона належить якійсь квартирі в містечку Хрустальному, де живе незнайома родина, а саме туди повинні зателефонувати з консульства для «підтвердження», що Веля – успішний менеджер заводу з обробки кришталя…. Проте, бажання потрапити в «західний рай» настільки сильна, що дівчина їде в далеке незнайоме містечко, стає частиною чужої родини на декілька днів, де хлопець Степан ось має одружитись…
…«Кришталь» - це самі 90-ті. Дискотеки, на фоні старих радянськіх символів, нічний клуб, заставлений бюстами Леніна, численні ринки, де люди продавали старий мотлох і продукцію підприємств, якою платили зарплатню. Це зіткнення бажання «якого завгодно нового», тільки нового -а чи це політичні рухи, демонстрацію якого епізодично вносять у фінал, і старого, консервативного як родина у Хрустальному, що мріє так само жити і працювати, або в образі матері героїні, працівниці музею Великої Вітчизняної. Найдивніше, що компромісом тут виступає бойфренд героїні Алік (Юрій Борисов) – хлопець, що з ентузіазмом діджеїть, проте не проти спробувати себе і в ролі музейного працівника, і разом трошки залицятись до матері Велі… Так, автори відмінно попрацювали і з декораціями, модою на «шмоття», імпортну косметику, касети,… і вміло передали крах старого світу, і нового, що ще не народився…той випадок, коли гіпотетичному неуспіху героїні у відкритому кінці можна порадіти.
Гра акторів – на рівні, стрічка не виглядає награною, сюжет – логічний і стрункий. Власне, тут можна відмітити чудову роботу як виконавці головної ролі Аліни Насібулліни, так і акторів другого плану. Загалом, тут нема нарочитої театральності, що часто характерна для сучасного українського кіно, проте є безпосередність і щирість розгубленості людей на зламі епох.
Що можна сказати. Цей фільм можна рекомендувати історикам 90-х, які бажають відчути їх у нових художніх творах, людям, що мріють поностальгувати, і широкому колу глядачів, побачити історію, частиною якої більшість з них була їх власною…
Недзельницький Андрій

Кришталь ілюзії
90-ті роки на пострадянському просторі були дійсно справжнім «полем чудес». Це був час, коли люди, що звикли до певної радянського типу стабільності, фактично, опинились наодинці як з численними проблемами, головним чином, економічного плану, так і з відчуттям шансу…

+5 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 19

Відгуки про фільм Кришталь

всього - 2
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Кстати, получил гран-при на одесском кинофестивале.

відповісти

Фильм визуально очень красивый + история, в которую я могу поверить и представить. Будет интересно тем, кто любит эстетику 90-х.

відповісти

Дивіться також

Інтерв'ю з Богом
An Interview with God
1+1: Нова історія
The Upside
Під Сільвер Лейк
Under the Silver Lake
Клубаре
Клубаре
Без мене
Без меня
Непохитний
Несокрушимый
СуперБоброви. Народні месники
СуперБобровы. Народные мстители
Вічне життя Олександра Христофорова
Вечная жизнь Александра Христофорова

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше