Закрити
Наверх Наверх

Межа
Čiara

7,1 
74 голоса
Оцінити:

Країна, рік: Словаччина, Україна, Чехія, 2017

Жанр: трилер, кримінал

Режисер: Петер Беб'як

Сценарист: Пітер Балько

Актори: Емілія Вашаріова, Томас Масталір, Сюзана Фіалова, Станіслав Боклан, Євген Лібезнюк ...

Прем'єра в Україні: 16.11.2017

Світова прем'єра: 03.07.2017

Бюджет, €: 1 310 000

Тривалість: 1 год. 48 хв.PT1H48M

Реальна історія про події, які відбулися на словацько-українському кордоні напередодні приєднання Словаччини до Шенгенської зони. Це історія, яка представлена через призму сімей, причетних до організованої злочинності влітку 2007 року. 

Цікаві факти про фільм "Межа":

У рамках 52-го міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах кінострічка отримала приз за кращу режисуру.

Фільм "Межа" був знятий на кордоні двох країн - України і Словаччини, словацькою компанією Wandal Production і студією Андрія Єрмака "Гарнет Медіа", а також французькою компанією Arsam Intl. 

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky 14.11.2017 00:45

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником –…

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником – в якості явища контрабанди, що досить розповсюджене на західних кордонах України – останньою межею перед Шенгенською зоною, коли в 2007 році в неї ввійшла Словаччина. Саме цей «злам часів», період, коли прикордонні «грати контролю» стали більш міцними і дослідив словацькій режисер Петер Беб'як у фільмі Межа (словац. Čiara, англ. The Line), за сценарієм Петера Балько, що був випущений у копродукції з Україною (Держкіно) і в якому зіграла ціле сузір‘я словацьких і українських акторів.
…Отже. Словаччина готується стати членом ЄС, тому останній вимагає зміцнити кордон з Україною. В цей же час, свою гру ведуть контрабандист середньої руки Адам Крайняк (Томас Масталір), з компаньйоном Йоною Дацеєм (Євген Лібезнюк), в якого вже є свої підлеглі; його партнер, який забезпечує «дах» у бандитських колах – Круллом; та корумпований представник митниці – комісар Петер Бернард (Андрей Гриц). В цей самий час головний герой вимушений вирішувати проблеми своєї родини, компаньйонів, що хочуть додати до обов‘язкового набору – цигарок та нелегалів, – ще й наркотики. А час все відраховує хвилини до нової «залізної завіси» - завіси кордонів… Конфлікт виникає, коли Адам не погоджується перейти свою межу – погодитись використовувати свою групу для наркотрафіку.
Звісно, можна сухими текстом написати про той факт, що це інша, не дуже висвітлювана нашими ЗМІ точка погляду на нашу країну – Україну, як перевалочний пункт контрабанди, кримінальних розбірок, прикордонний край, де даний злочин став традицією, де мати Ганна Крайняк (Ємілія Васаріова), що сама розпочинала свій шлях з оборудок при соціалізмі, благословляючи свою доньку Люцію (Крістіна Канатова), на шлюб з Івором (Олександр Піскунов), зразу ж радить своєму майбутньому зятю опановувати ходити в «зелнеь»… Можна відмітити, і роботу кожного актора, і власне вдалу підбірку ролей першого і другого планів – в цьому контексті можна виділити проникливу гру української акторки Римми Зюбіної – в ролі дружини, Йони – Ганни. Це історія про злам епох, це історія, як сказала сама акторка на прес-конференції під час-прес показу – де люди, вже ставши на ноги, все рівно так само продовжують займатись нелегальними перевезеннями, а чи в контексті декількох блоків цигарок, а чи фурами. І хоча історія «Межі» - це вигадана історія, в неї словацький сценарист поклав сукупність реальних, таких різних, доль людей…Власне, тут можна побачити і деякий конфлікт «сумління злочинця», і саме в контексті наркотиків – як у першому «Хрещеному батькові», і мотиви гротеску з фільмів Кустуриці, як епізод з дітьми за кермом рожевого «Мерседесу», проте звісно головним чином це є малюнок тієї розбещеності, що її робить життя поза законом – нехай не величезних кланів, проте жорстких і жорстоких – сімей, що везуть «мавп» (нелегалів) та «рак» (цигарки) – на Захід, і в для кожного в цій грі є своя – межа.
Можна відмітити і відмінну операторську роботу, і роботу зі звуком, і дійсно актуальність піднятої тематики. Так, тут кожен кадр – по своєму неповторний, і незважаючи на жорстокість, смерть, що чатує поряд, настрій і фінал фільму – життєрадісний. Ці люди сильні, вони люблять життя, насолоджуються миттєвостями далеко не платонічного кохання – і їх потяг до свободи сильніший за всю жорстокість, і навіть за нові грати – на кордоні.
Так, можна багато говорити компліментів стрічці, можна сказати, що вона висувається від Словаччини на Оскар, що вже отримала і Кришталевий глобус на 52-ому Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах – за найкращу режисерську роботу, і «Срібна таріль» за найкраще художнє оформлення – на 53-му Міжнародний кінофестиваль у Чикаго, і вже стала призером 27-й Міжнародного кінофестиваля в Коттбусі – проте цей фільм потрібно дивитись, як погляд на актуальну проблему репутації України, на розріз поточних соціальних протиріч, на трагедію, людини що стоїть на межі – кордону держави та совісті. Оскільки автори не робили акценту на натуралізмі, більш йшовши стежкою символізму – цей фільм буде непересічним нарисом – і не залишить байдужим масового глядача.
Недзельницький Анлрій

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником –…

+7 / -1
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 8

Відгуки про фільм Межа

всього - 6
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Де можна подивидись дайте силку???

відповісти

відповісти

После просмотра ленты возник один вопр зачем минкульт Украины финансировал эту ленту ? Земляки наши здесь одни чернушечники )))

відповісти

фильм отстой-ни сюжета ни динамики-за что получил награды-не ясно

відповісти

Фільм відмінний. Раджу подивитись.

відповісти

где можно посмотреть дайте ссилку

відповісти
Дивіться також
Атлантида Сховище Мати!
трилер, фентезі star 6,1
трилер, жахи star 6,5
трилер, драма star 7,1

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше