Закрыть
Наверх Наверх

Грань
Čiara

7,1 
74 голоса
Оценить:

Страна, год: Словакия, Украина, Чехия, 2017

Жанр: триллер, криминал

Режиссёр: Петер Бебяк

Сценарист: Питер Балько

Актёры: Эмилия Вашариова, Томас Масталир, Сюзана Фиалова, Станислав Боклан, Евгений Либезнюк ...

Премьера в Украине: 16.11.2017

Мировая премьера: 03.07.2017

Бюджет, €: 1 310 000

Продолжительность: 1 ч. 48 мин.PT1H48M

История, основанная на реальных событиях, которые произошли на словацко-украинской границе накануне присоединения Словакии к Шенгенской зоне. История, показанная через призму семей, причастных к организованной преступности летом 2007 года. 

Интересные факты о фильме "Грань":

В рамках 52-го международного кинофестиваля в Карловых Варах кинолента получила приз за лучшую режиссуру.

Фильм "Грань" был снят на границе двух стран - Украины и Словакии, словацкой компанией Wandal Production и студией Андрея Ермака "Гарнет Медиа", а также французской компанией Arsam Intl. 

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 14.11.2017 00:45

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником –…

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником – в якості явища контрабанди, що досить розповсюджене на західних кордонах України – останньою межею перед Шенгенською зоною, коли в 2007 році в неї ввійшла Словаччина. Саме цей «злам часів», період, коли прикордонні «грати контролю» стали більш міцними і дослідив словацькій режисер Петер Беб'як у фільмі Межа (словац. Čiara, англ. The Line), за сценарієм Петера Балько, що був випущений у копродукції з Україною (Держкіно) і в якому зіграла ціле сузір‘я словацьких і українських акторів.
…Отже. Словаччина готується стати членом ЄС, тому останній вимагає зміцнити кордон з Україною. В цей же час, свою гру ведуть контрабандист середньої руки Адам Крайняк (Томас Масталір), з компаньйоном Йоною Дацеєм (Євген Лібезнюк), в якого вже є свої підлеглі; його партнер, який забезпечує «дах» у бандитських колах – Круллом; та корумпований представник митниці – комісар Петер Бернард (Андрей Гриц). В цей самий час головний герой вимушений вирішувати проблеми своєї родини, компаньйонів, що хочуть додати до обов‘язкового набору – цигарок та нелегалів, – ще й наркотики. А час все відраховує хвилини до нової «залізної завіси» - завіси кордонів… Конфлікт виникає, коли Адам не погоджується перейти свою межу – погодитись використовувати свою групу для наркотрафіку.
Звісно, можна сухими текстом написати про той факт, що це інша, не дуже висвітлювана нашими ЗМІ точка погляду на нашу країну – Україну, як перевалочний пункт контрабанди, кримінальних розбірок, прикордонний край, де даний злочин став традицією, де мати Ганна Крайняк (Ємілія Васаріова), що сама розпочинала свій шлях з оборудок при соціалізмі, благословляючи свою доньку Люцію (Крістіна Канатова), на шлюб з Івором (Олександр Піскунов), зразу ж радить своєму майбутньому зятю опановувати ходити в «зелнеь»… Можна відмітити, і роботу кожного актора, і власне вдалу підбірку ролей першого і другого планів – в цьому контексті можна виділити проникливу гру української акторки Римми Зюбіної – в ролі дружини, Йони – Ганни. Це історія про злам епох, це історія, як сказала сама акторка на прес-конференції під час-прес показу – де люди, вже ставши на ноги, все рівно так само продовжують займатись нелегальними перевезеннями, а чи в контексті декількох блоків цигарок, а чи фурами. І хоча історія «Межі» - це вигадана історія, в неї словацький сценарист поклав сукупність реальних, таких різних, доль людей…Власне, тут можна побачити і деякий конфлікт «сумління злочинця», і саме в контексті наркотиків – як у першому «Хрещеному батькові», і мотиви гротеску з фільмів Кустуриці, як епізод з дітьми за кермом рожевого «Мерседесу», проте звісно головним чином це є малюнок тієї розбещеності, що її робить життя поза законом – нехай не величезних кланів, проте жорстких і жорстоких – сімей, що везуть «мавп» (нелегалів) та «рак» (цигарки) – на Захід, і в для кожного в цій грі є своя – межа.
Можна відмітити і відмінну операторську роботу, і роботу зі звуком, і дійсно актуальність піднятої тематики. Так, тут кожен кадр – по своєму неповторний, і незважаючи на жорстокість, смерть, що чатує поряд, настрій і фінал фільму – життєрадісний. Ці люди сильні, вони люблять життя, насолоджуються миттєвостями далеко не платонічного кохання – і їх потяг до свободи сильніший за всю жорстокість, і навіть за нові грати – на кордоні.
Так, можна багато говорити компліментів стрічці, можна сказати, що вона висувається від Словаччини на Оскар, що вже отримала і Кришталевий глобус на 52-ому Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах – за найкращу режисерську роботу, і «Срібна таріль» за найкраще художнє оформлення – на 53-му Міжнародний кінофестиваль у Чикаго, і вже стала призером 27-й Міжнародного кінофестиваля в Коттбусі – проте цей фільм потрібно дивитись, як погляд на актуальну проблему репутації України, на розріз поточних соціальних протиріч, на трагедію, людини що стоїть на межі – кордону держави та совісті. Оскільки автори не робили акценту на натуралізмі, більш йшовши стежкою символізму – цей фільм буде непересічним нарисом – і не залишить байдужим масового глядача.
Недзельницький Анлрій

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником –…

+7 / -1
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 8

Отзывы о фильме Грань

всего - 6
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Де можна подивидись дайте силку???

ответить

ответить

После просмотра ленты возник один вопр зачем минкульт Украины финансировал эту ленту ? Земляки наши здесь одни чернушечники )))

ответить

фильм отстой-ни сюжета ни динамики-за что получил награды-не ясно

ответить

Фільм відмінний. Раджу подивитись.

ответить

где можно посмотреть дайте ссилку

ответить
Смотрите также
Атлантида Хранилище Мама!
триллер, фэнтези star 6,1
триллер, ужасы star 6,5
триллер, драма star 7,1

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее