Закрыть
Наверх Наверх

Грань
Čiara

7,1 
74 голоса
Оценить:

Страна, год: Словакия, Украина, Чехия, 2017

Жанр: триллер, криминал

Режиссёр: Петер Бебяк

Сценарист: Питер Балько

Актёры: Эмилия Вашариова, Томас Масталир, Сюзана Фиалова, Станислав Боклан, Евгений Либезнюк ...

Премьера в Украине: 16.11.2017

Мировая премьера: 03.07.2017

Бюджет, €: 1 310 000

Продолжительность: 1 ч. 48 мин.PT1H48M

История, основанная на реальных событиях, которые произошли на словацко-украинской границе накануне присоединения Словакии к Шенгенской зоне. История, показанная через призму семей, причастных к организованной преступности летом 2007 года. 

Интересные факты о фильме "Грань":

В рамках 52-го международного кинофестиваля в Карловых Варах кинолента получила приз за лучшую режиссуру.

Фильм "Грань" был снят на границе двух стран - Украины и Словакии, словацкой компанией Wandal Production и студией Андрея Ермака "Гарнет Медиа", а также французской компанией Arsam Intl. 

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 14.11.2017 00:45

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником –…

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником – в якості явища контрабанди, що досить розповсюджене на західних кордонах України – останньою межею перед Шенгенською зоною, коли в 2007 році в неї ввійшла Словаччина. Саме цей «злам часів», період, коли прикордонні «грати контролю» стали більш міцними і дослідив словацькій режисер Петер Беб'як у фільмі Межа (словац. Čiara, англ. The Line), за сценарієм Петера Балько, що був випущений у копродукції з Україною (Держкіно) і в якому зіграла ціле сузір‘я словацьких і українських акторів.
…Отже. Словаччина готується стати членом ЄС, тому останній вимагає зміцнити кордон з Україною. В цей же час, свою гру ведуть контрабандист середньої руки Адам Крайняк (Томас Масталір), з компаньйоном Йоною Дацеєм (Євген Лібезнюк), в якого вже є свої підлеглі; його партнер, який забезпечує «дах» у бандитських колах – Круллом; та корумпований представник митниці – комісар Петер Бернард (Андрей Гриц). В цей самий час головний герой вимушений вирішувати проблеми своєї родини, компаньйонів, що хочуть додати до обов‘язкового набору – цигарок та нелегалів, – ще й наркотики. А час все відраховує хвилини до нової «залізної завіси» - завіси кордонів… Конфлікт виникає, коли Адам не погоджується перейти свою межу – погодитись використовувати свою групу для наркотрафіку.
Звісно, можна сухими текстом написати про той факт, що це інша, не дуже висвітлювана нашими ЗМІ точка погляду на нашу країну – Україну, як перевалочний пункт контрабанди, кримінальних розбірок, прикордонний край, де даний злочин став традицією, де мати Ганна Крайняк (Ємілія Васаріова), що сама розпочинала свій шлях з оборудок при соціалізмі, благословляючи свою доньку Люцію (Крістіна Канатова), на шлюб з Івором (Олександр Піскунов), зразу ж радить своєму майбутньому зятю опановувати ходити в «зелнеь»… Можна відмітити, і роботу кожного актора, і власне вдалу підбірку ролей першого і другого планів – в цьому контексті можна виділити проникливу гру української акторки Римми Зюбіної – в ролі дружини, Йони – Ганни. Це історія про злам епох, це історія, як сказала сама акторка на прес-конференції під час-прес показу – де люди, вже ставши на ноги, все рівно так само продовжують займатись нелегальними перевезеннями, а чи в контексті декількох блоків цигарок, а чи фурами. І хоча історія «Межі» - це вигадана історія, в неї словацький сценарист поклав сукупність реальних, таких різних, доль людей…Власне, тут можна побачити і деякий конфлікт «сумління злочинця», і саме в контексті наркотиків – як у першому «Хрещеному батькові», і мотиви гротеску з фільмів Кустуриці, як епізод з дітьми за кермом рожевого «Мерседесу», проте звісно головним чином це є малюнок тієї розбещеності, що її робить життя поза законом – нехай не величезних кланів, проте жорстких і жорстоких – сімей, що везуть «мавп» (нелегалів) та «рак» (цигарки) – на Захід, і в для кожного в цій грі є своя – межа.
Можна відмітити і відмінну операторську роботу, і роботу зі звуком, і дійсно актуальність піднятої тематики. Так, тут кожен кадр – по своєму неповторний, і незважаючи на жорстокість, смерть, що чатує поряд, настрій і фінал фільму – життєрадісний. Ці люди сильні, вони люблять життя, насолоджуються миттєвостями далеко не платонічного кохання – і їх потяг до свободи сильніший за всю жорстокість, і навіть за нові грати – на кордоні.
Так, можна багато говорити компліментів стрічці, можна сказати, що вона висувається від Словаччини на Оскар, що вже отримала і Кришталевий глобус на 52-ому Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах – за найкращу режисерську роботу, і «Срібна таріль» за найкраще художнє оформлення – на 53-му Міжнародний кінофестиваль у Чикаго, і вже стала призером 27-й Міжнародного кінофестиваля в Коттбусі – проте цей фільм потрібно дивитись, як погляд на актуальну проблему репутації України, на розріз поточних соціальних протиріч, на трагедію, людини що стоїть на межі – кордону держави та совісті. Оскільки автори не робили акценту на натуралізмі, більш йшовши стежкою символізму – цей фільм буде непересічним нарисом – і не залишить байдужим масового глядача.
Недзельницький Анлрій

Межа совісті…
За все потрібно платити.
(Прислів‘я)
В кожної країни є свій кордон, в кожної людини є межа – межа совісті. Так, люди пов‘язані з криміналом, знають і межу – в плані своїх кримінальних понять. Інколи вони сходяться трикутником –…

+7 / -1
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 8

Отзывы о фильме Грань

всего - 5
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

ответить

После просмотра ленты возник один вопр зачем минкульт Украины финансировал эту ленту ? Земляки наши здесь одни чернушечники )))

ответить

фильм отстой-ни сюжета ни динамики-за что получил награды-не ясно

ответить

Фільм відмінний. Раджу подивитись.

ответить

где можно посмотреть дайте ссилку

ответить
Смотрите в кинотеатрах
Атлантида Хранилище Мама!
триллер, фэнтези star 6,1
триллер, ужасы star 6,5
триллер, драма star 7,1

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее