Закрити
Наверх Наверх

Донбас

5,9 
760 голосів
Оцінити:

Країна, рік: Україна, Німеччина, Франція, Нідерланди, Румунія, 2018

Жанр: драма

Режисер: Сергій Лозниця

Актори: Валеріу Андрюце, Георгій Делієв, Наталія Бузько, Вадим Дубовський

Прем'єра в Україні: 18.10.2018

Тривалість: 2 год. 1 хв.PT2H1M

Кінострічка оповідає про події на сході України, про життя на окупованих територіях Донбасу, де розмиваються межі між правдою і брехнею, руйнуються соціальні інститути.

Цікаві факти про фільм "Донбас":

- Сценарій кінострічки "Донбас" створено на основі документальних матеріалів. 

- Фільм "Донбас" відкрив конкурсну програму "Особливий погляд" Каннського кінофестиваля 2018 року.

- Кінострічка "Донбас" стала претендентом на "Оскар" у номінації "Кращий іноземний фільм" у 2019 році.

Зйомки фільму проходили взимку в м. Кривий Ріг.

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky 21.10.2018 02:09

Непроста історія
Тематика конфлікту на Донбасі вже залишила шпальти газет, він повністю і без виключень ввійшов у життя кожного з громадян України – а чи на підконтрольній, а чи на непідконтрольній територій, а чи в Криму – чи загиблими, чи…

Непроста історія
Тематика конфлікту на Донбасі вже залишила шпальти газет, він повністю і без виключень ввійшов у життя кожного з громадян України – а чи на підконтрольній, а чи на непідконтрольній територій, а чи в Криму – чи загиблими, чи економічними проблемами, чи відображенням конфлікту на проблемі свободи слова у ЗМІ, історичну науку. Свій погляд на конфлікт виклав відомий режисер Сергій Лозниця у своїй стрічці «Донбас», що стала призером за кращу режисерську роботу в розділі «Особливий погляд». В Україні вона вийшла у широкий прокат з 18 жовтня, і в рамках спеціального показу, стрічка була представлена режисером в київському кінотеатрі Жовтень 20 жовтня. Додам, що стрічка входить до програми «Нове німецьке кіно», що також проходить в Києві – і стала номінантом від України на Оскар.
Автор – у вигляді коротких скетчів – намагається звернутись до такого собі малюнку непідконтрольних територій, звертаючись до засобу гротеску. Окремим епізодом, що дещо випадає з загального повествування, є епізод в райраді в центральній Україні (звісно, підконтрольної частини), де жінка обливає головуючого брудом – власне, це данина, як розуміємо зі спілкування – що вся країна перебуває у стані безлічі абсурдних парадоксів – і загальним сюжетом він має зв‘язок лише однією фразою. Проте, повернемось на терени «Новоросії» (ЛДНР) – так, автор заселив свій сюжет безліччю самих різних карикатурних персонажів, які, скоріше, є збірним втіленням образів, що мають з реальністю лише позірне значення, і багато в чому як розуміємо, не реальними людьми, а скоріше напівміфічним уявленням «зі ЗМІ» про життя на непідконтрольній території: як ось весілля з ополченцями в якості «свідків»; рейдерство; казаків, що прагоняють мародера через стрій з кийками; людей, що вимушені жити в бомбосховищах – і скажімо багато не зовсім приємних епізодів.
Власне, стрічку можна відзначити просто неймовірним втіленням передачі художнього матеріалу у стилі «псевдодокументальності» - і самі сюжети автор брав багато з роликів в YouTube, деякі – зі спогадів колег-жураналістов, деякі – власне, власного погляду на події, які ми знаємо зі ЗМІ, причому часто у діаметрально протилежному трактуванні – залежно від інформаційного і політичного поля.
Як висновок. Власне, важко погодитись з автором, що з назвою, на претензію на глобальне полотно, автор бере за основу життя на невеличкий частині самого Донбасу, так і досить вибіркові персонажі, які він взяв зі, здається, сімох роликів Ютуба. Так само, заявляючи про абсурдність багатьох явищ в економічному і політичному житті Україні, автор більш ніж поблажливо ставиться до «підконтрольної частини». Чим цінна стрічка – багато що ми взнаємо між строк, як поставлений на потік вантажів між Україною та ОРДЛО, і тому пропустивши фразу чи дві, можна втратити саме відчуття стрічки, яка заслуговує на увагу більше в контексті дійсно особливого погляду на конфлікт на Донбасі, аніж епічної оповіді.

Непроста історія
Тематика конфлікту на Донбасі вже залишила шпальти газет, він повністю і без виключень ввійшов у життя кожного з громадян України – а чи на підконтрольній, а чи на непідконтрольній територій, а чи в Криму – чи загиблими, чи…

+4 / -2
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1

Кадри з фільму

всього - 6
Донбас фильм Донбас фильм с  в фильме Донбас Георгий Делиев в фильме Донбас Наталья Бузько в фильме Донбас

Відгуки про фільм Донбас

всього - 27
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Вот бы в Луганске прокрутили в кинотеатре "Украина" теперь "Россия" !

відповісти

фильм не окупается даже на 10%. Ахаха

відповісти

Фільм дуже цікавий. Актори зіграли дуже професійно. Що є на Донбасі, то є.

відповісти

Мені фільм дуже сподобався;сильний.емоційний.одним словом-крутий.Радує те.що вітчизняний кінематограф відроджується. Дякую творцям фільму.

відповісти

Фільм дуже сподобався,таке враження що режисер там був в 14-15р.Все передав на всі сто відсотків.Кому фільм не сподобався,той відразу видно що побачив там себе

відповісти

Ієронім Босх спустився до нас, щоб повідати про наслідки русского мира. Сильна робота

відповісти

Дуже сильний фільм. Знятий надзвичайно реалістично, без прикрас. Сіро, похмуро, жорстко, з матами. Відчуття відрази, болю, жалю і страху. Навіть не скажеш, що грали актори, настільки все правдоподібно. Думаю, складно знімати такий док.фільм. Миру Україні!

відповісти

круто!

відповісти

Дивився сьогодні. Зал кінотеатру був забитий битком. Залишив дуже приємне враження: цікавий монтаж, операторська робота, в основному вдала актораська гра, декілька епізодів, мало не дослівно процитованих з реального життя. Раджу переглянути самим.

відповісти

Якщо вам подобається Чехов - вам сподобається і Лозниця. І цей його фільм. Це не масове кіно, не ігрове. Тут треба ловити підтекст і розуміти контекст. В Каннах просто так не нагороджують.

відповісти

Дивіться також

Жінка у вікні
The Woman in the Window
Форд проти Феррарі
Ford v. Ferrari
The Sun Is Also a Star
The Sun Is Also a Star
Дике життя
Wildlife

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше