Закрити
Наверх Наверх

Пітер Брук
Peter Brook

Пітер Брук
10 
3 голоса
Оцінити:

Дата народження: 21 березня 1925 (zodiac овен)

Місце народження: Лондон, Великобританія

Діяльність: актор, режисер, сценарист

Досягнення: Командор Ордену Британської імперії (1965), удостоєний Ордену Кавалерів Шани (1998). Лауреат Премії Кіото (1991), Європейської театральної премії (2000), Міжнародної премії Ібсена (2008). Почесний доктор Університету Адама Міцкевича у Варшаві (2004).

Біографія

Народився в Лондоні в сім'ї емігрантів з Латвії. Двоюрідний брат радянського і російського режисера Валентина Плучека.

Закінчив Оксфордський університет, під час навчання зняв малобюджетний фільм "Сентиментальної подорожі" - екранізацію роману Лоренса Стерна і поставив "Доктора Фаустуса" Крістофера Марло (1942).

У 1968 році був запрошений Жаном-Луї Барро в Париж, заснував там Міжнародний центр театральних досліджень. У 1973-1974 роках працював в США, з 1974 року живе і працює в Парижі.

Творчість

Брук багато ставив як класику, так і сучасну драматургію, але його улюбленим драматургом завжди залишався В. Шекспір. На його трактування шекспірівських п'єс вплинула книга Я. Котта "Шекспір - наш сучасник" (англ. видавництва 1964), до якої він написав передмову. При цьому п'єси Шекспіра він міг ставити і в стилі "епічного театру" Брехта, як це було в його легендарному "Ліре", і в стилі "театру жорстокості" Арто.

Фотографії

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше