Вхід

Джамала

Джамала

Дата народження:27 серпня 1983, 36 років діва

Місце народження:Киргизька РСР, СРСР

Діяльність:актриса

Досягнення:У 2009 році здобула перемогу на восьмому міжнародному конкурсі "Нова хвиля" в Юрмалі. У 2016 році здобула перемогу на 61-му конкурсі пісні "Євробачення 2016" у Стокгольмі з піснею "1944".

6,9
21 голос
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Сусана народилася в Оші Киргизької РСР у родині кримського татарина Аліма Джамаладінова та вірменки Галини Тумасової. Незабаром родина переїхала до Мелітополя, а наприкінці 1980-х років — до села Малоріченське[комент. 1], що під Алуштою. Зростала вона в родині музикантів — мати працювала викладачем у музичній школі, а батько — диригент за освітою.

Змалку Сусана брала участь у різноманітних дитячих конкурсах, як-от: "Зоряний дощ" (1992), "Живі джерела" (1993). У 1992—1998 роках навчалась у музичній школі № 1 міста Алушти за класом фортепіано, по закінченню якої вступила до Сімферопольського музичного училища, яке закінчила 2001 року, а відтак — до Національної музичної академії України, що в Києві, де здобула академічну освіту. На випускному екзамені вона виконала партію Віолетти з опери "Травіата" італійського композитора Джузеппе Верді та дістала найвищу оцінку, а відтак отримала диплом із відзнакою.

Сусана народилася в Оші Киргизької РСР у родині кримського татарина Аліма Джамаладінова та вірменки Галини Тумасової. Незабаром родина переїхала до Мелітополя, а наприкінці 1980-х років — до села Малоріченське[комент. 1], що під Алуштою. Зростала вона в родині музикантів — мати працювала викладачем у музичній школі, а батько — диригент за освітою.

Змалку Сусана брала участь у різноманітних дитячих конкурсах, як-от: "Зоряний дощ" (1992), "Живі джерела" (1993). У 1992—1998 роках навчалась у музичній школі № 1 міста Алушти за класом фортепіано, по закінченню якої вступила до Сімферопольського музичного училища, яке закінчила 2001 року, а відтак — до Національної музичної академії України, що в Києві, де здобула академічну освіту. На випускному екзамені вона виконала партію Віолетти з опери "Травіата" італійського композитора Джузеппе Верді та дістала найвищу оцінку, а відтак отримала диплом із відзнакою. Цікаво, що ще перед вступом до київського вишу джазовий корифей Ігор Бриль запропонував Сусані вступити до Російської академії музики імені Гнесіних, але батько заборонив їй вступати до цього навчального закладу.
2001–2009: "Beauty band" і "Нова хвиля"

Під час навчання Сусана брала участь у різноманітних українських і закордонних фестивалях, як-от: "Голоса будущего" (2000, РФ), "Кримська весна" (2001), "Dо#Dж junior" (2001), "Il Concorso Europeo Amici della musica" (2004, Італія). Співала в жіночому акапельному квінтеті "Beauty band" (2001—2007), у складі якого 2006 року взяла участь у "DO#Dж junior", де її помітила хореограф Олена Коляденко й запросила на сольну роль у власному мюзиклі "Па" (2008). Так Олена Коляденко стала першим продюсером Джамали.

Після отримання диплому Сусані довелось вибирати між класикою і джазом. Вона надсилала власні записи до Цюрихського оперного театру. У той період вона вже мала пропозицію пройти стажування в славетному оперному театрі "Ла Скала", що в Мілані, і вже була вирішила вибрати оперу, як неочікувано надійшла пропозиція взяти участь у 8-му міжнародному конкурсі "Нова хвиля". Сусана погодилась і виступила на конкурсі під псевдонімом Джамала (Jamala), що є першою частиною її прізвища. Протягом трьох конкурсних днів вона виконала пісню "History Repeating" із репертуару британського дуету "Propellerheads", українську народну пісню "Ой верше мій, верше" та сольну пісню "Маменькин сынок". У підсумку вона та індонезійський конкурсант Санді Сондоро набрали по 358 балів, таким чином розділивши перемогу на двох.

2009–2012: початок кар'єри

Після конкурсу "Нова хвиля" Джамала продовжила співпрацю з Оленою Коляденко, але через творчі розбіжності пізніше її припинила. У 2010 році її новим продюсером став Ігор Тарнопольський.

Невдовзі після перемоги на конкурсі вона отримала премію "Людина року" в номінації "Кумир українців", а журнал "Cosmopolitan" назвав її "відкриттям року". У 2009—2010 роках брала участь у "Різдвяних зустрічах" з Аллою Пугачовою, грала в опері Моріса Равеля "Іспанська година" та в оперній постановці Василя Бархатова за мотивами "бондіани", і цей виступ відзначив знаменитий британський актор Джуд Лоу.

28 лютого 2010 року на телеканалі "Інтер" показано документальний фільм за участю співачки "Анатомія голосу. Джамала", у якому науковці спробували дослідити процеси в організмі людини, що співає. Навесні Джамала отримала премію "ELLE Style Award" у номінації "Співачка року", а влітку відвідала Лос-Анджелес, де на зустрічі з Волтером Афанасьєффом відхилила його пропозицію переїхати до США, бо побоювалась, що цей відомий американський продюсер і композитор обмежуватиме її творчість.

Восени 2010 року з піснею "Smile" Джамала взяла участь у національному відборі на 56-й пісенний конкурс "Євробачення". Перемогла в першому півфіналі, а у фіналі за підсумками голосування посіла третє місце, поступившись Златі Огнєвіч та Міці Ньютон, яка й здобула перемогу. Підсумок відбору збурив суспільство через підозру в підробці результатів голосування. Головним приводом слугувало те, що за Міку Ньютон надіслано 29 тисяч 64 повідомлення з 1996 телефонних номерів, у той час, коли за Джамалу — 10 тисяч 800 повідомлень із 6365 телефонних номерів. Під підозру також підпали результати міжмережевого голосування. 28 лютого НТУ вирішила провести повторне голосування за трьох фіналістів національного відбору, але Джамала та Злата Огнєвіч відхилили пропозицію, бо не повірили в прозорість системи голосування.

12 квітня 2011 року в Жовтневому палаці відбувся перший сольний концерт Джамали, на якому вона презентувала свій перший альбом "For Every Heart", випущений під лейблом "Moon". Робота над альбомом тривала майже рік — запис перших пісень було розпочато ще навесні 2010 року. До нього ввійшло дванадцять основних та три бонусних пісні, які вона виконувала на конкурсі "Нова хвиля". Аранжувальником і музичним продюсером альбому став український музикант Євген Філатов, а автором слів — українська поетеса Тетяна Скубашевська. До альбому також увійшли кримськотатарська народна пісня "Pencereden", яку Джамала присвятила пам'яті бабусі Едіє, та дві пісні, створені ще під час навчання в консерваторії, — "Find Me" і "Without You".

2011 року керівництво УЄФА запропонувало Джамалі написати спеціальну пісню для "Євро-2012". 2 грудня на церемонії жеребкування фінальної частини чемпіонату співачка презентувала пісню "Goal", автором слів якої стала Тетяна Скубашевська, а музичним продюсером — Євген Філатов.

2012 року Джамала взяла участь у вокальному шоу "Зірки в опері", що є адаптацією британського формату "Popstar to Operastar". Шоу знято та показано телеканалом "1+1". Вона виступала в парі з оперним співаком-студентом Владом Павлюком. Протягом семи ефірів вони співали від світових хітів та радянської класики до оперети та опери. В останньому, восьмому ефірі оголошено переможців шоу, якими стали Джамала і Влад Павлюк, а також Олександр Пономарьов і Ірина Кулик. Того ж року Джамала отримала модну премію "Best Fashion Awards" у спеціальній номінації "Натхнення".

2013–2014: кіно і зміна стилю

19 березня 2013 року, одночасно на понад 60 цифрових майданчиках, відбувся реліз другого альбому співачки "All or Nothing". До роботи над альбомом було залучено Євгенія Філатова та Милоша Єлича. У ньому Джамала вперше записала соул російською, автором якого стала російська письменниця українського походження Вікторія Платова. Слова більшості англомовних пісень Джамала написала в співавторстві з Оленою Чубуклієвою, колишньою солісткою гурту "Sirena". До альбому також увійшла кримськотатарська народна пісня "Unutmasan". Особисто Джамала презентувала альбом 26 квітня на сольному концерті в Жовтневому палаці. Тієї ж весни представлено альбом на грамплатівці, й отримано премію "ELLE Style Award" у номінації "Співачка року".

У другій половині 2013 року Джамала взяла участь у кампанії "MTV EXIT" із протидії торгівлі людьми. Як оповідач вона знялась у документальному фільмі "Життя на продаж", у якому розповіла історії трьох трудових мігрантів родом з України.

Навесні 2014 року Джамала отримала премію "Red Apple Awards" у номінації "Art" за внесок у розвиток культури й зміцнення миру. Восени вийшла на екрани кінокартина "Поводир" українського режисера Олеся Саніна, у якій Джамала зіграла роль акторки та співачки драматичного театру в Харкові Ольги Левицької і виконала пісню "You're My Thrill"[en]. Ще до виходу фільму в кінотеатрах співачка представила пісню "Чому?", яку присвятила пам'яті українських кобзарів та лірників, знищених у СРСР на початку 1930-х років. Того ж року Джамала знялась у телевізійному мюзиклі "Аліса в країні чудес" режисера Максима Паперника, зігравши роль Гусені. Мюзикл показано в передноворічну ніч на телеканалі "Україна".

1 жовтня 2014 року представлено третій, цього разу міні-альбом співачки "Дякую", музичними продюсерами якого стали Євген Філатов і гітарист співачки Сергій Єременко ("Perfect Man"). До альбому ввійшла україномовна пісня "Заплуталась", яку співачка представила 25 вересня. Альбом має здебільшого електронне звучання та містить у собі шість пісень, авторами яких стали сама співачка, Maria Kew, Арт Антонян ("My Lover") і Вікторія Платова ("Заплуталась", "Песня о дружбе").

Тієї ж осені Андрій Хливнюк запросив Джамалу до співпраці. Утрьох, разом із Дмитром Шуровим, вони були записали пісню "Злива", яку представили напередодні річниці початку Революції гідності в Україні на тематичному форумі в Мистецькому Арсеналі, присвяченому доленосним подіям минулого року. Пісня стала музичною композицією до фільму "Зима, що нас змінила" та проекту "ТСН" — "94 дні. Євромайдан очима ТСН". Також дует Джамали, Андрія Хливнюка та Дмитра Шурова і їхня пісня "Злива" здобули перемогу в номінаціях "Найкращий дует" і "Найкраща пісня" музичної премії "YUNA" у 2016 році.

Протягом 2012—2014 років Джамала тричі взяла участь у джазовому фестивалі "Усадьба Jazz" — у Санкт-Петербурзі та Москві. Була гедлайнером міжнародного джазового фестивалю "Alfa Jazz Fest" у Львові та міжнародного фестивалю опери, оперети і мюзиклу "O-Fest" у Києві.

2015–2016: "Подих" і "Євробачення"

12 жовтня 2015 року в ефірі "Радіо Аристократи" презентовано четвертий альбом співачки "Подих". Музичним продюсером альбому став Євген Філатов. Слова та музику пісень написано в співавторстві з Вікторією Платовою, Артом Антоняном ("Обещание", "Sister's Lullaby"), Романом Череновим, відомим як Morphom ("Більше"), та гуртом "The Erised" ("Drifting Apart"). "Подих" також містить дві пісні на вірші української письменниці Ліни Костенко ("Неандертальці") та російської поетеси Марини Цвєтаєвої ("Ночь"). Усього в ньому налічується дванадцять основних композицій, зокрема й ті, які з'явились у першій половині 2015 року ("Очима", "Шлях додому", "Подих"), і бонусна композиція з попереднього альбому ("Заплуталась"). "Подих" здобув перемогу в номінації "Найкращий альбом" музичної премії "YUNA" 2016 року, а пісня "Иные" стала саундтреком до однойменного телесеріалу російського режисера Олександра Якимчука.

На початку грудня 2015 року в Києві завершено зйомки фільму "Поліна" франко-бельгійського режисера Оліаса Барко, у якому Джамала зіграла фрейліну, яка не лише прислуговує монаршій особі, але й дружить із нею.

26 січня 2016 року Джамала була повідомила про те, що візьме участь у національному відборі на 61-й пісенний конкурс "Євробачення", і, за результатами жеребкування, 6 лютого виступила в першому півфіналі національного відбору, виконавши авторську пісню "1944", присвячену трагічним подіям минулого, зокрема депортації кримськотатарського народу. Згідно з результатами глядацького голосування та журі, Джамала вийшла до фіналу національного відбору, у якому здобула перемогу.

Під час перебування на пісенному конкурсі в Стокгольмі співачка отримала премію "Eurostory Awards 2016" за найкращий рядок у конкурсній пісні, а також премію "Marcel Bezençon Award" у номінації "Мистецький приз". Уже після другої репетиції співачки на сцені "Євробачення" російський музичний критик вірменського походження Артур Гаспарян назвав пісню, номер і вокал Джамали найкращими на цьогорічному конкурсі.

Уночі проти 15 травня у фіналі "Євробачення" Джамала здобула перемогу, набравши 534 бали. 16 травня Президент України Петро Порошенко присвоїв співачці почесне звання народної артистки України. 20 травня Джамала отримала премію "Cosmopolitan Awards" у спеціальній номінації "Натхнення року".

Сусана народилася в Оші Киргизької РСР у родині кримського татарина Аліма Джамаладінова та вірменки Галини Тумасової. Незабаром родина переїхала до Мелітополя, а наприкінці 1980-х років — до села Малоріченське[комент. 1], що під Алуштою. Зростала вона в родині музикантів — мати працювала викладачем у музичній школі, а батько — диригент за освітою.

Змалку Сусана брала участь у різноманітних дитячих конкурсах, як-от: "Зоряний дощ" (1992), "Живі джерела" (1993). У 1992—1998 роках навчалась у музичній школі № 1 міста Алушти за класом фортепіано, по закінченню якої вступила до Сімферопольського музичного училища, яке закінчила 2001 року, а відтак — до Національної музичної академії України, що в Києві, де здобула академічну освіту. На випускному екзамені вона виконала партію Віолетти з опери "Травіата" італійського композитора Джузеппе Верді та дістала найвищу оцінку, а відтак отримала диплом із відзнакою.
Читати повністю
Повернутися до списку персон

Фільмографія

Новини з Джамала

Показати ще ...

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: