Вхід

"Боязкий народ". Як Говорухіна пам'ятають в Україні

15.06.2018
"Боязкий народ". Як Говорухіна пам'ятають в Україні

У радянські часи режисер знімав культові картини, такі як Місце зустрічі змінити не можна і Десять негренят. Протягом останніх десятиліть він займався політикою і активно критикував, а потім підтримував Путіна.

У Росії помер відомий режисер Станіслав Говорухін, фільм якого став найкасовішим в історії СРСР. Йому було 82 роки.

Режисер помер в санаторії Барвиха після важкої і тривалої хвороби. Напередодні ЗМІ писали, що Говорухін перебуває у важкому стані після мікроінсульту.

Останні тридцять років він з головою поринув у політику. Говорухін підтримував анексію Криму і політику президент Росії Володимира Путіна щодо України в цілому.

Біографія Говорухіна

Майбутній режисер народився 29 березня 1936 року в місті Березники Пермської області. Його батько був донським козаком. Говорухін відучився на геолога, відпрацював рік за спеціальністю, вважали чого пішов в телестудію асистентом режисера.

Уже в 1967 році закінчив режисерський факультет ВДІК, рівно 20 років працював на Одеській кіностудії, потім перейшов на Мосфільм.

Дебютом молодого режисера став фільм 1967 року Вертикаль про альпіністів - він же перший, в якому зіграв головну роль Володимир Висоцький. Згодом вони дружили аж до самої смерті барда.

Після переїзду в Москву Говорухін організував Одеський кінофестиваль Золотий Дюк і став його президентом, але до розпаду СРСР захід встиг пройти лише тричі.

Усього режисер поставив 23 картини, написав 22 сценарії, в тому числі найкасовішого фільму в історії радянського і російського кіно - бойовика Пірати XX століття, і сам зіграв 18 ролей.

Його єдиний син Сергій, військовий журналіст і кінодокументаліст, в 1995 році після поранення в Чечні втратив ногу, а в 2011 році помер від інсульту у віці 50 років.

Говорухін про Україну

Політична діяльність Станіслава Говорухіна відома не менше, ніж його творчість, причому його погляди кардинально змінювалися.

Під час горбачовської перебудови режисер був затятим антикомуністом. З 1993 року був депутатом Держдуми, очолював комітет з культури.

На президентських виборах 1996 року агітував за комуніста Геннадія Зюганова. У 2000 році Говорухін і сам був кандидатом в президенти Росії. Він набрав 0,44 відсотка голосів.

"Путін зобов'язаний своєю перемогою рабській психології народу: покажи йому нового царя, він за нього і голосує... Я завжди знав, що Путін буде захищати інтереси олігархів, а не народу", - говорив він тоді.

Однак в 2011 році став главою передвиборного штабу Путіна. У 2013 році став співголовою Центрального штабу Загальноросійського народного фронту, створеного для підтримки Путіна.

У 2012 році він Говорухін зробив скандальну заяву, що, якби Висоцький був живий, то став би його політичним однодумцем.

У березні 2014 року режисер підписав звернення на підтримку анексії Криму.

"Двадцять років я жив і працював в Одесі і добре знаю, що таке український націоналізм. На собі неодноразово зазнавав", - говорив він журналістам.

Олег Табаков. За що любили і засуджували в Україні

У вересні того ж року в інтерв'ю виданню Аргументи і факти Говорухін висловив жаль, що "боягузливий народ одесити" не влаштував повстання проти київської влади.

"Ми посварилися з Україною на все життя... Таку кров не змиєш. Може, через сто років і помиримося, але на відрізку решти свого життя я прекрасно розумію, що вже не поїду ні в Київ, ані в Харків", - говорив режисер.

Щодо санкцій через анексію Криму Говорухін говорив: "Маячня якась... Візи й раніше не давали багатьом нашим. Молодим дівчатам, наприклад, в Америку або Канаду - боятися, що наші там заміж вийдуть і залишаться. Вони не хочуть покращувати породу . Хочуть залишатися такими ж огрядними виродками і далі".

У тому, що Україна не хоче бути частиною Росії, актор звинувачував владу США, яка нібито маніпулювала українцями.

"Ми кинули її, як відрізану скибу. За 25 років, що минули з часів розвалу Союзу, упустили все. Американці ж у цей час посилали туди підручники, організовували фонди. І поступово виросло покоління, яке повністю ненавидить москалів", - говорив він.

У 2015 році Говорухін сказав, що в Україні "йде громадянська війна".

"Російська частина Донбасу бореться з національною частиною різношерстої України, яка ніколи не була єдиною, вона складається з різних народів: Буковина, Галичина та інших", - говорив режисер.

Він говорив, що підтримує Путіна і "всією душею за народ Донбасу".

"Зараз легко уявити, що було б в Криму, якби жителям Криму не дали провести референдум. Скільки б крові там пролилося! Було б важче, ніж на Донбасі. Але Крим однорідний, там росіяни, розбавлені татарами. На Донбасі не може бути результату 90 відсотків за приєднання до Росії. Вони голосують за незалежність", - сказав він.

Говорухіну було заборонено в'їзд в Україну через його висловлювання.

Джерело: korrespondent.net

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки відсутні

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: