Вхід

ТОП-3 кращих фільмів з сенсом

27.09.2020
ТОП-3 кращих фільмів з сенсом

Пропонуємо подивитися українські фільми, які вже завоювали любов глядача та хороші відгуки кінокритиків. Якщо ви любите українське кіно, тоді ця добірка для вас.

"Чужа молитва"

Рік створення – 2017 (Україна)
Сюжет: історія кримської татарки Саїде Аріфової, яка під час Другої світової війни двічі врятувала 88 єврейських дітей-сиріт: спочатку – від нацистів, видаючи дітей за кримських татар, а потім – від військ НКВС, які чинили депортацію кримських татар у травні 1944 року, довівши, що ці діти є євреями.

Саїде – вихователька в притулку для татарських дітей-сиріт. До неї звертається по допомогу хлопець Іцхак, який разом з іншими дітьми-євреями ховається від фашистів. Перед дівчиною постає важка моральна дилема: допомогти дітям або, рятуючи власне життя, відмовити їм? Незважаючи на смертельну загрозу, дівчина бере під свій захист небезпечних вихованців і перетворює маленьких євреїв на татар – дає їм нові імена, вчить мови, звичаїв і молитов. Але чи вдасться їм обдурити карателів і врятуватися від смерті?

Фільм заснований на реальних подіях.

"Ефір"

Рік створення – 2018 (Польща, Україна, Угорщина, Литва)
Сюжет: дія фільму розгортається на початку Першої світової війни в Австро-Угорській імперії, в яку входила в той час частина України.

На околиці Російської імперії лікар дає смертельну дозу ефіру молодій жінці, яку хоче спокусити. За підозрою в замаху на вбивство і зґвалтування йому загрожує смертна кара або заслання в Сибір. В останній момент лікареві вдається врятуватися. Він втікає і знаходить роботу в австро-угорській фортеці, де продовжує свої експерименти з ефіром, мета яких – не тільки полегшення болю, а й маніпуляція поведінкою людини. Відкрито проголошуючи свої атеїстичні погляди, лікар часто говорить про переваги і головну роль науки. Дослідження ефіру для нього понад усе: він проводить експерименти зі своїм помічником Тарасом, а після наради у коменданта фортеці починає незаконну шпигунську діяльність,щоб фінансувати подальшу роботу. Після викриття такої своєї активності лікар намагається накласти на себе руки за допомогою ефіру, але це не дає результату. Зрештою йому виносять смертний вирок.

"Брама"

Сюжет: життя сім'ї диваків, які живуть неподалік від горезвісного четвертого реактора. Головує в родині баба Пріся. Вона дружить з русалками, під'їдає галюциногенні гриби і нагороджена орденом Червоної Зірки за те, що під час війни відправила на той світ 12 есесівців. З нею живуть онук Вовчик і дочка Слава, яку свого часу кинув чоловік. Несподівано їхнє розмірене життя закінчується – баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, яка відбудеться найближчим часом...

Джерело: segodnya.ua

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки відсутні

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: