Вхід

Скандал з Володимиром Талашком: чому колишні студентки порушили багаторічну мовчанку

10.08.2021
Скандал з Володимиром Талашком: чому колишні студентки порушили багаторічну мовчанку

Зірку фільму "В бій ідуть лише старі" Володимира Талашко звинуватили в домаганнях його колишні студентки і не тільки. На ситуацію вже відреагували в Міністерстві культури України.

Талантом Володимира Талашка захоплювались мільйони. У фільмографії - десятки картин, найзірковіша роль - старшого лейтенанта Скворцова. Він багато років викладає акторство в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Напередодні його колишні студентки почали розповідати, якими методами викладач часом навчав.

"Він питав, чи хтось вміє ставати на "мостик", казав: "Давайте, я підтримаю". І ця страховка, вона була не зовсім прийнятна", - розповідає акторка Вікторія Муштей.

Віка одна з перших почала писати про домагання колишнього наставника. За один день таких дописів у Мережі - близько десяти. У всіх схожа історія - викладач запрошує додому ніби порепетирувати і там починає домагатись.

Така ж історія сталась з Іриною Сампан, яка навіть не була студенткою в Талашка. Вона - журналістка, приїхала брати в нього інтерв’ю. "Він почав лізти цілуватись, почав руками робити щось заборонене, лізти під одяг, я сказала: "Ні, я не можу", - говорить вона.

Володимир Талашко дав коментар лише телефоном: "Роздягав-цілував – такого не було. Нічого, крім приймальних іспитів-консультацій, не було, ніякого спілкування інтимного не було", - сказав він. Чому різні дівчата, які часом навіть не знайомі між собою, почали його звинувачувати, викладач не знає.

Керівництво університету не вірить, що їхній колега міг таке чинити. А ще, кажуть, жодного сигналу від жодної зі студенток протягом навчання не отримували. "Ніяких офіційних паперів, ніяких заяв, ніяких, навіть усних, повідомлень ніколи не надходило. Навіть чуток з приводу такої теми я ніколи не чула", - запевняє проректорка з наукової роботи Галина Миленька.

Акторка Анастасія Вергелес – іще одна з тих, хто сьогодні порушив багаторічну мовчанку. Ніхто з дівчат не наважувався розповісти про те, що з ними сталось. Соромились та боялись.

"Ми прийшли до деканату писати заяву. Написали цю заяву, попросили, щоб нам змінили майстра, бо не можемо з ним працювати. Це не одна я. Почали ходити чутки, що він інших дівчат запрошує додому, пропонує сік у ванну тощо", - розповідає Анастасія Вергелес.

Психологиня Влада Березянська пояснює, чому дівчата могли раніше мовчати про домагання: "Можливо, я щось не так зробила. Так думають часто діти. Вони думають, що я, можливо, винна в тому, що ця історія сталася зі мною. Дуже рідко звинувачують авторитетних фігур, які мають тиск на цих дівчат".

В Мінкультури пообіцяли провести службове розслідування цієї ситуації. А поки Володимир Талашко залишається викладачем університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.

Джерело: tsn.ua

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки відсутні

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: