Вхід

Німе кіно: підбірка кращих фільмів світу

03.03.2021
Німе кіно: підбірка кращих фільмів світу

Пояснити сюжет за допомогою діалогів і картинки – просто, але як із цим завданням справлялось німе кіно? Про найцікавіші секрети старих фільмів – читайте в нашому матеріалі.

Редакція підготувала для вас добірку німих фільмів, які можна переглянути увечері.

Німе кіно – це загальна назва кінематографа, коли фільми були без синхронно записаного звуку. Відсутність усної мови тоді була не перешкодою, а каталізатором пошуку нових можливостей:

доповнення сюжету титрами;
характерний вид пантоміми;
експериментальні засоби монтажу.

Становлення кінематографа у Франції пов'язане з ім'ям братів Огюста та Луї Люм'єрів. Усі їхні фільми були зняті нерухомою камерою. Перший публічний показ кіно відбувся 28 грудня 1895 року на бульварі Капуцинів у Парижі. Глядачі змогли побачити 10 фільмів, загальною тривалістю 20 хвилин.

Довжина перших німих фільмів становила 50 футів, це трошки більше 15 метрів, та вони тривали менше хвилини екранного часу.

Специфічна особливість німих фільмів – це титри, які з'явились не одразу, вони відтворювали репліки персонажів або навіть коментували те, що відбулося на екрані. Цікавий факт, спочатку фільми продавалися для прокату без вмонтованих титрів – прокатник отримував тільки текст, який міг надрукувати та вставити у фільм на свій розсуд.

На сьогодні збереглося не більше 25% німих фільмів, створених в ту епоху, адже з появою звуку в кіно більшість прокатників визнали непотрібним зберігання німих кінострічок. Тому більшість із них утилізували.

5 причин, чому варто подивитись німе кіно:
Німе кіно – це унікальна можливість поринути в історію кінематографа.
Воно може показати, як просто та легко зрозуміти сюжет без слів.
Це атмосферно та колоритно.
Німе кіно подарує яскраві емоції.
Кіно без слів навчить відчувати, спостерігати та помічати дрібниці.

Можливо, після перегляду німого кіно ви по іншому сприйматиме сучасні кінострічки.

Добірка німого кіно, яке варто переглянути:

"Сторінка божевілля", 1926 рік
Сюжет фільму відбувається в психіатричній лікарні. Колишній моряк вирішив влаштуватися сторожем у лікарню, де перебувала його психічнохвора дружина. Вона потрапила в клініку після спроби втопити їхню дочку.

"Малюк", 1921 рік
Перша в кар'єрі Чарлі Чапліна повнометражка, де він виступив продюсером, автором сценарію, композитором і виконавцем головної ролі.

Чарлі задумав свій твір як "серйозний фільм, який під комічними і жартівливими епізодами приховував би іронію і сатиру та викликав почуття жалю".

"Фауст", 1926 рік
Режисер Фрідріх Мурнау у 1926 році зняв німий фільм за мотивами німецької легенди про доктора Фауста, а також однойменної трагедії Гете та п'єси Крістофера Марлоу "Трагічна історія доктора Фауста".

"Подорож на Місяць", 1902 рік
Короткометражне німе кіно, яке пародіює сюжети романів Жуля Верна "Із Землі на Місяць" та Герберта Уеллса "Перші люди на Місяці".

Тижневик The Village Voicе зазначив, що кінострічка входить у 100 найвизначніших фільмів.

"Безпека в останню чергу!", 1923 рік
Комедійне німе кіно 1923 року. Фільм став найбільш відомим завдяки сцені, де один із головних героїв висить над містом на стрілці годинника.

Джерело: 24tv.ua

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки відсутні

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: