Закрити
Вхід

Ахеджаковій - 80 років. Від Верочки до друга України

10.07.2018
Ахеджаковій - 80 років. Від Верочки до друга України

Відома своїми яскравими ролями другого плану в популярних радянських фільмах актриса відзначає ювілей. Ахеджакова часто ходить на мітинги і виступає проти політики Росії щодо України.

Королеві другого плану Лії Ахеджаковій 9 липня виповнилося 80 років. Вона народилася в Дніпрі в сім'ї режисера й актриси. У дитинстві переїхала з батьками в адигейський Майкоп.

У десятирічному віці, коли її мати й тітка страждали від відкритої форми туберкульозу, Лія написала листа Сталіну з проханням про допомогу, після чого рідкісні ліки надіслали. За словами актриси, листа доставили відразу на завод, який виробляв препарат.

У 1956 році Ахеджакова вступила до Московського інституту кольорових металів і золота, але через півтора року пішла вчитися на актрису в Державний інститут театрального мистецтва. Виступала на театральній сцені з 1960 року.

У 1973 році відбувся дебют Ахеджакової в кіно. Вона виконала роль Аллочки Кузнєцової у фільмі Михайла Богіна Шукаю людину. Її роль була відзначена призами міжнародних кінофестивалів.

Ахеджакова знялася більш ніж у дев'яноста картинах, співпрацювала з багатьма видатними режисерами. Запам'яталася яскравими ролями другого плану в багатьох фільмах Ельдара Рязанова.

Останньою на сьогоднішній день роллю Ахеджакової є епізодична робота в картині Кирила Серебреннікова Літо.

Джерело: korrespondent.net

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки відсутні

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: