Закрити
Наверх Наверх

Правдива історія банди Келлі
True History of the Kelly Gang

7,5 
15 голосів
Оцінити:
IMDB 5,9/10

Країна, рік: Австралія, Великобританія, Франція, 2019

Жанр: кримінал, біографія

Режисер: Джастін Курзель

Сценарист: Шон Грант, Пітер Кері

Продюсер: Джастін Курзель, Пол Ренфорд

Нед КелліГаррі Пауерконстебль ФіцпатрікЕллен КелліМерісержант О’Нілл

Актори: Джордж Маккей, Рассел Кроу, Ніколас Холт, Ессі Девіс, Томасін Маккензі ...

Прем'єра в Україні: 20.02.2020

Світова прем'єра: 11.09.2019

Тривалість: 2 год. 4 хв.PT2H4M

Повідомити про вихід фільму у прокат

Ok

Історія життя відомого австралійського злочинця Неда Келлі, який наводив страх на поліцейських і банківські заклади. Хтось вважав його нещадним грабіжником і вбивцею, а хтось захоплювався ним і приймав за милостивого розбійника.

Цікаві факти про фільм "Справжня історія банди Келли" :

- Хіт Леджер і Мік Джаггер зіграли попередні втілення історичної фігури Неда Келлі в австралійських екранізаціях.

- Фільм знятий за мотивами однойменного історичного роману Пітера Кері.

- Незважаючи на назву, "Правдива історія банди Келлі" насправді є дуже вигаданим описом життя і часів банди Келлі.

- Есі Девіс і Джейкоб Коллінз-Леві грали раніше в "Білій принцесі" (2017).

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky вчера в 00:20

Історія злочинця, історія героя
Ніщо не обмежує людину, як таємниці,
І ніщо не ранить так, як брехня
Життя – химерна штука. В ній герої з часом стають злочинцями, і навпаки – злочинці стають символами протесту. Головним чином, ці історії відбувались…

Історія злочинця, історія героя
Ніщо не обмежує людину, як таємниці,
І ніщо не ранить так, як брехня
Життя – химерна штука. В ній герої з часом стають злочинцями, і навпаки – злочинці стають символами протесту. Головним чином, ці історії відбувались в епоху яскраво вираженого колоніального гніту чи в періоди кричущого класового розшарування – а чи за національною ознакою, чи просто майновою. Одна з таких – це історія Неда Келлі, злочинця, що заслужив визнання як символ виклику австралійців британській колоніальній владі, а також, що при грабунках спалювала боргові векселі, які були кабалою для місцевих фермерів. Про його роль і образ досі точаться суперечки, йому присвячений ряд стрічок. Режисер Джастін Курзель знову взявся розкрити його постать у стрічці Правдива історія банди Келлі (True History of the Kelly Gang) (доречи, в 1970 втілену Міком Джагером), прокатником якої виступає компанія VolgaUkraine, а за основу був взятий історичний роман Пітера Кері.
Стрічка не намагається бути однозначно видовищною, вона скоріше має на меті проаналізувати становлення образу легендарного бандита. Ось Нед, маленький хлопчик, живе в невеличкий халупі з матір‘ю, братами і сестрами. Батько майже безпорадний щось змінити, він ірландець, якому і тут, в Австралії, при гегемонії англійців, не світить нічого, крім важкої праці; мати вимушена підробляти самогоноварінням та «плутатись» з клієнтами. Кожен акт, а саме на ніби театральні «розділи» розбита стрічка, додає хлопцеві, а потім юнаку - ненависті, породжену безнадією та безправ‘ям. Сам злочинний шлях не є для нього самоціллю, проте стає єдиним можливим в цій системі…
В картині автори намагались поєднати екшн, відчути саме дух тої епохи, поглянути на побут того часу, - поза розкішними маєтками: у бруді, безправ‘ї, соціальному розшаруванні, а також побачити драму… Драму як в сенсі долі людини, так і драму, в театральному контексті. Автори не зациклювались, наприклад, на точному відтворені тих самих декорацій епохи, і які зроблені з натяком на можливість відбутись подіям в будь-яку іншу історичну епоху, натомість звертаючи увагу на персоналії – що досягається прискіпливим поглядом камери на героїв. Так само, при всьому ніби екшн-характері того, що відбувається, сам цей «екшн» особливо і не поспішає за темпом – все що відбувається на екрані не має «бажання» перетворитись на черговий вестерн, а скоріше намагається анатомувати ту епоху – коли ті, хто грабували банки, долею епохи стали для еліти країни втіленням виклику колоніальному пануванню. Чимось стрічка перегукується з «Пеклом» Мартіна Кулховена – це історія людини ХІХ сторіччя з низів, важкого тягаря її долі з самого дитинства, так само некваплива, хоча в стрічці 2016 року мова йшла про історію дівчини.
Акторська гра. Власне, акторський склад «зрозумів» задум розкрити драму «зайвих людей»: а чи це мати Неда, Елен Келлі – у виконанні австралійської акторки Ессі Девіс, а чи сам Нед – у виконанні Джорджа Маккея, а чи кожного з ансамблю персонажів. З зірок можна згадати Рассела Кроу, що втілив наставника Неда – проте кожен з героїв не перетягує увагу, кожна роль є по своєму важлива.
Як висновок. Так, «Правдива історія банди Келлі» якщо і є таким собі «австралійським вестерном», то більше вестерном-драмою. Її вповні оцінять поціновувачі театрального мистецтва, а також драматичного кіно, проте винесеного за стіни розкішних палаців – у суворий та бурхливий світ виживання.
Недзельницький Андрій

Історія злочинця, історія героя
Ніщо не обмежує людину, як таємниці,
І ніщо не ранить так, як брехня
Життя – химерна штука. В ній герої з часом стають злочинцями, і навпаки – злочинці стають символами протесту. Головним чином, ці історії відбувались…

+1 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 14

Відгуки про фільм Правдива історія банди Келлі

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Очікувані прем'єри
з 27 лютого з 20 лютого з 16 лютого
Леонардо да Вінчі. Незвідані світи Справа Колліні Кунґ Ф'юрі 2
біографія star 9,6
трилер, драма, кримінал star 7,3
комедія, екшн, кримінал star 0

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше