Вхід

Спадок нації

Країна, рік:Україна, 2016

Жанр: документальний

Режисер:Олександр Ткачук

Сценарист:Леся Воронюк-Волошина

Продюсер:

Прем'єра в Україні:03.11.2016

Тривалість:1 год. 20 хв.PT1H20M

7,2
6 голосів
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ідея фільму полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу.
У "Спадку нації" органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…
Фільм знято у шести країнах: Україні, Канаді, Італії, ОАЕ, Німеччині, Росії.
Вишиванка є не тільки прадавньою частиною гардеробу кожного українця, але й символом та оберегом, який передається з покоління в покоління як безцінний скарб. Історія української вишиванки – це історія українського народу. З вишиванки, як з книги, можна зчитати, якими талановитими були і є українці, якими гарними були господарями та майстрами, як бідували, коли Україну захоплювали чи намагалися зруйнувати, чи коли знищували нашу культуру і сам ген українства (заборона одягати вишиванки, виключення з університету, ув’язнення, позбавлення майбутнього…) Ось тільки дві історії, які показують духовно-історичну пов’язаність життя українця і вишиванки: у 1947 році під час голоду вишиванки з Буковини вимінювали на зерно в Станіславі і так порятувались цілі родини; зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків відбула на засланні 11 років, і там єдиною розрадою стала вишиванка, яку вона вишила із постільної білизни і досі зберігає як символ нескореності... Подібні історії ми віднайшли і серед українців світу.
Вишиванка, як і самі українці, пережила культурний занепад, коли, не розуміючи її цінності, нею мили підлоги чи викидали на смітник як непотріб. Сьогодні вишиванка разом з нацією народжується заново. В ній хрестять дітей, одружуються – одягають на найвизначніші події у житті і просто так. У кожному регіоні нашої країни вишиванка має інший орнамент, стиль вишивки, крій, та все ж вона споконвіку живе у кожнісінькому куточку України – і на Луганщині, Дніпропетровщині, Черкащині, і на Львівщині, Тернопільщині, Буковині, і на Київщині, Кіровоградщині, Херсонщині, і навіть в Криму. Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі. Вишиванка – це генетичний код та дрес-код нації.

Відгуки про фільм Спадок нації 1

255 символів залишилося

Відгуки

  • ПМ

    Полікарпов Микола 18.05.2018 10:41

    Чому просто не викласти фільм у мережу?

    Відповісти

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: