Закрити
Наверх Наверх

Екс

7,9 
247 голосів
Оцінити:

Країна, рік: Україна, 2019

Жанр: бойовик, кримінал

Режисер: Сергій Лисенко

Актори: Орест Пастух, Віталій Гордієнко, Ліза Бакуліна, Василь Колісник, Роман Кривдик ...

Прем'єра в Україні: 23.01.2020

Тривалість: 1 год. 35 хв.PT1H35M

Галіція, 1932 року. Четверо українських підпільників з Українськоъ військової організації по прізвиську Чорний, Зюк, Явір і Терен складають план для потреб опору. Але плани не йдуть так гладко, і ретельно продумана операція перетворюється на криваву бійню.

Цікаві факти про фільм "Екс":

- Майже для всіх виконавців головних ролей участь у фільмі "Екс" стала дебютом у кінематографі. Оскільки події розгортаються на Галичині, режисер стрічки Сергій Лисенко шукав акторів передусім у цьому регіоні. Виконавцем ролі Чорного став Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а Зюка та Терена зіграли Роман Кривдик та Василь Колісник.

- Сценарій засновано на реальних подіях (йдеться про пограбування пошти у містечку Городок (тоді Грудек Ягелонські) 1932 року).

- Оператором стрічки виступив Сергій Михальчук, лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні. А художник-постановник, Влад Одуденко, відзначався роботою над фільмами "Поводир", "Плем'я", "Сторожова застава", "Дике поле" та "Крути 1918".

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky 23.01.2020 10:58

Once upon a time in Galichina
Смерть гарною не буває
«Екс»
Загалом, українське кіно – це просто лотерея. Інколи стрічка, що виходить з величезними амбіціями, не виправдовує і десятої долі, а історичне кіно часто лежить поза будь-якою площиною добра і…

Once upon a time in Galichina
Смерть гарною не буває
«Екс»
Загалом, українське кіно – це просто лотерея. Інколи стрічка, що виходить з величезними амбіціями, не виправдовує і десятої долі, а історичне кіно часто лежить поза будь-якою площиною добра і зла. Тому і історичний бойовик «Екс», в історичній підоснові який має історію пограбування «експропріації» пошти в Городку, і подальший судовий процес над його учасниками відзначають як один з ключових в публічному становленні ОУН. Стрічка була створена на основі сценарію Ярослава Яріша, «бухгалтера, що творив ночами» - свою роботу він подав на літературний конкурс «Коронація слова», де її помітив один із членів журі режисер Сергій Лисенко. Картина пройшла довгий шлях у процесі створення до появи на широкому екрані, де глядачі її можуть побачити з 23 січня, а презентована була в київському кінотеатрі СінемаСіті на допрем’єрному показі за участі знімальної групи.
…Зразу можна сказати, що події в Грудеку Ягеллонському давно приваблюють і істориків (вперше познайомився з історією в публікації з «скептичним ставленням»), і митців. На громадських засадах ГО «Апостольска чота» зняли стрічку «Незламні» (зараз вона є у вільному доступі), де більшість ролей зіграли непрофесійні актори, а режисером виступив отець Михайло Греділь:– проте намагались втілити максимально точно історичні факти, а її бюджет виробничих витрат склав 100 тис. гривень. «Екс» же вартував близько 25 млн., і тому, звісно, було цікаво порівняти різні «втілення»
Проте повернемось до «Екс», повністю – «експропріація на користь повстанського руху» (загалом, традиційна для революціонерів справа, певними легендами вона ввійшла і в історію, наприклад, більшовиків). Повстанці на прізвиська Чорний, Зюк, Явір і Терен планують пограбування поштового відділення для потреб опору, разом з тим розвивається сюжетна лінія батяра-гуляки Юрка, що також приймає участь в повстанському русі, проте вирішує «брати» українську кооперативну касу. В обох випадках все іде «не по плану»: в Городку охорона пошти виявляється озброєною, а в касі гультяй-зломник опиняється в руках українського селянина, що вирішує піддати «задля виховання» тортурам, прямо намагаючись працювати «а-ля Татантіно».
Що можна відзначити. По-перше відмінно зшиті костюми – це дійсно якісний крій, дизайн та підбірка.в конетксті типажів По-друге, можливо вперше українське кіно не виглядає «затиснено-театральним» та «забронзовілим» в контексті «сучасного історичного»: автори вряди-годи вставляють пафосні фрази, обов’язково згадують «поганий» СРСР, ба навіть реконструюється напад на посольство Радянського Союзу Микола Лемика, що відбувся в 1933 році. Просто чудова західна говірка – так, автори урізноманітнили її виразами типу «Один раз не свинопас». Разом з тим, актори отримали дійсно певну «свободу» в кадрі, що досягається дійсно відмінною операторською роботою (оператор Сергій Михальчук). Сам сценарій та розвиток виглядає динамічним, проте саме тут даються взнаки і вади, більше саме сценарію. Основна з них, що іноді автори не знали чим заповнити стрічку, іноді заходячи на територію фарсу. Дійсно, можна було як в аматорських «Незламних» можна більшу частину зосередити на самій операції, і також більше додати реального історичного фактажу, наприклад, «згадавши» про постать Маріяна Жураківского, якого помилував президент Польщі, згадати про перебіг самого судового процесу. Абсолютно всі герої виглядають, м’яко кажучи, недалекими (хоч в реальності операція з самого початку, здається, була розроблена «наудачу»), іноді безглуздо-жорстокими. З «польських» персонажів ми не маємо жодного позитивного, по типажу вони здаються переодягненими, скажімо «більшовиками» -якщо брати сучасний канон в українській культурі, і так само недалекими.
Порівняно з іншими українськими стрічками, актори зіграли (звісно не без допомоги оператора, режисера і команди стрічки») більше «кіно, аніж театр». Живі персонажі, що мають свої слабкості, мріють про майбутнє. Виконавцем ролі Чорного став Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а Зюка та Терена зіграли Роман Кривдик та Василь Колісник. Звісно ж, не потрібно забувати і про гультяя Юрка, чи касирку Касю (Ліза Бакуліна), та інших цікавих епізодичних ролей, що утворили живий акторський ансамбль.
Як висновок. Стрічку «Екс» не можна назвати більш-менш правдоподібною екранізацією подій у Городку і подальшому суді, проте, навіть з суттєвими недоліками, вона є зразокм дійсно «пригодницького», і дійсно «кіно», що знайде свого глядача.
Недзельницький Андрій

Once upon a time in Galichina
Смерть гарною не буває
«Екс»
Загалом, українське кіно – це просто лотерея. Інколи стрічка, що виходить з величезними амбіціями, не виправдовує і десятої долі, а історичне кіно часто лежить поза будь-якою площиною добра і…

+12 / -1
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 10

Відгуки про фільм Екс

всього - 14
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Класний фільм. Тільки Москвофіли в коментарях в низу (3-5 людей), нажаль не розуміють. Не розуміють тільки тому, що це не їх історія, культура, люди.

відповісти

Найсильніший український фільм останніх 5 років. Супер. Чудова гра акторів, хороший сценарій, прекрасна робота оператора. Раджу всім.

відповісти

Фільм набагато сильніший ніж обіцяє трейлер! Захоплюючий сюжет тримає в напрузі, гарна гра акторів, переглядається легко і втой же час несе ідею! Раджу всім до перегляду, не пожалкуєте! Дуже радий, що Українське кіно вирвалось на волю і набирає оберти!

відповісти

Фільм потрібний, бо розповідає про реальні події, що відбувались на Львівщині у 30-х роках. Моя свекрова розповідала, що в момент страти цих хлопців(Біласа і Данилишина) у всіх церквах Львова і навколишніх селах били в дзвони, а люди ридали.

відповісти

Не понимаю почему такие восторги о фильме! Сюжет слабый! На актёров не тратились, соответственно и игра слабая! Фильм обрывается оставляя ощущение что не до снято..... Единственное радует, что деньги потраченные на билет немного помогут улучить в будущем

відповісти

Фільм справляє враження! Про багато же ще українських героїв ми не знаємо! Молоді, життєлюбні, в ворожому оточенні, вони вірили і боролися за існування своєї держави України,вони за це вмирали. А ми маємо вже цю свою державу і не цінуємо те, що маємо!

відповісти

Чудовий фільм. Отримали задоволення від перегляду, хоча було емоційно важко. Цікавий сценарій, колоритний, пізнавальний. Про боротьбу українців за свободу і незалежність. Дякуємо авторам і акторам. Успіхів вам!

відповісти

Прекрасний фільм!

відповісти

Фільм сподобався

відповісти

фільм просто перевершив всі очікування

відповісти
Дивіться також
Кролик Джоджо Best Erotic Shorts Погані хлопці назавжди
драма, комедія, військовий star 6,9
фестиваль star 3,9
комедія, екшн star 6,8

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше