Закрити
Наверх Наверх

Аттіла-завойовник
Attila

7,9 
71 голос
Оцінити:
IMDB 6,1/10

Країна, рік: США, 2001

Жанр: драма, пригоди

Актори: Жерар Батлер, Пауерс Бут, Симон Маккинон, Ендрю Плевин, Томмі Флэнеган ...

Тривалість: 2 год. 55 хв.PT2H55M

Повідомити про вихід фільму у прокат

Ok

400 рік нашої ери. Древні пророцтва говорили, що одного разу з'явиться людина, яка зможе об'єднати племена лютих воїнів і кинути виклик непереможній Римській Імперії, яка століттями правила античним світом ... Ім'я цієї людини стало легендарним і назавжди увійшло в історію людства. Аттіла зумів об'єднати всі варварські племена, сподіваючись піти на гниючу, корумповану  імперію. Починається картина з дитячих років майбутнього воєначальника, коли міжусобиці були звичайною справою, а племена вирізали один одного, не шкодуючи ні старих, ні дітей. 

Рецензії до фільму

всього - 1
Ярковой Лёха 11.01.2013 23:11

Рецензія на фільм "Аттіла-завойовник"

Древні пророцтва говорили, що один раз з'явиться людина, яка зможе об'єднати племена лютих воїнів і кинути виклик непереможної Римської Імперії, яка століттями правила античним світом.
Ім'я цієї людини стало легендарним і назавжди увійшло в історію людства:…

Рецензія на фільм "Аттіла-завойовник"

Древні пророцтва говорили, що один раз з'явиться людина, яка зможе об'єднати племена лютих воїнів і кинути виклик непереможної Римської Імперії, яка століттями правила античним світом.
Ім'я цієї людини стало легендарним і назавжди увійшло в історію людства: Аттіла - безстрашний повелитель гунів. У зіткнення прийшли два світи і два чоловіки, що втілюють цінності й суть цих двох світів. Атілла, предволітель гунів (Д. Батлер), - мрійник, здатний побачити у своєму народі більше, ніж народ знає про себе сам. Гуни задоволені можливістю грабувати своїх сусідів, Атілла мріє побудувати нову імперію і встановити новий світовий порядок. Римський генерал Ф. Ацій (Пауерс Бут) поєднує в собі все краще і найгірше, властиве Риму в останні роки існування Імперії. Головний і незмінний мотив усіх його дій - Рим повинен продовжувати правити світом. Два різних бачення долі, що захищаються двома найсильнішими людьми сторіччя.
V сторіччя від Різдва Христового. Незважаючи на корупцію, політичні розбрати, війни і навали варварів Західна Римська імперія залишається наймогутнішою на землі.
Хлопчик Аттіла примудряється перемогти двох дорослих ворогів і сховатися в степу. Завдяки цьому подвигу він починає набувати вплив серед гунів. Його старший брат Бледа зі словами "Цієї ночі я покладу початок новому племені гунів - з рудим волоссям" віднімає у Аттіли його наречену для своїх утіх. Аттіла знаходить міфічний "меч долі", викликає Блед на поєдинок і перемагає його за допомогою шаманки, що взяла на себе біль Аттіли. Наречена Аттіли вмирає при пологах. Дізнавшись про нашестя гунів римський імператор Валентиніан, за порадою матері звільняє з ув'язнення полководця Флавія Аеція, що мав справу з гунами. Аецій і Аттіла об'єднуються і зустрічаються в битві з королем вестготів Теодоріхом. Гонець Аеція до Аттіли гине, але вождь гунів вірно вгадує момент атаки і громить Теодоріха. Аецій нав'язує готам важкі умови миру.
Аттіла відвідує Рим і після атаки на Східну римську імперію, починає наступ на Рим. Аецій перебуваючи в Константинополі помічає дівчину, як дві краплі води схожу на померлу дружину Аттіли і посилає її вождю гунів. Дівчина ненавидить гунів, так як вони вбили її рідних. Аецій об'єднується з Теодоріхом. Вождь готовий вимагає повернути йому дочку, яку Аецій удочерив. Заради Риму полководцю доводиться пожертвувати найдорожчим. Тим часом Аттіла бере римську фортецю, вірно вгадавши слабке місце в стіні.
Римляни і вестготи зустрічаються з гунами в Битві на Каталаунських полях - Битва в Галлії, в якому війська Західної Римської імперії під початком полководця Аеція в союзі з армією Тулузького королівства вестготів зупинили навалу коаліції варварських племен гунів і германців під початком Аттіли на Галлію. Бій став найбільшим і одним з останніх в історії Західної Римської імперії перед її розпадом. Римляни відбивають атаку гунів, Аттіла посилає частину армії проти вестготів. Аецій розгадує задум Аттіли, але все ж посилає підмогу Теодоріху, після чого Аттіла веде людей у вирішальну атаку на римлян. За наказом Аеція його ад'ютант пускає стрілу Теодоріху в спину. Втратили короля готи в люті відкидають гунів, у той час як контратака римлян змушує відступити гунів. Меч долі ламається в руках Аттіли. Гуни йдуть, але встигають теж покидають римлян. Зброєносець Аттіли починяться йому меч, але скористатися ним вождь не встигає - у першу шлюбну ніч дружина Аттіли підмішує йому у вино отрута. Під час нагородження Валентиніан пронизує мечем Аеція.
Якщо ви вирішили подивитися "Аттілу завойовника", то в першу чергу пам'ятайте про те, що перед нами телевезіонний фільм. І саме тому в ньому присутня якась затягнутість і неквапливість. Адже в телефільмі поспішати нікуди і нема чого - всю історію можна укласти в кілька серій.
Фільм безсумнівно оцінять шанувальники жанру, а для всіх інших він може здатися навіть великоваговим. І це дійсно так. Максимально наближені до вірогідності події можуть захопити лише шанувальників історії, а інтриги великих стратегів - римлян - заплутати недосвідчених в цьому ремеслі глядачів.
Але це зовсім не означає, що фільм дивитися не варто, варто звичайно, тому що поставлений він дуже добре, але ще раз кажу - картина на любителя (фанати наддинамічний екшенів явно занудьгують).
Фільм так само буде цікавий для шанувальників і шанувальниць Джерарда Батлера, який виконав в картині головну роль предводителя гунів Аттіли. І навіть говорити не варто, що цю роль він виконав блискуче.
Хороша і рудоволоса Сіммон Маккінон, що об'єднала в собі образ коханої Аттіли Накари і Ільдіко, жінки, про яку говорили, що саме вона вбила великого Гуна.
Правда це чи ні, але готський історик Йордан у 6-му столітті записав наступне: "Гунської вождь, пересичений розкішшю і незліченними дружинами, за дружину дівчину небаченої краси по імені Ільдіко. Аттіла помер після черезмерного пиття на шлюбному бенкет. Кров ринула у нього горлом, і слуги виявили його мертвим, плаваючим на шлюбному ложі в калюжі крові, а поруч - тремтячу Ільдіко".
Я не можу сказати, що зі смертю Аттіли закінчилася ціла епоха, але він був без сумніву великою особистістю, яка заслуговує на увагу. І я радий, що історія життя цього знаменитого завойовника отримала гідне втілення на екрані.

Рецензія на фільм "Аттіла-завойовник"

Древні пророцтва говорили, що один раз з'явиться людина, яка зможе об'єднати племена лютих воїнів і кинути виклик непереможної Римської Імперії, яка століттями правила античним світом.
Ім'я цієї людини стало легендарним і назавжди увійшло в історію людства:…

+0 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Кадри з фільму

всього - 4

Відгуки про фільм Аттіла-завойовник

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також

Хантер-Кіллер
Hunter Killer
Три богатиря на далеких берегах
Сіністер
Sinister
Серед білого дня
The Cold Light of Day
Чого чекати, коли чекаєш дитини
What to Expect When You're Expecting
Оголена спокуса
Wanderlust
Веселі канікули
How I Spent My Summer Vacation
Велетень
The Mighty
Коріолан
Coriolanus

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше