Закрити
Наверх Наверх

Аттіла-завойовник
Attila

7,9 
71 голос
Оцінити:
IMDB 6,1/10

Країна, рік: США, 2001

Жанр: драма, пригоди

Актори: Жерар Батлер, Пауерс Бут, Симон Маккинон, Ендрю Плевин, Томмі Флэнеган ...

Тривалість: 2 год. 55 хв.PT2H55M

400 рік нашої ери. Древні пророцтва говорили, що одного разу з'явиться людина, яка зможе об'єднати племена лютих воїнів і кинути виклик непереможній Римській Імперії, яка століттями правила античним світом ... Ім'я цієї людини стало легендарним і назавжди увійшло в історію людства. Аттіла зумів об'єднати всі варварські племена, сподіваючись піти на гниючу, корумповану  імперію. Починається картина з дитячих років майбутнього воєначальника, коли міжусобиці були звичайною справою, а племена вирізали один одного, не шкодуючи ні старих, ні дітей. 

Рецензії до фільму

всього - 1
Ярковой Лёха 11.01.2013 23:11

Рецензія на фільм "Аттіла-завойовник"

Древні пророцтва говорили, що один раз з'явиться людина, яка зможе об'єднати племена лютих воїнів і кинути виклик непереможної Римської Імперії, яка століттями правила античним світом.
Ім'я цієї людини стало легендарним і назавжди увійшло в історію людства:…

Рецензія на фільм "Аттіла-завойовник"

Древні пророцтва говорили, що один раз з'явиться людина, яка зможе об'єднати племена лютих воїнів і кинути виклик непереможної Римської Імперії, яка століттями правила античним світом.
Ім'я цієї людини стало легендарним і назавжди увійшло в історію людства: Аттіла - безстрашний повелитель гунів. У зіткнення прийшли два світи і два чоловіки, що втілюють цінності й суть цих двох світів. Атілла, предволітель гунів (Д. Батлер), - мрійник, здатний побачити у своєму народі більше, ніж народ знає про себе сам. Гуни задоволені можливістю грабувати своїх сусідів, Атілла мріє побудувати нову імперію і встановити новий світовий порядок. Римський генерал Ф. Ацій (Пауерс Бут) поєднує в собі все краще і найгірше, властиве Риму в останні роки існування Імперії. Головний і незмінний мотив усіх його дій - Рим повинен продовжувати правити світом. Два різних бачення долі, що захищаються двома найсильнішими людьми сторіччя.
V сторіччя від Різдва Христового. Незважаючи на корупцію, політичні розбрати, війни і навали варварів Західна Римська імперія залишається наймогутнішою на землі.
Хлопчик Аттіла примудряється перемогти двох дорослих ворогів і сховатися в степу. Завдяки цьому подвигу він починає набувати вплив серед гунів. Його старший брат Бледа зі словами "Цієї ночі я покладу початок новому племені гунів - з рудим волоссям" віднімає у Аттіли його наречену для своїх утіх. Аттіла знаходить міфічний "меч долі", викликає Блед на поєдинок і перемагає його за допомогою шаманки, що взяла на себе біль Аттіли. Наречена Аттіли вмирає при пологах. Дізнавшись про нашестя гунів римський імператор Валентиніан, за порадою матері звільняє з ув'язнення полководця Флавія Аеція, що мав справу з гунами. Аецій і Аттіла об'єднуються і зустрічаються в битві з королем вестготів Теодоріхом. Гонець Аеція до Аттіли гине, але вождь гунів вірно вгадує момент атаки і громить Теодоріха. Аецій нав'язує готам важкі умови миру.
Аттіла відвідує Рим і після атаки на Східну римську імперію, починає наступ на Рим. Аецій перебуваючи в Константинополі помічає дівчину, як дві краплі води схожу на померлу дружину Аттіли і посилає її вождю гунів. Дівчина ненавидить гунів, так як вони вбили її рідних. Аецій об'єднується з Теодоріхом. Вождь готовий вимагає повернути йому дочку, яку Аецій удочерив. Заради Риму полководцю доводиться пожертвувати найдорожчим. Тим часом Аттіла бере римську фортецю, вірно вгадавши слабке місце в стіні.
Римляни і вестготи зустрічаються з гунами в Битві на Каталаунських полях - Битва в Галлії, в якому війська Західної Римської імперії під початком полководця Аеція в союзі з армією Тулузького королівства вестготів зупинили навалу коаліції варварських племен гунів і германців під початком Аттіли на Галлію. Бій став найбільшим і одним з останніх в історії Західної Римської імперії перед її розпадом. Римляни відбивають атаку гунів, Аттіла посилає частину армії проти вестготів. Аецій розгадує задум Аттіли, але все ж посилає підмогу Теодоріху, після чого Аттіла веде людей у вирішальну атаку на римлян. За наказом Аеція його ад'ютант пускає стрілу Теодоріху в спину. Втратили короля готи в люті відкидають гунів, у той час як контратака римлян змушує відступити гунів. Меч долі ламається в руках Аттіли. Гуни йдуть, але встигають теж покидають римлян. Зброєносець Аттіли починяться йому меч, але скористатися ним вождь не встигає - у першу шлюбну ніч дружина Аттіли підмішує йому у вино отрута. Під час нагородження Валентиніан пронизує мечем Аеція.
Якщо ви вирішили подивитися "Аттілу завойовника", то в першу чергу пам'ятайте про те, що перед нами телевезіонний фільм. І саме тому в ньому присутня якась затягнутість і неквапливість. Адже в телефільмі поспішати нікуди і нема чого - всю історію можна укласти в кілька серій.
Фільм безсумнівно оцінять шанувальники жанру, а для всіх інших він може здатися навіть великоваговим. І це дійсно так. Максимально наближені до вірогідності події можуть захопити лише шанувальників історії, а інтриги великих стратегів - римлян - заплутати недосвідчених в цьому ремеслі глядачів.
Але це зовсім не означає, що фільм дивитися не варто, варто звичайно, тому що поставлений він дуже добре, але ще раз кажу - картина на любителя (фанати наддинамічний екшенів явно занудьгують).
Фільм так само буде цікавий для шанувальників і шанувальниць Джерарда Батлера, який виконав в картині головну роль предводителя гунів Аттіли. І навіть говорити не варто, що цю роль він виконав блискуче.
Хороша і рудоволоса Сіммон Маккінон, що об'єднала в собі образ коханої Аттіли Накари і Ільдіко, жінки, про яку говорили, що саме вона вбила великого Гуна.
Правда це чи ні, але готський історик Йордан у 6-му столітті записав наступне: "Гунської вождь, пересичений розкішшю і незліченними дружинами, за дружину дівчину небаченої краси по імені Ільдіко. Аттіла помер після черезмерного пиття на шлюбному бенкет. Кров ринула у нього горлом, і слуги виявили його мертвим, плаваючим на шлюбному ложі в калюжі крові, а поруч - тремтячу Ільдіко".
Я не можу сказати, що зі смертю Аттіли закінчилася ціла епоха, але він був без сумніву великою особистістю, яка заслуговує на увагу. І я радий, що історія життя цього знаменитого завойовника отримала гідне втілення на екрані.

Рецензія на фільм "Аттіла-завойовник"

Древні пророцтва говорили, що один раз з'явиться людина, яка зможе об'єднати племена лютих воїнів і кинути виклик непереможної Римської Імперії, яка століттями правила античним світом.
Ім'я цієї людини стало легендарним і назавжди увійшло в історію людства:…

+0 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Кадри з фільму

всього - 4

Відгуки про фільм Аттіла-завойовник

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
Хантер-Кіллер Три богатиря на далеких берегах Сіністер
трилер, бойовик star 6,8
мультфільм star 8,5
жахи, містика star 8,5

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше