Наверх Наверх

2020. Безлюдна країна

8,6 
197 голосів
Оцінити:

Країна, рік: Україна, 2018

Режисер: Корній Грицюк

Сценарист: Корній Грицюк

Прем'єра в Україні: 22.11.2018

Тривалість: 1 год. 10 хв.PT1H10M

Дія стрічки розгортається в найближчому майбутньому. Режисер з Канади з українськими коренями приїжджає в Україну, де в результаті певних міжнародних договорів жителям країни відкриваються кордони до всього світу. Через декілька тижнів в країні залишаються одиниці, яких і хоче відшукати головний герой.

Цікаві факти про фільм "2020. Безлюдна країна":

- Кінострічка була представлена на 47-му кінофестивалі "Молодість" у рамках програми "Форми".

- Сам знімальний процес відбувся за 35 днів, які розтягнулися на рік, адже зйомки проходили тільки у вихідні.

Це дебютна повнометражна стрічка режисера Корнія Грицюка. 

Рецензії до фільму

всього - 1
Andrey Nedzelnitsky 23.11.2018 23:29

Маніфест перших
Лучше быть первым в деревне, чем вторым в городе
Юлій Цезар
Так, українське кіно переживає епоху ренесансу – власне, основний кістяк тут становлять стрічки, випущені за підтримки Держкіно, проте, молоді режисери пробують себе і на ниві цілком незалежного,…

Маніфест перших
Лучше быть первым в деревне, чем вторым в городе
Юлій Цезар
Так, українське кіно переживає епоху ренесансу – власне, основний кістяк тут становлять стрічки, випущені за підтримки Держкіно, проте, молоді режисери пробують себе і на ниві цілком незалежного, випущеного без підтримки держави, кінематографу. Забігаючи вперед, в цьому контексті можна відзначити надзвичайну у своєму посилі, проробці проблематики, стрічку «2020. Безлюдна країна», - презентовану 22 листопада в київському кінотеатрі Жовтень, - донецького режисера Корнія Грицюка, зняту у стилі мок’юментарі. Даний напрям – це напрям ігрових фільмів, стилізованих під документальні, одним з перших представників якої була «Відьма з Блер: Курсова з потойбіччя»
Проте зараз не про жахи, а про трагічне – проте з іронією…Отже, 2020 – Україна повністю відкрила свої кордони для виїзду, і так само світ дозволив «розселитись» всім сорока мільйонам українців. Автор позиціонує себе як канадського митця, що приїхав дослідити причини катастрофічної міграції – і віднайти в подіях хоч промінчик надії. Власне, якщо вдуматись, то сама стрічка – це цикл інтерв‘ю, в які вплетена «безлюдність» - пусті вулиці, траси, занедбані елементи інфраструктури та промисловості, офіси, школи, квартири, а також – коротенькі документальні вставки знайомих нам історичних подій - та враження туристів від поїздок з YouTube.
Після короткого, теж міфічного, вступу, ми зустрічаємось з першою героїнею –моделлю Юлією зі Львова. Так, її всі друзі та рідні роз‘їхались, проте для неї «порожня» країна – це шанс бути єдиною представницею від країни, яка (у фільмі) формально існує. Вона розраховує на перемогу, і саме відсутність конкуренції «тут», дає зосередитись на підготовці до фіналу – а потім все рівно поїхати. Потім в нас з‘являється молодий політолог Остап, він розкриває нам «історичні передумови» - бажання поїхати за кращою долею, війну, економічну кризу, і готовність інших країн прийняти українців. Доречи, їдуть вони не тільки на Захід – багато хто вирішив податись до Росії – про що ми дізнаємось від ополченця ДНР, який став «володарем» розтрощеної Горлівки… Ми зустрічаємо і бухгалтерку, що веде облік майна, і колоритного бізнесмена Забайкальского, що ставить путівники зі своїм прізвищем, вважаючи себе новим князем, і молодого інженера, який нарешті зайнявся улюбленою справою, мріючи населити країну роботами, подружжя програмістів, для яких будь-які кордони – лише на папері… Десь по роздолах «по завданню партії» ходить посланець з Китаю – Україна для Піднебесної – це новий «життєвий простір».
Підсумовують ситацію – «мабуть останній» Президент Тарас Войтенко, якого зіграв ведучий Андрій Куликов, він аналізує ситуацію як трагедію, те, що мало відбутись в будь-якому разі, і розмірковує над трансформацією країни, і скептик – колишній вчений радянського НДІ, і згаданий вище політолог Остап.
…Отже перед нами – досить динамічне, проте без жодих спецефектів, псевдодокументальне кіно. Звісно, воно не претендує на енциклопедичність, проте в прямому сенсі показує перезавантаження країни, а власне – народження нової держави, і як завжди в історії – обумовлену економічно, перше ядро котрих є групи відчайдушних авантюристів, що приходять на пустельні землі, і встановлюють свої правила. Мабуть, тому тут майже нема символіки, в кадрі звучить російська на Заході і українська мова на Сході, і ми знаємо – це буде країна з чистого аркуша. Авантюристичною можна назвати і саму історію створення стрічки- її загальний бюджет склав десь близько восьми тисяч гривень, актори самі виступили волонтерами, так само як і люди, що зводили стрічку. Щоб вийти в оффлайн, творці придумали рух «2020: Їдьте та повертайтесь», що виклала дискусії серед необізнаних з задумом сюжету..
…Епіграф, звісно не відноситься до «реальної» України – це загальне вираження честолюбства людини, що готова прийти в пустку, і кинути виклик долі, комфорту – лишень би бути першою, уявити себе «князем на годинцц». Так само, стрічку не потрібно сприймати буквально, це все-таки чорна комедія з багатьма виведеними змінними – проте, без перебільшення – багато в чому це те, про що Ви думаєте, проте боїтесь сказати.

І без іронії скажімо – 2020: Їдьте і повертайтесь.
Недзельницький Андрій

Маніфест перших
Лучше быть первым в деревне, чем вторым в городе
Юлій Цезар
Так, українське кіно переживає епоху ренесансу – власне, основний кістяк тут становлять стрічки, випущені за підтримки Держкіно, проте, молоді режисери пробують себе і на ниві цілком незалежного,…

+6 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 2
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Інші трейлери фільму 2020. Безлюдна країна

Кадри з фільму

всього - 4

Відгуки про фільм 2020. Безлюдна країна

всього - 9
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

полный бред. Вотпрямщас сорок миллионов кинут свои дома, имущество, работу и рванут незнамо куда? ну давайте отменим безвиз и опустим железный занавес. Да, определенный процент людей ездит по миру, меняя страны. Большинство же предпочитает жить дома

відповісти

фільм реально крутий.Просто дех-то бояться такої реальності, котра там відображена. Але про те це більш ніж реально.

відповісти

Що за маячня?

відповісти

Это ужас. Куда мы катимся

відповісти

Днище. Тупое нудное дно.

відповісти

Фильм не из категории убивателей времени... И не для всех... У меня хорошие ощущения после него!

відповісти

Фантазію сценариста-режисера цілком і повністю принижує Україну і українців. Оспіваний СРСР, росіяни-брати і навіть небажання китайців жити в Україні.

відповісти

фильм слабый, идеи интересные

відповісти

Для кого то фантазия ли бред, а для людей с мощным аналитическим умом- это реальное будущее. Они могут прогнозировать ходы, как компьютер на один ваш ход продумывает 1000 с разными вариантами концовок. И пока вы играете, он поставил вам мат уже раз 100

відповісти
Дивіться також
Щиголь Сонце також зірка Зустріч однокласників
драма star 6,1
драма star 4,5
комедія star 6,3

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше