Вхід

Улюблений фільм "У бій йдуть тільки старики" - цікаві факти

17.06.2021
Улюблений фільм "У бій йдуть тільки старики" - цікаві факти

Як режисер зламав літак, як отримав роль Олексій Смірнов і хто став прототипом героїв.

1.Коли Леонід Биков працював над фільмом, він консультувався у військових льотчиків. В результаті деякі персонажі придбали реальних прототипів: Коник - льотчик Сергій Луганський і Віталій Попков, Вано - льотчик Вано Габунія, Тітаренко - Іван Лавейкін, Дмитро Тіторенко і знову Попков, Зоя - Надія Попова, одна з "нічних відьом".

2. Штурмовик Василь Ємельяненко намалював на ІЛ- 2 ноти і називав свій літак "музичним". Саме так з'явилися ноти на літаку Титаренко.

3. Дві знамениті фрази з фільму теж були з реального життя: "Махнув не дивлячись"! і "Товариш командир, я б більше фріців збив, якби ви їх своєю нижньою білизною не розполохали".

4. Биков величезною працею досяг того, щоб Макарича зіграв Олексій Смірнов. До цього актор грав тільки в комедійних картинах, тому начальство кіностудії не сприймало його кандидатуру серйозно, посилаючись на те, що у нього "тупе обличчя". Биков дуже сильно образився і розповів, що Смірнов пройшов війну і отримав 5 нагород, серед яких 2 ордени Слави, і якщо його не затвердять на роль, то і зйомкою фільму він займатися не буде. Після цього Смірнов відразу ж отримав роль.

5. На знімальному майданчику були справжні військові літаки. Щоб добитися цього, Биков звернувся по допомогу до генерала Покришкіна. Легендарний льотчик спочатку не сприйняв прохання режисера серйозно - у той час було дуже багато фільмів про війну, але усі вони були прохідними. Він вже не вірив, що хтось взагалі здатний зняти гарний фільм, на таку непросту тему, проте сценарій все ж взяв почитати. Вже через день Покришкін надав для зйомок 5 літаків!

6. Биков не любив звертатися до послуг дублерів і намагався самостійно виконувати трюки. Звичайно ж, йому не дозволили піднімати літаки в повітря, проте навчили запускати двигун і навіть рулювати по аеродрому. У режисера це виходило досить професійно. Одного разу стався казус - Биков трохи не зіпсував "ЯК", коли під час рулювання не помітив яму і потрапив колесом туди. Літак тут же "клюнув" дорогу носом, але, на щастя, все обійшлося.

7. Фільм зайняв 4 місце за підсумками року. Це було несподівано, тому що в 70-і роки військові фільми не користувалися популярністю.

8. Механіку Макаричу і капітану Тітаренко поставили пам'ятники в Україні.

Джерело: neskychno.com

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки

  • О

    Олег 17.06.2021 17:17

    Памятник стоит Быкову возле парка Славы в Киеве на Украине.

    Відповісти

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: