Вхід

Ірма Вітовська: хочеш мати паспорт України — спілкуйся українською

20.06.2022
Ірма Вітовська: хочеш мати паспорт України — спілкуйся українською

Відома українська акторка Ірма Вітовська різко висловилася в бік українців, які принципово відмовляються спілкуватися рідною мовою. Зірка вважає, що громадянству України потрібно відповідати.

Це стосується й іноземців, що хочуть отримати синій паспорт, й вичайних російськомовних українців. 

Ірма Вітовська поділилася, що багато українців спілкуються російською через звичку, однак намагаються позбутися її. Однак, з її слів, існують і ті переселенці, що не бажають навіть спробувати відмовитися від мови агресора через свій "світогляд".

"Мова – це маркер і спосіб безпеки. Дуже швидко наші переселенці в Європі вивчають мову, а своєї так і не знають. Є люди, які світоглядно вірять, що так можна. Я це не приймаю. У нас є етнос і будьте ласкаві вивчати мову країни, в якій ви живете і носите паспорт, бо потім буде знову хтось вас звільняти", – сказала знаменитість.

Акторка висловила впевненість, що вивчення української мови є показником "моральної стерильності і виховання", а закон, який би регулював мовне питання, має бути прийнятий на найвищих урядових рівнях.

"Україна має мати своє обличчя. Це не колонія. По-перше, потрібно абсолютно змінити відношення до паспорту. Мені, шкода що в Україні не створено було інституту громадянства, де б паспорт був сакральністю. Я стаю жорсткою. Для того, щоб ви мали право носити паспорт, у вас має бути певний рівень мови", – сказала Вітовська.

Вона також наголосила, що не потрібно тримати на державних посадах людей, що принципово відмовляються спілкуватися українською, підтримуючи поширення в самостійній державі мови країни-агресорки.

Джерело: obozrevatel.com

Повернутися до списку новин

Коментарі до новини

255 символів залишилося

Відгуки

  • О

    Олександр. 20.06.2022 16:56

    Згоден ,але не можна змушивати людей переходити на українську мову примусово,"по свистку". Треба щоб людині самому захотілося розмовляти українською. Можно організувати якісь курси по вивченню мови та ще якось заохочувати людей спілкуватись державною.

    Відповісти

Ще цікаві новини

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: