Вхід

Великі Короткі Метри

Країна:Україна

Жанр: збірка короткометражок

Режисер:Олександр Роднянський, Олесь Янчук ... Олександр Роднянський, Олесь Янчук , Ада Квірая

Сценарист:В. Максимов

Продюсер:

Актори:Баха Бекаурі, Сата Агухаа, Михайло Кокшенов , Ернст Романов

Прем'єра в Україні:28.05.2015

Тривалість:1 год. 39 хв.PT1H39M

8,3
10 голосів
Оцінити:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Вирішальний вік", 10 хв.
Київнаукфільм, 1983

Режисер Олександр Роднянський (продюсер "9 рота", "Пітер ФМ", "Левіафан" та інші)
Сценарист В. Максимов
Оператори В. Іванов, М. Кретов

Ця десятихвилинна стрічка документує, як у харківському дитячому садку ентузіасти-вихователі створюють умови для кращого розвитку творчих здібностей у дітей. Фільм цікавий не тільки педагогічними радами, але і задокументованими деталями радянської повсякденності. Меблі, одяг, іграшки, навіть голосу і зачіски виховательок нагадують "народженим в СРСР" їх дитинство і викликають непереборне бажання заглянути в свій дитячий фотоальбом. Режисер фільму - засновник одного з провідних телевізійних каналів, а зараз відомий продюсер, працює в основному в Голлівуді - починав свою кар'єру як документаліст на студії "Київнаукфільм". Його фільми були відзначені призами міжнародних фестивалів. "Вирішальний вік" - дипломна робота Олександра Роднянського.

 

"Випадок у ресторані" 17 хв.
Одеська кіностудія, 1984

Режисер Олесь Янчук ("Неподкоренный", "Залізна сотня")
Оператор Валерій Чумак
У ролях: Михайло Кокшенов ("Дівчата", "Золоте теля", "Спортлото-82", "Гараж", "Білі роси", "Женя, Женечка і Катюша"), Ернст Романов ("Собака на сіні", "Кілька днів з життя Обломова")

Дія фільму розгортається в дорогому ресторані, куди колишній вчитель малювання (Ернст Романов), приходить час від часу послухати юну співачку і залишити свою і так невелику пенсію. За чаркою коньяку у нього зав'язується розмова з молодим бригадиром з Уралу (Михайло Кокшенов). Діалог представників двох різних світів та епох закінчується тим, що герої вирішують їхати в Сибір. Фільм, сповнений сумних роздумів про витрачені роках, прихід нових "господарів життя" і зміну поколінь, в той же час іронізує над побутом і бюрократією пізньорадянської епохи.

 

"Водозабір", 16 хв.
Київський інститут ім. Карпенка-Карого, 1987

Режисер Пекла Квірая ("Анарха", "Дівчина на кулі. Втілення")
Оператор Вернигора Ст.
У ролях: Баха Бекаурі, Сата Агухаа

Ручна камера проводить глядача закутками абхазького міста, що стоїть на узбережжі моря, до кімнати і ліжка головного героя. Йому вже пора на роботу і він з рушницею за спиною відправляється за межі міста, у невеличку хатину лісника. Вдень він працює на тишу і порядок у цих диких краях, слухає шепіт річки, бродить густим лісом, підставляє обличчя променям сонця... Як-то вночі його увагу привертає стогін вовчиці, що потрапила в капкан. Чоловік рятує її, вона дякує йому за послугу. Але несподівано людські закони починають конфліктувати з законами природи. Фільм-притча, з її аллегоризмом, рефлексією над природою людини і вишуканою візуальної поетикою, продовжує традицію грузинської школи поетичного кіно, яскравим представником якої був Тенгіз Абуладзе.

 

"Срібна даль", 29 хв.
Мосфільм, 1978

Режисер Ігор Мінаєв ("Холодний березень", "Перший поверх", "Повінь", "Місячні галявини")
Сценарист Едуард Володарський
Оператори Володимир Панков, Віктор Кабаченко
Композитор Володимир Губа
У ролях: Лілія Огієнка, Борис Невзоров, Микола Токар

У центрі сюжету красива, але самотня жінка Катерина (Лілія Огієнко). Вона з дочкою живе у сільському будинку без чоловіка. Одним зимовим днем в будинок до неї проситься сімейна пара, яка везе важко хвору доньку на лікування. В цей же час біля її двору з танцями і піснями проходить весілля - це одружується на іншій її коханий чоловік. Режисер майстерно виводить психологічний портрет Катерини через нашарування різних емоцій - від співчуття до люті, від любові до ненависті і нарешті примирення. Віртуозно зіграна історія, з епізодами, які перетікають з одного в інший, філігранно побудованими мізансценами, до того ж знята талановитою командою операторів (Панків, Кабаченко), яка згодом буде працювати разом над "Астенічним синдромом" Кіри Муратової. За тематикою і рясно використаними фольклорними елементами "Срібну даль" можна назвати найбільш українським фільмом Ігоря Мінаєва, який зараз живе і працює у Франції.

 

"Два пуделя", 27 хв.
Київський інститут ім. Карпенка-Карого, 1981

Режисер Володимир Кучинський
Оператор Олександр Шумович
У ролях: Борис Зморшків ("Москва сльозам не вірить"), Олена Соловей ("Вам і не снилося", "Шукайте жінку"), Дмитро Харатьян ("Гардемарини, вперед!", "Серця трьох", "Королева Марго")

Під час прогулянки по осінньому парку знайомляться два пуделі, а разом з ними і їхні господарі (Олена Соловей, Борис Зморшків). Їх невимушені розмови перериває тільки тенісист у виконанні юного Дмитра Харатьяна. З перших хвилин фільму прозорою цитатою з "Фотозбільшення" Антоніоні глядачеві дають зрозуміти, що він потрапляє у світ кінематографічних умовностей. Це світ чорно-білих протилежностей, де дія розгортається неквапливо, немов шахова партія, де слова і речі важать більше, ніж це може здаватися на перший погляд. Можливо, тому фінальні кадри вікон панельних будинків сприймаються не як повернення додому, а як закінчення захоплюючої гри.

Відгуки про фільм Великі Короткі Метри 0

255 символів залишилося

Відгуки відсутні

Вхід через сервіси

Для входу на KINOafisha.ua ви можете використати
свої акаунти в наступних сервісах: