Закрити
Наверх Наверх

Подія
The event

6,0 
39 голосів
Оцінити:

Країна, рік: Нідерланди, Бельгія, 2015

Жанр: документальний

Режисер: Сергій Лозниця

Прем'єра в Україні: 05.11.2015

Тривалість: 1 год. 14 хв.PT1H14M

Невдала спроба державного перевороту (путчу), здійснена у Москві у серпні 1991 року групою реакціонерів із ЦК КПРС, стала прелюдією до краху радянського режиму. СРСР розпався невдовзі після путчу, і триколірний прапор суверенної Російської Федерації замайорів над Кремлем.

У той час, як президента СРСР Горбачова силоміць утримували у його кримській резиденції, телеканали, контрольовані путчистами, транслювали замість випусків новин балет "Лебедине озеро", а натовпи протестувальників збиралися біля Білого Дому в Москві на захист оплоту демократичної опозиції, очоленої Борисом Єльциним, у місті Ленінграді тисячі розгублених, переляканих, схвильованих і зневірених людей теж вийшли на вулиці, аби стати частиною події, котра, здавалося, мала змінити їxні долі.

Чверть століття потому Сергій Лозниця звертається до драматичних сцен серпня 1991 року і до події, що увійшла до сучасної європейської історії як момент "народження російської демократії". Що ж насправді сталося в Росії у серпні 91-го? Що за сила керувала юрбою на Палацовій площі у Ленінграді? Що за свідчення представлено на екрані: колапс режиму чи його креативний ребрендинг? Хто ці люди, що дивляться у камеру: переможці чи жертви?

Цікаві факти:

У Німеччині "Подію", було відзначено премією "Leipziger Ring", яка вручається Фондом мирної революції за кращий фільм про демократію. За словами журі, фільм Сергія Лозниці виділяється своєю драматургією і шанобливим звертанням з документальним матеріалом.

На Міжнародному кінофестивалі в Севільї (Іспанія) "Подію" удостоєно премії NEW WAVES за кращу нон-фікшн стрічку. У супровідному коментарі журі відзначили, що рішення було одноголосним – оскільки фільм, завдяки своїй ретельній і поетичній конструкції образів, звертається до глядача незалежно від національності – і відображає загальні погляди на демократію. Журі фестивалю відзначили, що схожі почуття вони зазнали при перегляді "Білої стрічки" каннського лауреата Міхаеля Ханеке, який, як і "Подія", багато в чому передбачає майбутнє Європи.

Крім того, стрічка Сергія Лозниці отримала Гран-прі другого міжнародного Ризького кінофестивалю і спеціальний приз журі білоруського фестивалю "Лістапад".

Для створення стрічки автор використовував архівну хроніку, зняту в Ленінграді під час путчу, який призвів до розпаду Радянського Союзу. Світова прем'єра "Події" відбулася на Венеціанському МКФ, незабаром фільм був показаний на кінофестивалі в Торонто.

Рецензії до фільму

всього - 0

На жаль, рецензій до фільму "Подія" в даний момент ще немає. Але Ви можете бути першим користувачем, який її напише.

Для того щоб написати рецензію

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Відгуки про фільм Подія

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також
15 сторін Світу Капелани Олександр Довженко. Одеський світанок
документальний star 6,0
документальний star 0
документальний star 7,0

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше