Закрити
Наверх Наверх

Подія
The event

6,0 
39 голосів
Оцінити:

Країна, рік: Нідерланди, Бельгія, 2015

Жанр: документальний

Режисер: Сергій Лозниця

Прем'єра в Україні: 05.11.2015

Тривалість: 1 год. 14 хв.PT1H14M

Невдала спроба державного перевороту (путчу), здійснена у Москві у серпні 1991 року групою реакціонерів із ЦК КПРС, стала прелюдією до краху радянського режиму. СРСР розпався невдовзі після путчу, і триколірний прапор суверенної Російської Федерації замайорів над Кремлем.

У той час, як президента СРСР Горбачова силоміць утримували у його кримській резиденції, телеканали, контрольовані путчистами, транслювали замість випусків новин балет "Лебедине озеро", а натовпи протестувальників збиралися біля Білого Дому в Москві на захист оплоту демократичної опозиції, очоленої Борисом Єльциним, у місті Ленінграді тисячі розгублених, переляканих, схвильованих і зневірених людей теж вийшли на вулиці, аби стати частиною події, котра, здавалося, мала змінити їxні долі.

Чверть століття потому Сергій Лозниця звертається до драматичних сцен серпня 1991 року і до події, що увійшла до сучасної європейської історії як момент "народження російської демократії". Що ж насправді сталося в Росії у серпні 91-го? Що за сила керувала юрбою на Палацовій площі у Ленінграді? Що за свідчення представлено на екрані: колапс режиму чи його креативний ребрендинг? Хто ці люди, що дивляться у камеру: переможці чи жертви?

Цікаві факти:

У Німеччині "Подію", було відзначено премією "Leipziger Ring", яка вручається Фондом мирної революції за кращий фільм про демократію. За словами журі, фільм Сергія Лозниці виділяється своєю драматургією і шанобливим звертанням з документальним матеріалом.

На Міжнародному кінофестивалі в Севільї (Іспанія) "Подію" удостоєно премії NEW WAVES за кращу нон-фікшн стрічку. У супровідному коментарі журі відзначили, що рішення було одноголосним – оскільки фільм, завдяки своїй ретельній і поетичній конструкції образів, звертається до глядача незалежно від національності – і відображає загальні погляди на демократію. Журі фестивалю відзначили, що схожі почуття вони зазнали при перегляді "Білої стрічки" каннського лауреата Міхаеля Ханеке, який, як і "Подія", багато в чому передбачає майбутнє Європи.

Крім того, стрічка Сергія Лозниці отримала Гран-прі другого міжнародного Ризького кінофестивалю і спеціальний приз журі білоруського фестивалю "Лістапад".

Для створення стрічки автор використовував архівну хроніку, зняту в Ленінграді під час путчу, який призвів до розпаду Радянського Союзу. Світова прем'єра "Події" відбулася на Венеціанському МКФ, незабаром фільм був показаний на кінофестивалі в Торонто.

Рецензії до фільму

всього - 0

На жаль, рецензій до фільму «Подія» в даний момент ще немає. Але Ви можете бути першим користувачем, який її напише.

Для того щоб написати рецензію

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Відгуки про фільм Подія

всього - 0
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Відгуки відсутні

Дивіться також

15 сторін Світу
15 сторін світу
Капелани
Капелани
Олександр Довженко. Одеський світанок
Олександр Довженко. Одеський світанок
Сіль Землі
The Salt of the Earth

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше