Закрити
Наверх Наверх

[Не] торкайся
Touch Me Not

5,4 
110 голосів
Оцінити:
IMDB 6,1/10

Країна, рік: Румунія, Німеччина, Чехія, Болгарія, Франція, 2018

Жанр: драма

Режисер: Адіна Пінтіліє

Сценарист: Адіна Пінтіліє

Продюсер: Адіна Пінтіліє, Філіпп Авріл ...

Актори: Лора Бенсон, Томас Лемаркус, Крістіан Байерляйн, Гріт Ульманн, Адіна Пінтіліє ...

Світова прем'єра: 22.02.2018

Бюджет, $: 1 000 000

Тривалість: 2 год. 5 хв.PT2H5M

Повідомити про вихід фільму у прокат

Ok

У столичному кінотеатрі "Україна" 29 травня відбудеться особлива подія 47-го Міжнародного кінофестивалю "Молодість", - презентація і показ фільму-переможця нинішнього Берлінале [НЕ] ТОРКАЙСЯ (Touch Me Not, 2018).

Кінострічку персонально представлять режисер Адіна Пінтіліє та виконавиця головної ролі - Лора Бенсон. Ця унікально недвозначна дивовижна драма стала головною сенсацією на 68-му Берлінському кінофестивалі, де отримала головний приз - "Золотого Ведмедя".

Фільм розповідає історії трьох людей, які однаково нездатні доторкнутися один до одного і через бажання інтимності працюють над тим, щоб перебороти старі стереотипи, механізми захисту та табу й, нарешті, бути вільними.

Рецензії до фільму

всього - 1
Nedzelnitsky Andrey 30.05.2018 10:26

(Не) бійся
«Розкажи як ти любиш, і я зрозумію як любити»
«[НЕ] ТОРКАЙСЯ»
Фестивальне кіно стоїть «особняком» від решти прокатного, що зазвичай відлякує частину глядачів, проте, часто як побачимо – цілком незаслужено. Київський кінофестиваль «Молодість» став вагомою подією в міжнародному…

(Не) бійся
«Розкажи як ти любиш, і я зрозумію як любити»
«[НЕ] ТОРКАЙСЯ»
Фестивальне кіно стоїть «особняком» від решти прокатного, що зазвичай відлякує частину глядачів, проте, часто як побачимо – цілком незаслужено. Київський кінофестиваль «Молодість» став вагомою подією в міжнародному світі кіно, і його позаконкурсна програма є вдалою стартовою площадкою для незалежного європейського кінематографу. Саме стрічку «[НЕ] ТОРКАЙСЯ» ((рум. Nu mă atinge-mă)) румунської режисерки Адіни Пінтіліє, що виборола «Золотого ведмедя» в головній номінації 68-го Берлінського кінофестивалю – скористалась компанія KINOVE в кінотеатрі «Україна», 29 травня 2018 року – у рамках поза конкурсної програми українського кінофестивалю.
Власне, сюжет стрічки розгортається навколо немолодої жінки Лаури (акторка Лаура Бенсон), яка відчуває відразу навіть від дотику – в інтимному значенні цього слова. Свої сексуальні емоції вона вдовольняє а чи за спогляданням специфічного сеансу самовдоволення «чоловіка за викликом», а чи за рольовими іграми з повією-трансексуалом, у вигляді еротичних вистав разом з задушевними розмовами, а чи через сеанси терапії з психологом. Проте необхідність ходити у притулок для людей з психічною та фізичною інвалідністю, на зустрічі зі своїм, як розуміємо, батьком, і одночасно знайомитись з інтимним життям «особливих» людей, - дозволяє героїні розв’язати і свої проблеми.
…Здалось, дуже епатажно? Так, це епатаж, проте не «епатаж заради епатажу». Так, це стрічка не про хворобу – це стрічка про здоров’я і одужання. Червоною стрічкою через кінофільм проходить розвінчання традиційного культу краси, правильності у стосунках, необхідність відкинути кайдани сорому – чи це спілкування з представниками секс-індустрії, а чи через специфічні сексуальні практики. Можна погодитись – що не завдає фізичної шкоди тілу або психічному здоров’ю є прийнятним, так само як кожна людина має право на розкіш чуттєвої насолоди, а чи в неї розбите серце, або природа створила людина «інакшою», - в цьому нема нічого з контексту сорому або того, що є смішним. Особисто автор цих рядків не відчував негативних емоцій – настільки оптимістичний мотив того, що відбувається на екрані. Щоб ще більше зрізати гострі кути, в картину введений прийом «псевдодокументальності», діалогу героїв через камеру, яка мандрує за героями, так само які грають самих себе – наприклад Лауру – зіграла акторка Лаура Бенсон, свою роль зіграла і режисерка. Так, це художня стрічка, проте як зазначалось, «псевдодокументальна» - тут нема чіткого розвитку сюжету, лишень набір «діалогів-дій», в якому ми бачимо як змінюється героїня - в пошуках самої себе. Проте її пошуки змінюють і оточуючих… Крім високого рівня операторської роботи, з картинкою в гамі спокійних холодних кольорів, слід відзначити і просто неймовірний музичний супровід. Якщо звернутись до недоліків – основним з них є певна «затягнутість», проте яка і розкриває крихітні кроки великих змін у характерах головних героїв.
Як не дивно, «[НЕ] ТОРКАЙСЯ» - це не витвір «чистого мистецтва», а картина з чітко розставленими акцентами, глибоко оптимістична і розкута, для дорослої публіки. В ній нема моралізаторства або зайвого епатажу, яку не можна дивитись поспіхом – проте яка вповні утверджує гуманістичні ідеали.
Недезельницький Андрій

(Не) бійся
«Розкажи як ти любиш, і я зрозумію як любити»
«[НЕ] ТОРКАЙСЯ»
Фестивальне кіно стоїть «особняком» від решти прокатного, що зазвичай відлякує частину глядачів, проте, часто як побачимо – цілком незаслужено. Київський кінофестиваль «Молодість» став вагомою подією в міжнародному…

+3 / -0
Рецензія була корисною?
Читати повністю

Трейлери до фільму

всього - 1
Будь ласка, вимкніть блокувальник реклами

Кадри з фільму

всього - 6

Відгуки про фільм [Не] торкайся

всього - 1
255 символів залишилося
Додати свій відгук
Опублікувати від імені
Відгуки:

Не змогли досидіти до кінця, хоча люблю і документальне кіно і психологічне. Хоча кіно і несе гуманістичну ідею, якось все важко і нудно.

відповісти

Дивіться також

Одного разу в Голлівуді
Once Upon a Time in Hollywood
Екстаз
Climax
Барбі
Barbie
Собібор
Собибор

Використовуючи сайт kinoafisha.ua, Ви погоджуєтеся з умовами Угоди про конфіденційність

Детальніше