Закрыть
Наверх Наверх

Код "Красный"
Red Joan

7,3 
253 голоса
Оценить:
IMDB 6,3/10

Страна, год: Великобритания, 2018

Жанр: триллер, детектив

Режиссёр: Тревор Нанн

Сценарист: Линдсэй Шаперо

Продюсер: Дэвид Парфитт

ДжоанДжоан в молодостиЛев Галич

Актёры: Джуди Денч, Софи Куксон, Стивен Кэмпбелл Мур, Том Хьюз, Стефен Боксер ...

Премьера в Украине: 18.04.2019

Мировая премьера: 07.09.2018

Продолжительность: 1 ч. 50 мин.PT1H50M

Убежденная коммунистка Джоан Стэнли в 1930-х годах была завербована КГБ. Она благополучно "сливала" СССР данные о ядерном вооружении страны и оставалась незамеченной больше 50 лет. Стэнли стала настоящей легендой профессиональной разведки. 

Интересные факты о фильме "Код "Красный"": 

- Это реальная история шпионки, которая предотвратила Третью мировую войну.

- Съемки киноленты "Код "Красный"" начались в октябре 2017 года.

- Софи Куксон сыграла Джоан в юности, а Джуде Денч — ее же, но спустя годы.

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 21.04.2019 01:52

Зрада заради миру
Доля історії вирішується не тільки на полях кривавих сутичок, історію рухають і лицарі «плаща та кинджала» - зазвичай не менше, а може й більше. Легендарними стали протистояння західних і радянських спецслужб, а у часи Другої Світової –…

Зрада заради миру
Доля історії вирішується не тільки на полях кривавих сутичок, історію рухають і лицарі «плаща та кинджала» - зазвичай не менше, а може й більше. Легендарними стали протистояння західних і радянських спецслужб, а у часи Другої Світової – СРСР та нацистської Німеччини. Окремий розділ в цій історії є діяльність розвідок Радянського Союзу у Великобританії, що досягла свого розквіту з розвитком лівого руху і яку пов‘язують з легендарною «Кембріджською п‘ятіркою». Проте в цій боротьбі були і рядові талановиті розвідники, як Меліта Норвуд; саме елементи її біографії і була покладені в основу стрічки режисера Тревора Нанна «Код: «Червоний» (Red Joan), яку в Україні представляє компанія «Своє Кіно»
В ошатний будинок колишньої бібліотекарки, а тепер - пенсіонерки заходять співробітники МІ-6 – і виставляють милій бабусі звинувачення у державній зраді. І тоді героїня поринає в спогади далекого минулого, коли вона, молода студентка Джоан приходить у Кембрідж з запальним ентузіазмом молодості навчатись на природничому факультеті. Поряд з навчанням, вона захоплюється лівими ідеями, зближуючись з подругою Сонею і заводячи роман з Львом Галичем. Останній намагається завербувати дівчину, яка не вірить в шляхетність радянської держави, проте бомбардування Хіросіми та Нагасаки стає поштовхом стати шпигункою – заради збереження балансу сил на планеті і недопущення ядерного геноциду а чи з боку Великобританії, а чи з колективного – з боку західних держав. Передаючи елементи конструкції ядерної зброї, дівчина намагається розібратись і у власних почуттях, і в розумінні тої межі, яку вона згодна перетнути…
Стрічка поділена на відрізки – одні з яких показують слідство в наші часи, а інша – стосується подій 40-х – 50-х. Авторам вдалось зробити досить вдумливий аналіз мотивів тодішньої англійської молоді, що співпрацювала з СРСР, відтворений побут Кембриджа (доречи, одна з компаній, що була задіяна в зйомках – це рідна місту Cambridge Picture Company), а декорації від інтер‘єрів, одягу, дрібниць – просто шикарні. Загальний темп стрічки неквапливий, він відрізняється від напористого голлівудського кіно, операторська робота і музичний супровід на високому рівні. Щодо історичної підоснови – вона досить схематична, насправді Меліта Норвуд співпрацювала з КДБ куди більший термін, хоча також з ідеалістичних міркувань. Загальний внесок у створення радянської ядерної зброї її також перебільшений, і думаю значно, автори плутають уран з плутонієм – проте дані спрощення можна списати на художній задум.
Акторська гра. Головний герой – науковець Джоан Стенлі– у похилому віці її зіграла Джуді Денч, у молодому – Софі Куксон. Так, акторкам вдалось передати контраст між полохливою та закоханою дівчиною і мудрою жінкою похилого віку. Цікаві образи Льва Галича (Том Х‘юз) та Соні (Тереза Србова) – так вони теж лукавлять, проте щиро віддані ідеї… Актори другого плану більше переграють, іноді здається, що вони занадто паофсно-театральні, проте це не суттєво впливає на загальне враження.
Щодо висновку. Загалом, стрічка виявилась такою, що більше спонукає замислитись і поцікавитись реальними обставинами реальної історії, аналізує захоплення лівими течіями в політиці на Заході, які досить вагомі і в наш час, хоча «Код: «Червоний» є ліричним фільмом про вибір, той, який дарує надію на краще – всім народам світу.
Недзельницький Андрій

Зрада заради миру
Доля історії вирішується не тільки на полях кривавих сутичок, історію рухають і лицарі «плаща та кинджала» - зазвичай не менше, а може й більше. Легендарними стали протистояння західних і радянських спецслужб, а у часи Другої Світової –…

+3 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 15

Отзывы о фильме Код "Красный"

всего - 9
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Как по мне история интересна, а снято нудновато - в английском консервативном стиле

ответить

фильм очень интересный, актеры супер, но без "вау-эффекта", смотреть можно

ответить

Мне понравилось) Рекомендую!

ответить

Фильм очень хороший. Стоит посмотреть!

ответить

Отличный фильм!

ответить

А вы что, уже фильм посмотрели 11 апреля? в описании сказано, что в 30-х годах Стенли была завербована (годах, а не в 30-м году), и после этого она работала 50 лет, т.е. до 80-х.

ответить

Дебилы, какое ядерное оружие в 30-х годах. Только в 1938 году в Германии было обнаружено способность урана выделять тепло и только. А об оружии начали задумываться только в 1943-1944. Кто им писал сценарий? РенТВ или Zik?

ответить

треба уважно читати: в тридцятих вона була завербована і працювала агентом більше 50!!!!!! років. тепер зрозуміло?

ответить

Caubalanı Marat - в августе 45 года бомбу уже применили в Хиросиме. Логично, что в 30-е годы физики работали над проблемой деления ядер. А в 40-е уже работали над инженерным решением по созданию бомбы.

ответить
Смотрите также
Щегол Падение ангела Мы
драма star 6,1
триллер, драма, боевик star 7,5
триллер star 4,9

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее