Наверх Наверх

Дюнкерк
Dunkirk

9,2 
111 голосов
Оценить:
IMDB 9,6/10

Страна, год: США, Великобритания, Франция, 2017

Жанр: драма, исторический, военный

Режиссёр: Кристофер Нолан

Сценарист: Кристофер Нолан

Продюсер: Кристофер Нолан, Эмма Томас ...

пилот ФэрриерДоусеткоммандер Болтон

Актёры: Том Харди, Марк Райлэнс, Кеннет Брана, Киллиан Мёрфи, Джеймс Д'Арси ...

Премьера в Украине: 20.07.2017

Мировая премьера: 19.07.2017

Продолжительность: 1 ч. 46 мин.PT1H46M

Кинолента расскажет драматическую историю невероятного спасения более трехсот тысяч солдат в ходе Дюнкеркской операции, имевшей место в начале Второй мировой войны.

Интересные факты о фильме "Дюнкерк":

- Для Кристофера Нолана фильм стал первым проектом, основанным на реальных исторических событиях и повествующий о военных действиях.

- Эта первая киноработа Нолана, в которой не играет Майкл Кейн со времен "Бессонницы" (2002).

- Съемки сражений проводились с использованием настоящих военно-морских истребителей.

- В арсенале съемочной группы были картонные фигуры солдат и военного транспорта, которые помещались на дальний фон для создания иллюзии многотысячной армии.

- Предпочитая пленку цифровым форматам, Нолан решил снять картину на 17/70-миллиметровой пленке IMAX и 65-миллиметровой Super Panavision, чтобы добиться максимально возможного качества изображения. 

- После "Мастера" (2012) Пола Томаса Андерсона и "Омерзительной восьмерки" (2015) Квентина Тарантино, "Дюнкерк" – третья киноработа десятилетия, которая снята на 70мм пленку.

- Для воссоздания легендарной эвакуации 300-тысячной армии понадобилось полторы тысячи статистов, кран и британский истребитель Spitfire.

- Это третий фильм Кристофера Нолана, сценарий к которому он написал самостоятельно, после "Преследования" (1998) и "Начала" (2010).

- Гонорар Нолана составил $20 млн – самая большая сумма с тех пор, как в 2005 году столько же получил Питер Джексон за "Кинг Конга" (2005).

- Киллиан Мерфи и Том Харди работали вместе в фильме "Начало", "Темный рыцарь: Возрождение легенды" (оба снимал Нолан) и телесериале "Острые козырьки".

- Интересно, что благодаря глобальному сотрудничеству Warner Bros. и игровой компании Wargaming поклонники онлайн-игр смогут лично поучаствовать в Дюнкерской операции. В игре World of Warships появится первая историческая миссия, связанная с событиями, которым посвящен фильм.

Сеансы в кинотеатрах Киева на четверг 20 июля
Июль
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6

Баттерфляй De Luxe
10:00
12:10
14:20
16:30
18:40
22:55
Баттерфляй Кантри
12:10
14:20
16:30
18:40
20:50
22:55
Баттерфляй Космополит
10:00
12:10
14:20
16:30
18:40
20:50
22:55
11:00
13:10
15:20
17:30
19:40
21:50
Кинотеатры на карте

Рецензии к фильму

всего - 2
AVA
Andrey Nedzelnitsky вчера в 12:08

Ніхто не забутий, ніщо не забуте…
Вони були солдатами…

Друга Світова Війна залишила незліченні шрами в історії людства, стала найбільш кривавою та жорстокою в його історії; WWII повністю змінила уявлення про межі людських можливостей, волі, прагнення до перемоги, а також…

Ніхто не забутий, ніщо не забуте…
Вони були солдатами…

Друга Світова Війна залишила незліченні шрами в історії людства, стала найбільш кривавою та жорстокою в його історії; WWII повністю змінила уявлення про межі людських можливостей, волі, прагнення до перемоги, а також докорінно - політичну карту світу і свідомість людей. До її подій в історичних екскурсах звертались письменники, художники, проте найбільш візуально разюче її розкрили кінематографісти, ніколи не забуваючи цю тему в контексті натхнення і нагадування – як ось наприклад легендарний Крістофер Нолан у своєму фільмі «Дюнкерк», в якому виступив одночасно режисером і сценаристом.
Події фільму базуються на історії Дюнкерської операції 1940 року (кодове найменування Операція Динамо) - операції в ході Французької кампанії по евакуації морем англійських, французьких та бельгійських частин, блокованих у місті Дюнкерк німецькими військами після Дюнкеркської битви. Згідно історичної ситуації, союзники залишились блокованими в районі міста Дюнкерк, хоча загалом становили серйозне військове угрупування – що змусило командування німців утриматись від прямого штурму. 26 травня був прийняте рішення про евакуацію, звернувшись до власників і приватних невеличких кораблів, що врешті решт врятували сумарно десь половину армії тільки цими ресурсами, а сумарно - 338 226 військослужбовців союзників.
Як в кожній великому масштабному полотні, тут є «об’єднуючі» персонажі та лінії картини, що допомагають розкрити глобальний сюжет: лінія невеличкої групи англійських військовослужбовців, з рядовими Алексом та Томмі; лінія, пов’язана з пілотами літаків «Спітфайр», що достатньо успішно прикривали відступ, історія невеличкого рятувального суденця, з капітаном – містером Доусоном, його сином Пітером - та помічником; і звісно невеличкі, без особливого натуралізму, проте надзвичайно гострі, епізоди, що характеризують мужність та трагізм, з яким стикнулись командування та в більшій мірі – рядові солдати.
Про цю стрічку можна казати багато саме в найвищому ступені. Так, це один з найбільш сильних за емоційним наповненням фільмів року, - він втілює беззахисність і самотність людини перед обличчям війни, де часто лише випадок вирішує кому жити, а кому вмирати. Це і картина, що характеризує безмовний жах війни, де смерть взагалі не має конкретного людського обличчя – це лише постріли торпед, звуки падаючих бомб, свист літаків у маневрах, - вона чатує у тумані ранку, загравах полум’я вночі, і сонячному блиску протоки… Проте це і гімн героїчному в людині, що заглядає в обличчя небезпеки – а чи солдатів на узбережжі, а чи тих, хто на невеличких катерах привіз простих рядових до Британії, - додому, яка стала тимчасовою домівкою для бельгійських та французьких військовослужбовців. Операторська робота вповні втілює задум режисера-сценариста, автор відмовився від наддовгого хронометражу,характерного для монументальних стрічок, проте кожен кадр тут настільки глибокий і проникливий, що, думаю, назавжди запам’ятається глядачеві . Сам фільм знятий на плівку, що дозволяє відчути «природність» кадру, (без плаского цифрового заднього плану) – звичайну та IMAX, - остання версія, просто таки неймовірна. За музичний супровід взявся такий заний корифей, як Ханс Ціммер.
Акторський склад підібраний в контексті того, що автор ніби говорить – на цій війні нема другорядних героїв – а чи це командувач військами Болтон, що його зіграв зірка британського театру і кіно Кеннет Брана, а чи Том Харді в ролі пілота винищувача, а чи просто виконавці ролей солдатів, медсестер…
Власне, як висновок. Можна аналізувати цей фільм і в плані історичного контексту – оскільки він показує період коли пожежа війни розгорілась в усіх жахіттях,- коли найстрашніші сутички на Східному фронті, а потім - після висадки союзників у Нормандії в легендарний D-Day, - були ще попереду. Ця картина несе і антивоєнний настрій – оскільки сучасна війна все менше залежить від якихось конкретних якостей особистості – смерть тут ходить, як примара, вона сама неначе вирішує – кому жити, а кому вмирати. Це і фільм який характеризує дбайливе ставлення до історії WWII в США та Європі – дбайливо, без особливого глянцю, проте з гордістю за кожну перемогу, коли відступ став тріумфом людського духу не тільки військових, а і простих цивільних. Хоча – ніщо так не характеризує фільм, як сам фільм, - що запам’ятається кожному.
Недзельницький Андрій

Ніхто не забутий, ніщо не забуте…
Вони були солдатами…

Друга Світова Війна залишила незліченні шрами в історії людства, стала найбільш кривавою та жорстокою в його історії; WWII повністю змінила уявлення про межі людських можливостей, волі, прагнення до перемоги, а також…

+5 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью
AVA
Yevhen Sadoviy 16.07.2017 01:44

Передмова перед допрем'єрним.

Сподіваюся, що фільм ніхто поки ще станом на ранок 16 липня не бачив, як і автор рецензії (а вже 74 голоси під оцінкою є)))). Дозволю собі запропонувати різну зібрану з різних джерел інформацію, яка передує прем’єрі.

Операція…

Передмова перед допрем'єрним.

Сподіваюся, що фільм ніхто поки ще станом на ранок 16 липня не бачив, як і автор рецензії (а вже 74 голоси під оцінкою є)))). Дозволю собі запропонувати різну зібрану з різних джерел інформацію, яка передує прем’єрі.

Операція «Динамо» або евакуація союзницьких військ з французького порту Дюнкерк (Dunkirk) у кінці травня 1940-го знайшла своє кінотворче втілення у британо-американського хітового режисера Крістофера Нолана. Вітчизняні кінотеатри пропонують зараз ретроспективні сеанси його недавніх творінь - «Інтерстеллар» та «Початок» (Inception) аби пригадати і накрутити себе після цього ще більше в очікуванні нового, сподіваємося небезпідставно, шедевра.

Зображені події у містечку неподалік Бельгії є одним з поворотних моментів Другої Світової. Можливо й вирішальним. Адже в ці дні Великобританія була за крок від, фактично, почесної капітуляції перед Гітлером в унісон з Францією. Уявіть собі, що другий фронт міг завершитися ще на початку літа 1940-го. Після вдалої евакуації додому хребта англійської армії Штати підключилися до активної допомоги союзнику і пішло-поїхало. В лічені дні переправити з оточення потрібно було 400 тис. виснажених солдат та ще й з розбитого німцями порту. Звісно полишивши техніку. Частина істориків вважають ганьбою сам факт ситуації захопленої зненацька кількасоттисячної армії на заході Європи. По факту прийнято оцінювати «Динамо» як геніальну безпрецедентну воєнну операцію в історії. Військових тоді не переправляли хіба що на плотах, байдарках і водними лижами. Весь шухер мав місце не лише на пляжі, а й в повітрі та безпосередньо в морі. І всі ці три «пласти» режисер-сценарист-продюсер в одній особі через трейлер обіцяє нам «ізобразіть».

Різне:
- Фільм стартує в успішний у кар’єрі Нолана і студії Warner Bros. 2-й половині липня;
- Фільму передує успіх у кількості перегляду офіційного англомовного трейлера (на цю мить на youtube більше 22 млн.);
- Фільм стартує у світі майже одномоментно – 19-21 липня. Допрем’єрні покази переглянуть декілька тисяч людей. В Лондоні вже побачили і наразі на imdb стоїть сенсаційна оцінка 9,8!;
- У серпні не бачу бомбових прем’єр такого гатунку у вітчизняному прокаті і прогнозую, що фільм відносно успішно протримається в середньому 7 тижнів. Ймовірно переплюне гарячий рекорд по касових зборах від п’ятих карибських піратів (95,4 млн.грн.);
- Рейтинг очікувань: rottentomatoes – 99%, американський flixster – 99%, kinopoisk – 96%;
- Сам режисер позиціонує фільм за жанром «скоріше як екшн/триллер, аніж war movie). Іншого разу сказав, що скоріш як сапсенс;
- Найбільш касовим фільмом Нолана поки що залишається «Темний лицар» (мільряд з копійками доларів). Рейтинг на imdb досі 9,0;
- Після «Інтерстеллара» (останньої роботи Нолана) минуло майже 3 роки. Фани заскучили;
- Найбільш глобально касовим фільмом про Другу Світову залишається «Врятувати рядового Раяна» (майже $482 млн.), далі йде «Перл Харбор» - $449 млн.;
- З власних спостережень додам, що битва за Дюнкерк 26.05-04.06.1940 не дуже у нас відома подія тієї війни. Як і битви за Філіппінське море чи біля Ель-Аламейна. Для значної аудиторії (передусім молоді) картина матиме ще й просвітницький характер;
- Можливо хтось хоче копнути глибше і ще встигнете прочитати «9 днів Дюнкерка» Девіда Дівайна аби зрозуміти, який хаос творився в Дюнкерку, біля нього, в Дуврі і в Лондоні в ті останні дні травня 1940;
- Лише третина англійців в згаданий період за опитуваннями були за участь у війні; щастя, що не було інтернету та мобільного зв’язку і мало хто усвідомлював і знав, якою тонкою виявилася ниточка.

Кому може бути цікаво:
Думаю, що якнайширшому загалу. Трейлери мають обмеження 16+. Фільм на imdb вказаний у категорії PG-13 (від 13 років під наглядом батьків, віком до 13 - заборонено).Вітчизняний дистрибютор (Кіноманія) вказує 12+.

На момент написання рецензії у Facebook відмічено, що наш допрем’єрний показ (в «Україні») відвідає 101 особа зі статевим розподілом у 57 чоловіків та 43 жінок. Розподіл за статтю серед тих, хто «цікавиться подією»: 491/445 (52,5%/47,5%). Можемо припустити, що тема війни не відлякає прекрасну половину, а брендове прізвище режисера з рекордним гонораром за стрічку ($20 млн.+20% з касових зборів!!) зіграє свою роль. Картину в кінотеатрах перегляне мільйон глядачів чи й більше.

Кортить дізнатися:
1.Наскільки і чим по суті ця картина відрізняється від однойменних картин – ч/б 1958 та 3-серійна бібісішна докудрама 2004-го. Тобто чи буде після цього сенс робити рімейки в найближчі десятиліття.

2.Чи буде про сприятливий для британців вплив погоди – дивна відсутність шторму в цей період року і, зокрема, про туман протягом більшої частини операції, через який німці переважно бомбили всліпу (див. епізод док.серіалу When Weather Changed History. Dunkirk (2008)) - трейлерах туману не видно))

3.Чи йтиметься про критичні дні для британської влади, коли Черчилля (лише 10 днів як обрали прем’єр-міністром) схиляли до миної угоди з Рейхом (капітуляції), а Італія при цьому мала б виступити посередником. Чи вставлять фрагмент відомого виступу Черчилля в парламенті 4 червня «We Shall Fight on the Beaches».

4. Чи стане фільм акселератором кар’єри для поки що невідомого 20-річному лондонського актора Фіона Вайтхеда (Fionn Whitehead). Він зіграє головну роль (юного рядового армії Томмі). Ви його бачите на всіх постерах. Свого часу Метт Деймон і Бен Аффлек були на підйомі після епічних «Врятувати рядового Раяна» та «Перл Харбор».

5. Чи додасть фільму молодої аудиторії наявність британської поп-зірки з «One Direction» Гаррі Стайлс (Harry Styles), дебютний однойменний альбом якого на вершині чартів прямо зараз в десятках країн світу. Для нього 2017-й особливий рік, оскільки і в кіно побачимо дебют. Цікаво яким він виявиться. Наскільки швидко кількість переглядів синглу «What makes you beautiful» його групи перетне межу в 1 мільярд.

6. Після перегляду визначити для себе, а потім зіставити - в яких номінаціях стрічку заявлять на «Оскара» і не лише.

Передмова перед допрем'єрним.

Сподіваюся, що фільм ніхто поки ще станом на ранок 16 липня не бачив, як і автор рецензії (а вже 74 голоси під оцінкою є)))). Дозволю собі запропонувати різну зібрану з різних джерел інформацію, яка передує прем’єрі.

Операція…

+1 / -1
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 3

Другие трейлеры фильма Дюнкерк

Кадры к фильму

всего - 14
Дюнкерк фильм Дюнкерк фильм с Том Харди Том Харди в фильме Дюнкерк Марк Райлэнс в фильме Дюнкерк Кеннет Брана в фильме Дюнкерк лучшый кадр фильма Дюнкерк смотреть кадр к фильму Дюнкерк все кадры фильма Дюнкерк новый кадр к фильму Дюнкерк интересные моменты фильма Дюнкерк кадры из Дюнкерк кадры из фильма Дюнкерк Дюнкерк кадры

Отзывы о фильме Дюнкерк

всего - 5
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:
AVA

Фильм снят очень классно, всё супер, включая игру актеров и аудиовизуальные эффект. Но фильм - не для украинского зрителя сейчас. Причина - см. ниже...

ответить
AVA

Странное чувство не жалости а брезгливости вызывает чистенькая армия построенная поотрядно как пионерлагерь с нескрываемым ужасом в КАЖДОМ лице, беззащитные, трясущиеся от страха, ждущие когда их заберут мамы по домам. С жалкими дезертирами в главной роли

ответить
AVA

Понравился.

ответить
AVA

Ждемс

ответить
AVA

Много читала про Дюнкерк, очень хочется посмотреть, но он, наверняка, очень тяжелый

ответить

Смотрите также

Книга джунглей: Начало
Jungle Book: Origins
Антропоид
Anthropoid
Это всего лишь конец света
Juste la fin du monde
Бен-Гур
Ben-Hur
Ходжа
Хоса
Единичка
Единичка
Суфражистка
Suffragette