Наверх Наверх

Дом, который построил Джек
The House That Jack Built

4,6 
285 голосов
Оценить:
IMDB 6,8/10

Страна, год: Дания, Франция, Германия, Швеция, 2018

Жанр: триллер

Режиссёр: Ларс фон Триер

Сценарист: Ларс фон Триер

Продюсер: Луиза Вест, Йонас Баггер

ДжекВерджпервая женщинаСимплЭд

Актёры: Мэтт Диллон, Бруно Ганц, Ума Турман, Райли Кио, Эдвард Спелирс ...

Премьера в Украине: 06.12.2018

Мировая премьера: 14.05.2018

Бюджет, €: 8 700 000

Кассовые сборы в Украине, грн.: 1 645 116

Продолжительность: 2 ч. 35 мин.PT2H35M

История удивительно талантливого молодого человека по имени Джек, который за 12 лет стал умелым серийным убийцей.

Интересные факты о фильме "Дом, который построил Джек":

- В 2014 году киноработа была анонсирована как минисериал. В 2016 году Ларс фон Триер заявил, что следующей его полнометражной работой станет история убийцы Джека.

- "Дом, который построил Джек" отсылает к дебютному фильму Триера "Элемент преступления" (1984).

- Это третья совместная работа Шиван Фэллон и Ларсана фон Триера после "Танцующей в темноте" (2000) и "Догвилля" (2003).

- Мэтт Диллон и Шиван Фэллон работали вместе в "Соснах" (2015) и "Уйти красиво" (2017).

Рецензии к фильму

всего - 1
Yevhen Sadoviy 04.01.2019 21:44

Остання повнометражна картина Ларса фон Трієра. Обіцяв після неї займатися лише короткометражками. Полярні оцінки від кінокритиків та пересічних глядачів. Якнайрізноманітніші інтерпретації зашифрованих змістів, підтекстів, знаків тощо. Фільм не на основі реальних подій і конкретного випадку закритої справи якогось маніяка. Багато…

Остання повнометражна картина Ларса фон Трієра. Обіцяв після неї займатися лише короткометражками. Полярні оцінки від кінокритиків та пересічних глядачів. Якнайрізноманітніші інтерпретації зашифрованих змістів, підтекстів, знаків тощо. Фільм не на основі реальних подій і конкретного випадку закритої справи якогось маніяка. Багато пишуть, що Джек є альтер-его самого данського режисера. А ті кілька вбивств є «розстрілом» власних найбільш помітних картин, з якими він типу не згоден на схилі кар’єри. Може бути, адже є вставки з попередніх відомих картин фон Трієра. Коротше кажучи, фільм вдався, якщо стільки галасу і відкритих питань. Цікаво чи сам митець дав би чіткі прямі відповіді на традиційні «что хотел сказать автор».

Рекомендую не чекати появи «Будинку» в Інтернеті, а відвідати ті кілька кінотеатрів, у яких Arthouse Traffic балує поціновувачів у січні 2019-го. І не тому, що на великому екрані буде краще видно механіку жорстоких вбивств, а заради цілісного сприйняття. Це у випадку, якщо Ви любите дивитися і думати під час і після. На денному сеансі було півтора десятки глядачів – ніхто не залишив сеанс. Це до того, що масово згадується вихід близько сотні глядачів в Каннах.

Сюжет. Джек, як з’ясовується, на власний вибір розповідає якомусь невидимому нам дядькові 5 випадків убивств із шести десятків. Голос може належати кримінальному психоаналітику чи священнику, якому сповідається, але не кається наш антигерой. Наприкінці побачимо. Спочатку може здатися, що обрані жертви банально саме жінки за певним критерієм (наївність). Розповіді «оздоблюються» фрагментами натхненої гри на фортепіано Гленна Гульда, високопарними просторікуваннями про образотворче мистецтво і фотографію як вищу майстерність. Для себе я зрозумів, що Джек розглядає вбивство в широкому сенсі (не сам момент позбавлення життя) як мистецтво і що він, схиблений ідіот і суцільне зло, вважає, що буцімто тонко розуміється в естетичних матеріях цієї справи. Його заморожування трупів нагадало формальдегідову серію Дам’єна Херста. Шокуючі сцени насильства не головне в «Будинку». Ми вже бачили не в одній картині, що робиться з людиною, коли вона втрачає рамки десь в концтаборі, ГУЛАГу, при геноциді тутсі чи кампучійській революції. Сенс зовсім не у витоках жорстокості і не в тому як саме серійного вбивцю впіймали/вийшли на слід, а власне в ідеї будинку і його справжній ціні (в його головешці). Мова про матеріал. При заснуванні та розбудові Петербурга напевно можна було б використовувати і самих будівельників як матеріал – такою тоді була ціна майбутньої архітектурної краси. Може тому голос, який уточнює, заперечує, сперечається з Джеком, називає його містером Витонченість, але звинувачує в епігонстві, тобто у використанні вже апріорі наявних мистецьких форм і методів. Завершення сюжету дещо віддає простуватістю.

Фільм вибивається з рамок якогось конкретного жанру трилера чи хорору. Вже 6 годин під враженням. Цікаво послухати/почитати версії різних кінокритиків саме про задумки Ларса, відкинувши навколофільмові лушпайки. Фільм сподобався. Конкретний арт-хауз. Якщо Ви випадково завітали на сеанс і ніколи не бачили картин цього режисера, то буде важко сприйняти... Метт Ділон грає круто. 8,2 бали.

Остання повнометражна картина Ларса фон Трієра. Обіцяв після неї займатися лише короткометражками. Полярні оцінки від кінокритиків та пересічних глядачів. Якнайрізноманітніші інтерпретації зашифрованих змістів, підтекстів, знаків тощо. Фільм не на основі реальних подій і конкретного випадку закритої справи якогось маніяка. Багато…

+1 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 13

Отзывы о фильме Дом, который построил Джек

всего - 14
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

тАкого *** я еще наверно не видел...разве что видио для Украины...

ответить

Специфический,но по своему прекрасный.Фильм точно не для всех...

ответить

Безусловно, каждый понимает по-своему! Но для того, что фильм ПОНЯТЬ , и не по-своему, а ПОНЯТЬ, надо просто ДОСМОТРЕТЬ его до конца! Затем подумать и осмыслить! Один только Бухенвальд и дуб Гёте чего стоят!!!

ответить

Это максимально конченый фильм!

ответить

Фільм відверто жорстокий та провокативний. Режисер зовсім не жаліє глядача, трейлей не передає атмосфери. Не очікуйте тут чорного гумору Тарантіно. Якщо не готови до відвертих сцен насильства, то краще побережіть свої нерви

ответить

Фильм сложный и не для массового проката. Но имеет право быть!! Наверное, каждый поймет его по своему, но однозначно жесток не Джек, жестоко все человечество.

ответить

Шикарная вещь!! Несомненно один из самых ироничных фильмов Триера! Он, как всегда играет с зрителем, вытаскивая на свет самые неудобные вещи... Заставляет смеяться с того, с чего невозможно, непозволительно и зазорно смеяться...

ответить

Alina Kocinova, фон Триер не снимает фильмы для беременных, если что.

ответить

Alina Kocinova, обожаю, когда в комментариях находится человек, который оставляет спойлер. Побольше бы таких. Спасибо, с наступающим!

ответить

Выдающийся даже для Фон Триера фильм. Поднимает такие вопросы как двойные стандарты совести, муки творчества и природу добра и зла. И все это в такой форме, что большинство зрителей не выдержат! ПЕРЕД ПРОСМОТРОМ ЧИТАЙТЕ ОБЗОРЫ а не отзывы.

ответить
Смотрите также
Море соблазна Девушка в паутине На границе миров
триллер, драма star 7,1
триллер, детектив star 7,7
триллер, фэнтези star 6,6

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее